Skocz do zawartości

Odessa 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś może planuje w tym roku wyjazd do Odessy? szukam jakiś informacji na temat przejazdu oplat drogowych oraz kempingow na miejscu....może ktoś był i może cos polecić ew co zobaczyć po drodze no i wszystko w tym temacie mnie interesuje :]  wiec czekam na opinie kolegow i kolezanek

Edytowane przez BOGDANKRAKOW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj moją relację z tegorocznego wyjazdu http://www.karawanier.pl/viewtopic.php?f=60&t=502  Jedyna możliwa  trasa dojazdu na południe Ukrainy, prowadzi przez Kijów, dalej Umań i Chersoń do Odessy ( przejście graniczne należy przekraczać w Dorohusku). Trasa południowa przez Lwów, Chmielnicki, Winnicę do Umania jest koszmarna i przeznaczona raczej dla ofroad-owców oraz osób lubiących ekstremalne wyzwania. Opłat drogowych na podanej przeze mnie trasie nie było, ale należny zwracać uwagę na posterunki DAI ( Dierżawna Awtoinspekcja), gdyż niechcący taka opłatę można uiścić.  Nie byłem w Odessie, ale wybierałem się tam i mam kilka namiarów na miejsca gdzie można się zatrzymać ( niesprawdzone) :

ODESSA - Camping zlotowy współrzędne GPS   46.087549,32.432241 ( w ubiegłym roku był tam organizowany zlot karawaningowców ukraiskich, ale czy to miejsce było tylko doraźnym miejscem zlotowym, cz jest stałym kempingiem, to tego nie wiem)

ODESSA -Camping w Odessie - Nikołajewska Doroga (Nicholas Road), 160      (Solnecznaja-Baza Oddycha- Солиечия База Оддиха)  6-7 miejsc parkingowych Tel. 048 716 - 16-16 Larisa (administrator-zadzwonić wcześniej żeby zarezerwować miejsce ) zapewnia połączenie do wody i elektryczności. Kompleks rekreacyjny "Odeskabel" – jeden z ośrodków.

ODESSA - Koordynaty parkingu w Odessie do zatrzymania się przy zwiedzaniu miasta N  46st. 28' 54,55" E 30st. 45' 00,22"

ODESSA-  możliwy postój u Lion-a,  e-mail lion@rintal.pl lub gg 3430193 GPS : sz.46°34'0.00°, dl 30°50' 27.53° ( wcześniej zadzwonić lub wysłać wiadomość) W ubiegłym roku, gdy wybierałem sie do Odessy korespondowałem z tym Lionem i mówił, że można sie u niego zatrzymac w razie konieczności. Trzeba wcześniej napisać. Adres e-mailowy masz. Możesz się powołać na mnie ( konkretnie mój nick z forum, być może mnie pamięta)

ODESSA - pod Realem, Obi – nie da się nie zauważy ( miejsce raczej na jeden nocleg)

Jadąc z Kijowa na południe do Odessy, za Pierwomajskiem i przed Chersoniem można nocować na "stojance dla TIR-ów w miejscowości Nowa Odesa. Miejsce jest ogrodzone i bezpieczne. Postój kosztuje 20UAH ( około 8 zł). Łatwo je zauważyć po prawej stronie drogi.

Nie wiem czy pomogłem, ale przynajmniej się starałem. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze :

Camping w Rybakivka koło Odessy GPS: N 46.60940  E 031.31157

База отдыха «Соловьиная Роща» (Kompleks wypoczynkowy„Słowiczy gaj”)- znajduje się w regionie Mikołajewskim , 15 km. od Kobleva i 3 km od. Rybakivki.

Kemping położony jest pomiędzy Odessą i Mikołajowem, 57 km od Odessy i 55 km od Mikołajowa. Opis dojazdu „Po 15 km jazdy regionalną drogą, przejeżdżamy przez małą miejscowość Tuzli Po 24 km dojeżdżamy do wsi Rybakovka na 26 km skręcić w prawo na Lugovoe na łące skręcić w lewo. Przejeżdżamy obok nowej Prawosławnej cerkwi po 2.6 km przyjeżdżamy do kompleksu wypoczynkowego i campingu.” Były na nim załogi z CT podczas ubiegłorocznego wyjazdu na Krym. Opis tutaj http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=13677

Kemping „Wiesnjanka” położenie rejon Odessy. Klasyfikacja międzynarodowa *, GPS : 46.62708932874600 N    31.22451782226600 E – nic bliższego na temat tego kempingu nie wiem. Możesz poszukać też na http://www.autocamper.com.ua/33.php

