Skocz do zawartości

Polesie Lubelskie, jez. Firlej


wkizet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Pasowałby mi ten region z uwagi na położenie w drodze na Mazury.

Znalazłem w necie Ośrodek Wypoczynkowy "Marta" - http://www.owmarta.oit.pl/

Byłbym niezmiernie wdzięczny za każdą pomocną informację o warunkach, samym jeziorku, obłożeniu itp.

A może coś więcej w tym regionie, jakieś inne miejsca stacjonowania, ciekawe atrakcje warte zobaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Pasowałby mi ten region z uwagi na położenie w drodze na Mazury.

Znalazłem w necie Ośrodek Wypoczynkowy "Marta" - http://www.owmarta.oit.pl/

Byłbym niezmiernie wdzięczny za każdą pomocną informację o warunkach, samym jeziorku, obłożeniu itp.

A może coś więcej w tym regionie, jakieś inne miejsca stacjonowania, ciekawe atrakcje warte zobaczenia?

Jeziorko spore, ośrodek całkiem niezły, zamierzamy tam pomieszkać w wakacje, blisko do zwiedzania muzeum Zamojskich w Kozłówce, na dalsze wycieczki Puławy Kazimierz, Lublin. Blisko do Kocka i miejsca bitwy pod Kockiem (pomnik gen. Franciszka Kleeberga). Niedawno zbudowano dookoła jeziora deptak. :yes:  Możesz stacjonować w Puławach (nowy kemping w porcie przy starym moście), Kazimierz, lub poj. Łęczyńsko-Włodawskie. W Kazimierzu masz zamek, basztę i rynek kamieniłomy oraz zamek w Janowcu. W Puławach pałac Czartoryskich.

Edytowane przez mac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mac.

Kazimierz obowiązkowo, zwłaszcza, że w tamtym roku omineliśmy go na poczet Sandomierza. 

A coś więcej o samym ośrodku? Jak sanitariaty? Nie jest to typowy kemping, więc pytam.

Weekend lepiej omijać? Patrząc na fotki, to ludzi tam masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mac.

Kazimierz obowiązkowo, zwłaszcza, że w tamtym roku omineliśmy go na poczet Sandomierza. 

A coś więcej o samym ośrodku? Jak sanitariaty? Nie jest to typowy kemping, więc pytam.

Weekend lepiej omijać? Patrząc na fotki, to ludzi tam masa.

W ośrodku nie byłem może się wybiorę w czerwcu to jak zobaczę to dam znać. Jeśli chodzi o masę ludzi to jak nad każdym jeziorem w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikizet!

 

Jeśli Ci się nie spieszy a lubisz zwiedzać jeziorka to masz całkiem niedaleko pojezierze Łęczyńsko - Włodawskie. Mnóstwo malowniczych jezior na wschód od Lublina.

A tak poza tym to kiedy konkretnie śmigasz na mazury?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wszystko ruchome z uwagi na rekrutacje córki na studia. Ale najwcześniej w okolicach połowy lipca. Może się również zdarzyć, że na Mazury nie dotrę, ale wtedy tak czy siak zostaje aktualny wschód. Nie znam tych okolic w ogóle, kiedyś dawno dawno temu byłem w okolicach Biłgoraja i tyle.

Na razie rozglądam się wstępnie. Na oku mam Resort w Piasecznie, Krasne i nawet Okuninkę.

Jeziorka fajna sprawa, wędkować potrafię, do tego rowerki, ciekawe obiekty, ...., wystarczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj na forum. Z tego co pamiętam koledzy organizowali gdzieś w tym rejonie zlot niewiadówek i nie tylko. Teren ładnie opisany. Polecam także jezioro Białe i wcześniej przez Ciebie wymienione Rogóźno, Piaseczno itp. Spędziłem w tej okolicy kiedyś parę urlopów ;) można wypocząć. 

Daj znać w razie czego - ok? 

P.S. Znam fajną miejscówkę na dziko w okolicach jeziora Białego nad jeziorem Glinki tj ok 1,3 - 1,5 km na wschód od Okuninki. Pisz na priv w razie czego - ok? Pozdrawiam - M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechaliśmy dziś nad firlej zobaczyć co i jak.

W Naszym odczuciu i to zobaczyliśmy to tworzy się miejsce do imprezowania, masa knajp i młodzieży szukającej wrażeń.

Ośrodek Marta wygląda na najlepsze miejsce dla karawaningu chociaż po rozmowie z właścicielem w sezonie jest duże obłożenie.

Kibelki takie sobie, pryszniców nie oglądałem.

Pozostałe ośrodki to późny PRL

Coż jak nad każdym jeziorem w tygodniu spoko w sobote i niedziele impreza.

Kilka świeżych fotek

post-5086-0-57908500-1369939070_thumb.jpg

post-5086-0-03981900-1369939252_thumb.jpg

post-5086-0-29023800-1369939429_thumb.jpg

post-5086-0-95066200-1369939604_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechaliśmy dziś nad firlej zobaczyć co i jak.

W Naszym odczuciu i to zobaczyliśmy to tworzy się miejsce do imprezowania, masa knajp i młodzieży szukającej wrażeń.

Ośrodek Marta wygląda na najlepsze miejsce dla karawaningu chociaż po rozmowie z właścicielem w sezonie jest duże obłożenie.

Kibelki takie sobie, pryszniców nie oglądałem.

Pozostałe ośrodki to późny PRL

Coż jak nad każdym jeziorem w tygodniu spoko w sobote i niedziele impreza.

Kilka świeżych fotek

Serdeczne dzięki za te informacje. Jestem pod wrażeniem, że chciało Ci się specjalnie jechać i dopytywać.

Jak na razie nic mnie nie zraziło do tego miejsca. :)

A to, że ludzi masa w weekendy, to wszędzie tak jest.

 

 

Poszperaj na forum. Z tego co pamiętam koledzy organizowali gdzieś w tym rejonie zlot niewiadówek i nie tylko. Teren ładnie opisany. Polecam także jezioro Białe i wcześniej przez Ciebie wymienione Rogóźno, Piaseczno itp. Spędziłem w tej okolicy kiedyś parę urlopów ;) można wypocząć. 

Daj znać w razie czego - ok? 

P.S. Znam fajną miejscówkę na dziko w okolicach jeziora Białego nad jeziorem Glinki tj ok 1,3 - 1,5 km na wschód od Okuninki. Pisz na priv w razie czego - ok? Pozdrawiam - M

 

Cały czas szperam. Rzadko kiedy wybieram się bez rozeznania. Czasami może to być jedyny wyjazd w daną okolicę i szkoda byłoby coś atrakcyjnego przegapić.

A jeśli chodzi o stacjonowanie na dziko, to jakoś bez prądu sobie tego nie wyobrażam. :) A ponadto już widzę nockę i panike mojej drugiej połowy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna jest ta promenada dokoła jeziora :yes:  ośrodek marta jest po południowej stronie jeziora co przy drzewach przy brzegu może być mało słońca.

Jeżeli pomogliśmy to bardzo się cieszę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • 3 tygodnie później...

Wylądowałem w Okunince... bardzo mi się spodobał kemping PKS, ale błąd zrobiłem, że zostałem na weekend, bo jednak było grubo za głośno. Trzeba było jechać na weekend do Firleja, może by było spokojniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.