Skocz do zawartości

Upały groźne dla holowników


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ktoś się orientuje jak w Kia Sportage II 2.0 CRDI włączyć jakieś ukryte menu na zegarach? Wiele aut ma takie funkcje, a tu jakoś nie mogę wygooglać. Projektant niestety poskąpił na wskaźniku temperatury, a jutro startuje na urlop.

 

reflexes z tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-10 min spokojnej pracy przed zgaszeniem- czyli?

 

zatrzymuję się i zostawiam żeby silnik sobie popracował na luzie - właśnie na wyrównanie temperatury całości niż na jakieś chłodzenie turbiny bo jej wystrczy 30 sekund 

Wystudzenie oleju i turbiny w dieslach

 

na to wystarczy chwila , w służbówkach nigdy nic nie chłodzę i jeszcze żadnego problemu nie było, prywatnie daję minutę bo o swoje trzeba dbać  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie widać parametry. Niby wskaźnik oryg. Pokazuje idealnie połowę.. A dodatkowy wyciągnięty z kompa już 98C co stanowi normę na autostradzie..

 

Jeżeli nie tankuje to w upale nie gaszę silnika. Przerwy 10 do 15 minut.

post-8007-0-73311900-1468183481_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uf... No to nie luz bratku.

Ale mnie wystraszyłeś.

 

N zapinam tylko jak się brama w pracy zepsuje i muszę ją ręcznie odsunąć  :hehe:

 

apropos temperatury to przez ostatnie dwa tygodnie jeździłem z duszą na ramieniu - opel szarpał się przy jeździe i trochę za bardzo się grzał , na szczęście dzisiaj zdiagnozowałem usterkę i mam nadzieję , że reszta urlopu przebiegnie bez strachu i awarii, wykończą mnie tegoroczne wyjazdy :pad:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkadziesiąt sekund na wychłodzenie turbiny po forsownej jeżdzie to wiem, ale czy mógłbyś wytłumaczyć te 5-10 min na wyrównanie temperatury całości.

 

jak silnik sobie na luzie pochodzi to temperatury silnika/głowicy/ASB trochę się obniżą bo przecież wentylator chodzi i miesza powietrze - tak się przyzwyczaiłem robić od dawna i tak robię , nie wiem czy to bardzo pomaga czy nie ale takie mam przyzwyczajenie, 

 

bez ogona nie stosuję takich cudów bo temperatury mam o 5-10 stopni niższe 

 

zazwyczaj jak gaszę silnik to mam w okolicach 86- 88 stopni 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak silnik sobie na luzie pochodzi to temperatury silnika/głowicy/ASB trochę się obniżą bo przecież wentylator chodzi i miesza powietrze - tak się przyzwyczaiłem robić od dawna i tak robię , nie wiem czy to bardzo pomaga czy nie ale takie mam przyzwyczajenie, 

 

bez ogona nie stosuję takich cudów bo temperatury mam o 5-10 stopni niższe 

 

zazwyczaj jak gaszę silnik to mam w okolicach 86- 88 stopni 

a przede wszystkim chodzi silnik to krąży płyn chłodniczy, który oddaje temperature na chłodnicę. A jak zgasisz silnik po tej minucie dla wystudzenia tylko turbiny to może się okazać, że na głowicy dalej będzie gorąco i coś padnie. Jak nie od razu to może po latach - przegrzanie głowicy może wyjść za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przede wszystkim chodzi silnik to krąży płyn chłodniczy, który oddaje temperature na chłodnicę. A jak zgasisz silnik po tej minucie dla wystudzenia tylko turbiny to może się okazać, że na głowicy dalej będzie gorąco i coś padnie. Jak nie od razu to może po latach - przegrzanie głowicy może wyjść za jakiś czas.

 

może mundek28 teraz to zrozumie

 

widziałem już trochę głowic zakatowanych przy okazji oszczędzania na płynie i jeździe na czystej wodzie , albo oszczędzaniu i jeździe na fabrycznym płynie przez 10 lat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.