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyteczną stroną jest strona karawaningowców ukraińskich http://www.caravaning.in.ua/ na której są zakładki z  opisem i lokalizacją kempingów w poszczególnych rejonach Ukrainy http://www.caravaning.in.ua/forum/viewforum.php?f=48  Strony te są na bieżąco przez nich aktualizowane. Może trafisz na coś przydatnego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz w drodze do Odessy skorzystać z miejscówki w Kijowie, to raczej jedź na kemping "Prolisok" http://prolisok.kiev.ua/spip.php?rubrique42  niz na opisywany w mojej relacji Kemping nr 1 . Kemping "Prolisok" jest już czynny od 1 maja. W korespondencji z menedżerką Natalią wyjaśniłem nieporozumienie  z nieprzyjęciem nas . Natalia przeprasza za incydent i zaprasza do odwiedzenia jej kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ukrainie byłem już 4 razy i zawsze czułem się tam bezpiecznie. Nie potkała mnie żadna nieprzyjemna przygoda, a będąc Karpatach Ukraińskich ( Czarnohorze i Gorganach), nocowałem kilka razy "na dziko". Podobnie jak u nas, i tam trzeba unikać sytuacji oraz miejsc w których można być poszkodowanym nieprzyjemnym incydentem. Zasady bezpiecznego pobytu wszędzie są podobne. Ukraińcy są uczynni i w zdecydowanej większości pozytywnie nastawieni do Polaków. 

 

dzięki :hmm:  analiza trwa.....choć uczciwie rzecz biorac ...analizuje po pierwsze bezpieczeństwo !!!! jak to widzicie z dziecmi.....6i10 lat??

Nie widzę istotnej różnicy odnośnie bezpieczeństwa podczas podróży z dziećmi lub bez dzieci. Albo jest bezpiecznie, albo bezpiecznie nie jest. Wg mnie Ukraina jest bezpiecznym krajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może planuje w tym roku wyjazd do Odessy? szukam jakiś informacji na temat przejazdu oplat drogowych oraz kempingow na miejscu....może ktoś był i może cos polecić ew co zobaczyć po drodze no i wszystko w tym temacie mnie interesuje :]  wiec czekam na opinie kolegow i kolezanek

@BOGDANKRAKOW napisał:

... czy ktoś może planuje w tym roku wyjazd do Odessy? < nie planuję, ale...

szukam jakiś informacji na temat przejazdu oplat drogowych oraz kempingow na miejscu...

Rady kolegi Teurgus są bardzo rzetelne.

Drogi na Ukrainie były i są w fatalnym stanie.

Sugeruję taką trasę A - B < zerknij, zastanów się to nie jest najgorsze rozwiązanie.

Wklejam gotowca < z moimi noclegami na terenie Słowacji, Węgier i Rumunii

Pozdrawiam,

PS

Jeżeli przypadnie do gustu, trasa A - B jest do zmiany wg życzenia.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa przez Słowację i Rumunię jest do przyjęcia, ale wynosi ( ode mnie) 1 824 km podczas gdy przez Kijów  tylko 1 355 km czyli jest krótsza o prawie 500km, niż przez Rumunię. Dodatkowo, cena paliwa na Ukrainie jest niższa niż w krajach UE. Jakość trasy która podałem: od Dorohuska do Kijowa -bardzo dobra, od Kijowa do Odessy -dobra i to wg standardów europejskich, a nie ukraińskich. Mogę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością. Trasę przez zachodnia Ukrainę tj. Tarnopol, Chmielnicki, Winnicę zdecydowanie odradzam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa przez Słowację i Rumunię jest do przyjęcia, ale wynosi ( ode mnie) 1 824 km podczas gdy przez Kijów  tylko 1 355 km czyli jest krótsza o prawie 500km, niż przez Rumunię. Dodatkowo, cena paliwa na Ukrainie jest niższa niż w krajach UE. Jakość trasy która podałem: od Dorohuska do Kijowa -bardzo dobra, od Kijowa do Odessy -dobra i to wg standardów europejskich, a nie ukraińskich. Mogę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością. Trasę przez zachodnia Ukrainę tj. Tarnopol, Chmielnicki, Winnicę zdecydowanie odradzam.

 

Hmmm...Nie wiem jak to policzyłeś, pewnie masz rację, ale wg google map:

Kraków ->Odessa

-> Chmielnicki, Winnica - 1120,

-> Kijów - 1366

-> Słowacja, Węgry, Rumunia - 1318.

Nie jechałem tymi drogami, oprócz Słowacji i Węgier. Mój brak kilka lat temu jechał do Bułgarii przez Ukrainę. I powiedział, że nigdy więcej. I nie chodziło mu o kiepskie drogi, tylko o ich milicję, która zatrzymywała ich co 30 km i trzymała po pół godziny do godziny. Dopiero jak wpadł na to żeby w bagażniku położyć 10zł (dziesięć) poszło szybciej.

Może teraz jest lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Chmielnicki, Winnica, Umań jest drogą tylko na mapie. Jechałem nią trzy tygodnie temu i wrogowi nie życzę  takiej podróży. Jedyną do przyjęcia trasą jest Dodohusk-Kijów -Umań - Pierwomajsk - Mikołajew- Odessa. Ja byłem 4 razy na Ukrainie. DAI (Dierżawna Awtoinspekcja - Państwowa inspekcja samochodowa) do kontroli zatrzymała mnie tylko  jeden raz i po sprawdzeniu samochodu i dokumentów pożegnała miłymi słowami "szczasliwoj dorohi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.