Skocz do zawartości

Antena telewizji naziemnej do przyczepy


brankiniol

Rekomendowane odpowiedzi

A takie pytanie z innej beczki jeśli na antenie dookolnej nie odbieram któregoś muxa to na kierunkowej jest większa szansa? Czy to po prostu system 1,0 albo jest albo nie ma na niczym?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, temat "przy antenowy" ;).

Czy każdy maszt antenowy jest tej samej średnicy (może ktoś wie jakiej?)?

Pytam, ponieważ u mnie jest masz ucięty (wizja poprzednika, że prościej uciąć maszt niż kawałek wstawianej sklejki do szafy jako półki).

Zastanawiam się na kupieniem jakiegoś uszkodzonego masztu (aby tylko rura była) lub nad dokupieniem samej rury (aby zmierzyć średnicę muszę rozebrać te półki - dla tego pytam, może ktoś znam lub mierzył u siebie).

 

 

 

A takie pytanie z innej beczki jeśli na antenie dookolnej nie odbieram któregoś muxa to na kierunkowej jest większa szansa? Czy to po prostu system 1,0 albo jest albo nie ma na niczym?

Podobno kierunkowe zbieraja lepiej ale nie oznacza to, że w danym miejscu założenie innej anteny coś poprawi. Czasami są miejsca że czegoś się nie odbiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny kierunkowe z racji swojej charakterystyki dają zdecydowanie lepszy poziom sygnału.Podstawowym elementem takiej anteny jest dipol, który najlepiej "odbiera" gdy ustawiony jest prostopadle do nadajnika. Przy ustawieniu równoległym sygnał z niego jest zero. Nawet w instrukcji anteny dookólnej piszą o odpowiednim jej ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy lepszy poziom sygnału w przypadku dvbt

W dvbt jeśli nie wyłapie czegoś z nadajnika oddalonego o 19km na antenie dookolnej, ściągnę to na kierunkowej?

Teoretycznie tak, jednak wszystko zależy od wielu czynników (między innymi sposobu montażu, ustawienia, topografii terenu itd.) antena antenie też nie jest równa, trzeba by porównać parametry tych konkretnych anten

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie doświatrzenia z antenami , najpierw miałem korone w górach Beskidu Sląskego poszukiwane sygnału. Powymiane na antene telmora z wzmacnaczem odbieralem sygnal wszędzie a zjechalem z tą anteną całą Polskie od gór po morze,. Jadąc z znajomymi po polsce w markiecie zakupiliśmy taką antene w wystarczyło ją położyć na dachu przyczepy i były programy. Ustawiene bylo proste spojrzeć na chałupy w okolicy i tak ustawić antenę .http://allegro.pl/antena-telmor-digit-activa-aktywna-dvb-t-zasilacz-i5551039566.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może już sprawdzone modele, które działają? Jestem w Rowach. Wcześniej miałem inną przyczepę i miałem dojście przez okno dachowe aby ustawiać kąt itp. I miałem antenę kierunkową i nie było problemu aby ustawić przekręcić. Aktualnie mam inna antenę, która wszędzie działa ale nie tutaj. I nie mam dojścia do anteny przez okno. Jest jakaś mała kierunkowa sprawdzona nad morzem?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Może po prostu nie złapiesz tam Innego muxa, nawet na innej antenie. Tam jest Nadajnik w Lęborku mux1,2,3,8 - 34km i z tego co pokazuje mi apka to możesz mieć jakieś przeszkody aby wyłapać sygnał.

Nadajnik w słupsku 21km powinieneś wyłapać Polsaty i TVP chodź też coś tam może zakłócać sygnał Polsatowy. więc została TVP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierałem wszystko na poprzedniej antenie kierunkowej ale ona była duża i zdejmowalem na powrót z urlopu, ta od kolegi krispo wygląda sensownie. Telewizor pokazuje mi moc sygnału więc nie mam problemu z ustawieniem kierunku. Mam wzmacniacz już zamontowany i sprawny. Dołączona grafika

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaznie stacjonujemy na mazurach albo morzem na kempingach w sosnowym lesie i nigdy nie miałem problemu z odbiorem. ja wogole jej nie zdejmuje jedynie po sezonie. przemieszczam się majac na dachu. chociaż zawsze staram się satelitę odpalić ale nie zawsze się da to wtedy ta antena ratuje zycie.

 

aha i wzmaczniacz ma wbudowany pod tym niebieskim plastikiem na czubku

Edytowane przez krispo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z takiej jak nie mogę satelity złapać. Jeszcze mnie nie zawiodła.

 

http://allegro.pl/sonus-antena-logarytmiczna-tv-mini-dvb-hdtv-i6874817282.html

 

Testuję taką od kilku dni i jestem naprawdę pod wrażeniem. Nawet leżąc w przyczepie telewizor odbiera tam gdzie inne mogły tylko pomarzyć. Jutro wyjazd w Bieszczady i testów ciąg dalszy.

Edytowane przez zundapp600 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.