Skocz do zawartości

jaka przyczepa na 4 osoby


tornado4

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich nazywam się Daniel i jestem nowicjuszem na tym forum mam do was prosbę

 

od kilku lat moim marzeniem jest zakup przyczepy kempingowej i wyjazd z rodziną do chorwacji ale zawsze było coś innego ważniejszego do zrobienia a to nie było kasy  itd.   w chwili obecnej dostałem zastrzyk gotówki mam 7000zł   i chciałbym w tej cenie zakupić używaną przyczepę kempingową aby można było spędzić w niej miłe wakacje z rodziną niestety nie znam się na przyczepach dlatego moja prośba o pomoc

 

interesuje mnie przyczepa która pomieści (miejsca do spania )  dla 4 osób 3 dorosłych i 1 dziecko w wieku 7 lat 

przyczepa musi mieć toaletę prysznic to są najważniejsze żeczy po za miejscami do spania  bardzo proszę o porady jakiej przyczepy szukać  wiem że z kwotą 7tyś nie zaszaleję ale mam brata w uk i zastanawiam się nad sprowadzeniem takiej przyczepy właśnie z uk bardzo proszę o pomoc za którą z góry dziękuję

 

 

 

p.s  posiadam auto vw touran więc mogę ciągać przyczepy do 1500dmc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj. widać, że za bardzo nie chciało Ci się choć trochę

poczytać tematów na forum.

Może jak byś troszkę czasu temu forum poświęcił to:

Uzupełniłbyś kolego profil i doczytałbyś, że my tu nie podajemy na tacy

przyczep do kupienia.

Swoje potrzeby w zasadzie już masz sptecyzowane. Wiesz ile potezebujesz

miejsc do spania i jakie wyposażenie jest Ci niezbędne.

To kolego do roboty- trzeba szukać samemu.

Jak coś znajdziesz, co Ci będzie odpowiadało to zapodawaj śmiało

linka i pytaj o naszą ocenę. Jeśli wypadnie pozytywnie, wtedy poproś o 

pomocne oględziny przy zakupie. Napewno znajdzie się wtedy dobra dusza i 

udzieli Ci takowej pomocy.

Nie przejmuj się za bardzo tą małą zgryźliwością. Chętnie wszyscy pomożemy, ale

trzeba się trochę poświęcić i samemu przewertować kilkadziesiąt, a czasem kilkaset propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego ale nawet nie pomyślałem aby uzupełnić profil już to zrobiłem :]

 

a wracając do tematu interesuje mnie ta przyczepa tylko nie wiem czy te 4-5 miejsc to nie jest czasem 2 miejsca i 3 dla karzełków 

 

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-bailey-scorpio-4-5-soob-92r-i3302236867.html

Edytowane przez tornado4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też myślałem że te tylne łóżka dla dorosłych raczej nie będą a jak ogólnie według was ta przyczepa ?

bo ja kompletnie się nie znam a wiem że wielu z forumowiczów po samych zdjęciach są w stanie powiedzieć coś wiecej

Edytowane przez tornado4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o mnie to:

- zdjęcie nr 3 (narożnik na wprost) posiada zaciek (zaraz nad oparciem łóżka), lub gra cienia. Ale posiłkując się bliższym zdjęciem nr 2 wnoszę, że to raczej zaciek a nie cień.

- zdjęcie nr 4. Strasznie brzydko wokoło okna kuchennego. Może kolejne zacieki? Nie wiem.

 

poprosiłbym o bardzo dokładne zdjęcia tych elementów + reszta boków przyczepy i jeżeli da radę podłogi (w szczególności tam gdzie jest łazienka, prysznice lubią przeciekać i może być tam coś do obejrzenia ).

 

 

 

P.S. Podjedź do pierwszej lepszej przyczepy z prysznicem w twojej okolicy (obojętny stan itd), ja też chciałem prysznic dopóki nie zobaczyłem na żywo, że w takim to tylko moja córka się zmieści i da radę wykąpać. Ja mógłbym mówić najwyżej o jakimś tam ochlapaniu się wodą ale o myciu z użyciem płynu, gąbki itd już nie. Po prostu to są miniaturowe pomieszczenia.

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy ta przyczepa nie bedzie czasem lepsza troszkę droższa ale i chyba większa

 

http://allegro.pl/5-osob-camping-6-m-1994-elddis-typho-duza-lazienka-i3302178094.html

 

 

kolego pisałem meila do właściciela o większą ilość zdjęc narazie bez odzewu jak tylko otrzymam fotki wrzuce na forum

Edytowane przez tornado4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest większa (osobno łazienka i WC), na piętrowym pamiętaj że wyśpią się jedynie dzieci (z reguły max 70kg).

