Skocz do zawartości

Organizuję niewielki rodzinny kemping w Helu.


Helskiewakacje

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 399
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witaj Grzesiu od kiedy w tym roku startujesz z kempingiem, bo chcielibyśmy Cię znowu odiwedzić na jakieś dwa tygodnie na początku lipca na 2 załogi, przyjmiesz nas ;)

Witam serdecznie

Oczywiście przyjeżdżajcie.

Ruszmy 24.06.16. ale lepiej zadzwoń czy wszystko jest już gotowe. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Doczytałem do postu styczeń 2014.zaluje ze dopiero dzisiaj wszedłem na to forum... Jestem świeży w temacie. Ale wczoraj dojechałem wieczorem na Hel. Do hełmami tam oczywiście miejsc brak krótka rozmowa z żoną. Rzut okiem na kemping - komuna. I szybka decyzja zostajemy do rana na parkingu koło helkamp. Rano fokarium rybka i po południu (4h z Helu do Władysławowa) i zameldowałem sie na polu horyzont w chlapowie.

Szkoda ze nie poczytałem wczesniej pewnie bym zawitał do kolegi. Ale tu mała uwaga uzywałem tylko Google wpisując rożnie ar np kemping półwysep helski - nie znalazłem tego kempingu.

A tak przy okazji czego ja oczekuje od kempingu? Przyłącze prądu może być i 30m nie ma problemu przedłużka to nie problem. Kanalizacja może być daleko i na końcu kempingu (nie zauważyłem abym opróżniał toaletę codziennie) dla mnie najważniejsze oprócz walorów estetycznych itp to BLISKOŚĆ DO WODY. Zwykłej wody użytkowej. Zarówno żona jak i dziecko kopia sie w kamperze. Mam przyłącze wody colorado. Do tego taki mały prysznic zewnętrzny (opłakiwanie dziecka po powrocie z płazy z piachu itp.) i tej wody trochę zużywamy.

To mój pierwszy wyjazd na pole kempingowe byłem tydzień w sopot34 tam nie ma przyłączy stałych ale jest kilka kranów z długimi wężami którymi bez problemu można wodę uzupełnić.

Dziś dojechałem do horyZontu. Stoję w alejce niby VIP płace 120 zł za dzień - kamper, markiza, prąd 2 dorosłe dziecko 11 lat i dziecko 2 lata. I nie mam wody. Mam wodę po drugiej stronie kempingu nie maja węża. I szczerze mówiąc mam ochotę stad jutro jechać.... Tylko z tego powodu ;-) najnormalniej w świecie nie chce mi sie wlewać wody wiaderkiem do zbiornika. I do tego jeszcze wynosić wodę z kapania na drugi koniec kempingu.

 

Także to taka moja sugestia... Waż do wody drogi nie jest porobić kilka kranów od razu z kratkami na wylewanie wody z kapania z kampera to nie są wielkie koszty a wygoda wielka. Tak jest w sopot34. Pomimo kilku niedociągnięć to za czyste sanitariaty i częste podpięcia wody napewno tam wrócę. A cena? Tam płaciłem 114 za ten sam zestaw za dobę. Wiec czytając te kwoty po 45-55 przecierałem oczy ze zdumienia... Za czysty normalny kemping z woda prądem i sanitariaty otwartymi cała dóbe spokojnie bedzie obłożenie 20 aut na polu. Nawet i po 100-120 złotych. Tylko najpierw Klijent musi wiedzieć ze takie pole istnieje. Informacja na forum to trochę za mało. Ja byłem i spałem na parkingu. Gdybym trafił do ciebie pewnie bym został a Helu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof Koza z twojego opisu wynika że według ciebie wszystkie parcele powinny być typu vip z ful wypasem , może niedługo standard się zmieni i każdy będzie sobie życzył zadaszony box z klimą i masażystką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof ma rację!  Woda to problem dla tych co nie korzystają z sanitariatów. I nie o czystą chodzi tylko o szarą. Mam zbiorniki na szarą 140 l. Mogę ją wypompować wężem bo założyłem pompkę lecz jak daleko???  Ze zbiornikiem zewnętrznym latać nie będę.

Zużywamy dziennie ok. 10-15 l na osobę i to tylko dlatego,że mamy przyzwyczajenia żeglarskie. Jeżeli gotujemy - co rzadko - to jeszcze mycie garów.

Tak więc 5 dni mogę stać w jednym miejscu.  Jeżeli dłużej to odpływ wody powinien być blisko. Tak max co 50 m.

Tak to powinno wyglądać.  Wodę czystą można nabrać przy wjeżdzie a prąd ciągnąć z daleka.    I to nie będzie dla VIPów.- tak ma wyglądać normalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

My właśnie jedziemy :) braliśmy jeszcze pod uwagę horyzont. Do zobaczenia

My właśnie jedziemy :) braliśmy jeszcze pod uwagę horyzont. Do zobaczenia

My właśnie jedziemy :) braliśmy jeszcze pod uwagę horyzont. Do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym mankamentem pobytu u Grześka, a byliśmy bite dwa tygodnie był kościelny dzwon, ale można z tym żyć :) Fajna miejscówka, oczywiście jeśli ktoś chce parcele VIP to musi dalej szukać. Dodatkowym plusem były obiady w szkolnej stołówce w bardzo fajnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.