Skocz do zawartości

Maszt anteny TV


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tomii coś nikt nie podejmuje tematu.

Zerknij tu http://www.dipol.com.pl/sklep/e903830.php?sid=8a95257045efa7d 3 m za 56 zł lub tu http://www.dipol.com.pl/sklep/e9130.php?sid=8a95257045efa7d 2,5 m za 28 złTylko zdaje się że są to maszty w 1 kawałku, a powinien być składany - najlepszy by był teleskopowy.

 

Kiedyś używaliśmy dwóch zwykłych rur o różnych średnicach i skręconych za pomocą śruby po wstawieniu jednej w drugą (tak z 10 cm). Mocowaliśmy to w miejsce kółka.

Na czas transportu jedną rurkę wstawialiśmy w drugą i na podłogę do środka.

 

Mieliśmy też kiedyś antenę pokojową i po prostu stała na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro po południu sfotografuje swój maszt (chyba specjalny do przyczep) to może coś pod ten fason zrobisz u siebie. Tylko najwcześniej uczynie to po południu po zajęciach na uczelni ok 16-17. W sumie nie wygląda to bardzo skomplikowanie i kosztownie, ale przekonasz się sam z fotek. Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, wybacz, dziś nie dam rady ze zdjęciami, specjalnie jestem by tylko to napisać:-( Sorki za niedotrzymanie słowa, ale jak jutro tego nie zrobie wyrzuć mnie z forum! :-( Pozdrawiam, sorki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - z masztem i TV jeszcze mi się nie śpieszy. Przydał by się na "ewentualne" deszczowe wieczory :). Mam nadzieje jednak, że pogoda w te wakacje będzie sprzyjać :).

Tak apropos to byłem w Castoramie i widziałem rurkę 3metry o średnicy 25 mm, chromowana kosztowała 20 zł. Wymyśleć tylko jakieś łapy w w podwoziu co by transport był prosty i problem będzie z głowy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montujesz pod podloga rure winidurowa (od kanalizacji) 50 albo wieksza , dwa korki i juz masz miejsce do przewozu masztu i innych rurek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy - widziałem takie rozwiązanie, rura była o ile pamiętam przymocowana poprzecznie na dyszlu - no ale to około 2 m. Gość woził tym wędki.

Przy montażu wzdłuż i przewożeniu cięższych niż wędki (lub parasol) rur, należałoby dobrać odpowiednie "korki".

Napisz jeżeli masz takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img1.spx.pl/u/PIC_0022_7816.JPG

http://img1.spx.pl/u/PIC_0023_7817.JPG

http://img1.spx.pl/u/PIC_0024_7818.JPG

 

U mnie to tak mniej więcej wygląda... masz daje się wyciągnąć ok 1,2m nad dach przyczepy (teraz nie mam jak go wyciągnąć, bo przyczepa jest pod drzewkiem), foto 23 to mocowanie masztu (jedynie w miejscu widocznym na zdjęciu), foto 24wzmacniacz antenowy z wyjściem na 1 TV. Tylko nie wiem czemu od anteny idzie kabel do zasilania od baterii słonecznej jeśli wzmacniacz podłączony jest również pod gniazdo 230V. Czyżby antena miała już wzmacniacz 12V wbudowany w antene (foto 22)?Jeszcze nie korzystałem z tej anteny, musze dokupić przewód łączący wyjście od wzmacniacza 230V do TV.

Sam maszt wysuwa się lekko i można go ustawić na tyle solidnie, że wiatr nim nie obkręci:-)

MOże coś Ci się przyda z tych zdjęć Tomii, choć pewnie zobaczyłbyś to samo w każdej innej przyczepie z anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Tylko nie wiem czemu od anteny idzie kabel do zasilania od baterii słonecznej jeśli wzmacniacz podłączony jest również pod gniazdo 230V. Czyżby antena miała już wzmacniacz 12V wbudowany w antene (foto 22)?

(...)

 

Tak jest :] Wzmacniacz ma także mozliwość zasilania z 12/24V i to działa - sprawdziłem. Dla mnie to ważne bo nie korzystam z prądu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś myślałem aby użyć do tego wędki teleskopowej takiej do 2 m

lekka tyko 1 warunek nie może być sięzka antena,moża myśleć o rurkach pcv do wody dość sztywne i można wykożystać jakieś standartowe mocowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi zostaje się cieszyć że mam wzmacniacz 12V :] Tak jak Janus nie zamierzam korzystać z 230V, chcę być niezxależny więc dla mnie jak znalazł takie rozwiązanie :] Teraz w przyczepie zamontuje ze 2 wejścia zapalniczkowe samochodowe do telewizora i ewentualnych innych urządzeń (ładowarka komórki, odkurzacz samochodowy, ładowanie lampki przenośnej...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.