Po zdjęciach tak na szybko ładna, ale:

- poczytałem na forum o panelach na podłodze i chyba nigdy nie przymierzę się do zakupu przyczepy z takim rozwiązaniem.

- dach jak i w poprzedniej jest łączony po środku (cecha angielek) i to jest też element który lubi przeciekać po eksploatacji na naszych drogach. Przyczepy te są lekkie ale to kwestia ich konstrukcji. Większość łączona na zszywki, a po naszych drogach to się chyba będzie rozłazić.

 

Mógłbyś też napisać dlaczego prysznic jest konieczny według Twoich potrzeb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do prysznica  to ja osobiście szukałem łazienki z oknem aby słuchawkę na zewnątrz wystawić bo przyznam że nie chce mi się wycierać łazienki do sucha.

ale są osoby które biorą prysznic w przyczepie - tak 3 słowa odnośnie mojego doświadczenia



dzięki kolego ale nawet nie pomyślałem aby uzupełnić profil już to zrobiłem :]

 

a wracając do tematu interesuje mnie ta przyczepa tylko nie wiem czy te 4-5 miejsc to nie jest czasem 2 miejsca i 3 dla karzełków 

 

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-bailey-scorpio-4-5-soob-92r-i3302236867.html

miałem przyczepę z takim rozkładem

z przodu 2 dorosłe osoby + dziecko ale wtedy miało 2 lata, 3 dorosłe osoby będzie ciasno

z tyłu ta piętrówka na górze max 50 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego prysznic konieczny ze względu na 2 kobietki bo ja z synem damy rade nawet na dworze z bańki 10 litrowej , ale kobiety już nie intymność itd co do słuchawki przez okno na zewnątrz super rozwiązanie teraz wiem że bedzie potrzebne okno w toalecie :]

 

wracając do angielek czy te przyczepy są jakieś gorsze pod względem konstrukcyjnym ?

pytam gdyż dopiero od forumowiczów mogę uzyskać przydatne informacje



co do prysznica  to ja osobiście szukałem łazienki z oknem aby słuchawkę na zewnątrz wystawić bo przyznam że nie chce mi się wycierać łazienki do sucha.

ale są osoby które biorą prysznic w przyczepie - tak 3 słowa odnośnie mojego doświadczenia



miałem przyczepę z takim rozkładem

z przodu 2 dorosłe osoby + dziecko ale wtedy miało 2 lata, 3 dorosłe osoby będzie ciasno

z tyłu ta piętrówka na górze max 50 kg

kolego a orientujesz sie jaka moze byc długosc takich łózek sym wazy z 50kg ale wzrostu ma 175cm

Edytowane przez tornado4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są po prostu delikatniejsze.

Mają swój urok (ciężko szukać takich mebli - design np. w europejkach), ale to tak troszkę jak z rzeczami np. z cienkiej porcelany i szkłem z duraleksu.

Oczywiście tylko poglądowo.

Czy gorsze czy lepsze to już chyba tylko kwestia gustu itd. Są zwolennicy europejek i angielek i tak już pozostanie. Każda ma swoje wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy ta przyczepa nie bedzie czasem lepsza troszkę droższa ale i chyba większa

 

http://allegro.pl/5-osob-camping-6-m-1994-elddis-typho-duza-lazienka-i3302178094.html

 

 

kolego pisałem meila do właściciela o większą ilość zdjęc narazie bez odzewu jak tylko otrzymam fotki wrzuce na forum

Taaaaa....... Znamy tego sprzedającego.  :hmm:   Postawię dobrą flaszkę, na to, że budka jest miękka w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozwijając przewagę europejek nad angielkami:

np. na kempingu, w lesie, czy w jakimś innym miejscu w bliżej nie określonych okolicznościach zbijesz przez przypadek szybę (g.wno chodzi po ludziach i takie rzeczy się przytrafiają). Leżysz i ryczysz, bo graniczy z cudem znalezienie szyby do takiego trójdzielnego okna jak na przodzie.



to znaczy ze gnije?   sprzedajacy nie godny zaufania??

Tak. Budki ma w 95% zgniłe. Cepki kupuje (lub w jakiś inny sposób wchodzi w ich posiadanie) tylko po to aby przewozić w nich motocykle i części samochodowe które sprzedaje na all.... pod innym nick-iem. Kolaga maarec o ile dobrze pamiętam tez się do niego pofatygował, bo budka miała być niby "perła" i wrócił z kwitkiem.

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dzieki za info bo chcialem jechac obejrzec ale sama rozmowa przez telefon z tym sprzedającym już mi nie pasowała

 

 

 

a moze  ktos z forumowiczów ma przyczepe do sprzedania do max ale to max 10tys koniecznie 4 spania toaleta i prysznic

Edytowane przez tornado4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.