Skocz do zawartości

Camping nie daleko Graz - tranzyt


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam noclegu tranzytowego i poza Camping Graz Central nic nie mogę zaleźć. Może ktoś zna jakieś miejsce mniej więcej w tej okolicy ( ok 50 km +/- wdłuż a2).

 

Dzięki za pomoc!

Edytowane przez MichalKJ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź sobie do strony 

http://www.archiescampings.eu/eng1/

i ściągnij odpowiedni dla swojej nawigacji plik zawierający kempingi z interesującego terenu. Działa to bardzo dobrze, oczywiście po zainstalowaniu w urządzeniu - wybierasz wtedy opcję "jedź do" i jako cel podajesz kempingi w okolicy Graz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie w tranzycie musisz zjechać na kemping ? Przy A2 jest masa dużych bezpiecznych parkingów. 

~50km jadąc w stronę Włoch masz świetny parking (Herzogberg) oświetlonymi z zatokami dla przyczep , czyste toalety, natrysk (1€) , mały plac zabaw ,monitoring ,świetne widoki.

Oczywiście identyczne parkingi są po obu stronach drogi jak to w Austrii

 

http://www.panoramio.com/photo/13278752

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam noclegu tranzytowego i poza Camping Graz Central nic nie mogę zaleźć. Może ktoś zna jakieś miejsce mniej więcej w tej okolicy ( ok 50 km +/- wdłuż a2).

 

Dzięki za pomoc!

@MichałKJ napisał:

...poza Camping Graz Central nic nie mogę zaleźć... > wiecej

Pozdrawiam,

PS

Polecam Europark < wraz z kempingiem obok > wiecej

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie w tranzycie musisz zjechać na kemping ? Przy A2 jest masa dużych bezpiecznych parkingów. 

~50km jadąc w stronę Włoch masz świetny parking (Herzogberg) oświetlonymi z zatokami dla przyczep , czyste toalety, natrysk (1€) , mały plac zabaw ,monitoring ,świetne widoki.

Oczywiście identyczne parkingi są po obu stronach drogi jak to w Austrii

 

http://www.panoramio.com/photo/13278752

 

 

I nikt nie robi problemów ze spaniem w przyczepie na parkingu autostradowym? Sorry, jestem trochę 'niedzisiejszy' w tym temacie...

 

 

 

 

@MichałKJ napisał:

...poza Camping Graz Central nic nie mogę zaleźć... > wiecej

Pozdrawiam,

PS

Polecam Europark < wraz z kempingiem obok > wiecej

Wyglada świetnie, ostatnio spałem w Weisses Rossl po drugiej stronie jeziora - 2 przycepy + nasza, taki był tłok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie w tranzycie musisz zjechać na kemping ? Przy A2 jest masa dużych bezpiecznych parkingów. 

~50km jadąc w stronę Włoch masz świetny parking (Herzogberg) oświetlonymi z zatokami dla przyczep , czyste toalety, natrysk (1€) , mały plac zabaw ,monitoring ,świetne widoki.

Oczywiście identyczne parkingi są po obu stronach drogi jak to w Austrii

 

http://www.panoramio.com/photo/13278752

Parking ma wydzielone miejsca na przyczepy, sam osobowe, autobusy, oświetlenie, monitoring, wifi, ludzie tam sią zatrzymują nocują i jadą dalej.

Więc jeśli chodzi o sam nocleg to spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nikt nie robi problemów ze spaniem w przyczepie na parkingu autostradowym? Sorry, jestem trochę 'niedzisiejszy' w tym temacie...

 

 

nie ma problemu , jest to autostradowy parking noclegowy . Oczywiście jeśli zostaniesz na kilka dni to napewno ktoś się zainteresuje.

Spałem tam kilkanaście razy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz spania na parkingach przy autostradzie A2 można przed Grazem zawitać do miasteczka Hartberg.

W centrum jest bardzo miły kemping a i na samo miasteczko i jego zwiedzanie warto przeznaczyć ze 2-3 godziny.

Tu link do kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wszystko wiemy o parkingach, teraz gdzie one są namiary:

A - B - C < parkingi, 
A < Guntramsdorf  GPS: N48,033359, E16,336613
tu jest wszystko: restauracja, stacja paliw, dostęp do sanitariatów, free WiFi jest trochę słabe ale jest OK.
Tu spaliśmy tylko wtedy jak była potrzeba skorzystania z WiFi
Najlepsze miejsce z przyczepą po prawej stronie punktu A lub  w zatoczce na lewo.

B < Triestingtal < zapraszam   N47,90926, E16,20712
"nasze stoliki" < moje zdjęcia > całość , poprzednie auto przyczepa b/z
Ten parking jest naszym ulubieńcem nawet nie pamiętam ile razy tu spaliśmy.
Tu nie ma stacji paliw więc jest "deko" spokojniej.
Oba parkingi co kilka godzin odwiedza  patrol policji.

 

C < Herzogberger Nord , N46,96932, E15,09568
tu nigdy nie spaliśmy, zatrzymujemy się  na "prostowanie kości" + sanitariaty

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witem

A czy coś podobnego przed Graz??? Zamierzam skręcić na A9 na południe ;)

Pozdrawiam

Paweł

 

Tak, identyczny parking Asfinang za Wiedniem , tutaj spis takich dużych parkingów :

 

http://www.asfinag.at/unterwegs/rasten/rastplaetze

 

wraz z interaktywną mapą innych parkingów :

 

http://maps.asfinag.at/pvis/

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ciekawe tylko czy nie spłucze tych parkingów do najbliższego weekendu.... U mnie świeci, ale tam leje jak z cebra..... Brrr....

Edytowane przez MichalKJ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herzogberg napewno nie, nie takie "katalkizmy" przetrwał , 3m zaspy śnieżne to norma w zimie .

Poza tym jak tam sie zatrzymasz to masz podgląd co się dziej na trasie , są monitory z kamer , więc jeśli widać ,ze śnieżyc lub ulewa to można siedzieć i czekać ;)

 

Napewno pogoda sie poprawi  :yes:

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.