Skocz do zawartości

Organizuję niewielki rodzinny kemping w Helu.


Helskiewakacje

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynamy wchodzić na niebezpieczny grunt. Autostopowiczki robią 10 razy za 50, a "damy" 2 razy po 250. Kto ma lepiej?

 

Może wróćmy do spraw kempingu  :nono: .

 

Mnie póki co wszystko się podoba. Ciekaw jestem tylko jak to w praktyce zagra, bo mam niedaleko, a moja żona lubi polskie morze gdy jest ładna pogoda. Aż mam ochotę pojechać i ocenić empirycznie wyniki wysiłków gospodarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 399
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak jak Ci wcześniej pisałem - jest ok,   ta cena jest na poziomie Wrót Helu (dla mnie to niespecjalny argument bo ja taki trochę specyficzny "dzikus" jestem ) ale dla większości Twoja lokalizacja będzie bardziej pożądana  i przy założeniu  średniego standardu obiektu - cena jak na Półwysep jest nawet bardzo ok..

Zreszta co tu się dużo czaić - wystarczy porównać kampy w najbliższej Juracie i w Helu wspominany Helkamp - przecież nie tajemnica cenniki są na stronach :-)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helskiewakacje - właśnie tu Kolega wytknął słusznie - choćby mini stronka lokalizacja parę fotek i cenniczek powieś w necie, słuszna uwaga.

 

WojtEwa - jeśli chodzi o przechwytywanie - nie będzie musiał przechwytywać - na Helkampie nie wszyscy się zmieszczą - sami wrócą :-)  Hel od lat cierpi na spory niedobór miejsc na kempingach,  banerek jak najbardziej pożądany po co ma ktoś jeździć tam i  z powrotem :-)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....  Były jeszcze Wodoloty,.....

Były, były...   to już wspomnienie....

miałem okazję prawie pożegnać prawie mojego rówieśnika - o ile dobrze pamiętam był to h/f Merlin typu Waschod bardzo stara konstrukcja - już nie pływa na Hel - ostatnie rejsy to chyba 2009.

Obecnie już tylko tramwaj pływa - ale i tak to szybszy środek lokomocji na wycieczkę z Helu do 3 Miasta niż auto :-)  i w dodatku parking pod Akwarium Morskim odpada :-) .

post-2203-0-49193800-1370388374_thumb.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy

Wszystko będzie podpięte na www.wakacjehel.pl w zakładce kamping ale fotki będą dopiero po rozpoczęciu działalności wrzucane na bierząco.

Kontakt do mnie-508178111,grzegorz.kusmierczyk@gmail.com

Cennik jest prosty tak jak podawałem wcześniej:

na początek pierwsze dwa tygodnie lipca 40 zł komplet (przyczepa+auto itp.)-pobyt w promocyjnych cenach bez narzekania,

reszta sezonu do końca sierpnia 55 zł komplet.

CENNIK MIAŁ BYĆ PROSTY.

To jest pierwszy sezon więc nie chcę się wymądrzać.

Pozdrawiam :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki  jest, mnie się podoba - ta prostota jest po prostu super !!!  :-)

Nie cierpię  jak muszę sumować ileś tam pozycji wnikać czy mój pies z ogonem za 5,00 czy za 5,50, czy moja buda ma 4,00m czy też 4,01m i wchodzi w inny przedział cenowy

coraz bardziej mnie bierze :-)  Kolega nam tu dawkuje coraz fajniejsze informacje, wzmaga się wyobraźnia,  nic tylko budę zapinać i drzeć :-)

 

Właśnie teraz mi się nasunął jeszcze ten temat - zwierzaki jak to widzisz czy mi umknęło ?

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło :-)   - choć nie wiem czy mojemu staruszkowi będzie dane  skorzystać.

a dla właścicieli czworonogów to istotna sprawa.

Szczepienie, zabezpieczenie, posprzątanie - to jasne, to oczywiste sprawy.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na rozruch, dobrze byłoby żeby każdy przybysz miał świadomość dlaczego takie niskie są opłaty startowe .

To w zamian za uwagi które mają służyć polepszaniu funkcjonowania kempingu.

Dowolnie, czy to w rozmowie czy to w postaci kartonika/urny na anonimowe karteczki dla mniej odważnych :)

Oczywiście wybujałe fantazje - bo takich to zawsze najwięcej,  "delete".

.

Smoku : "na Helkampie nie wszyscy się zmieszczą"

- bo nie mają alternatywy. 

Myślę że nowy kemping wspomoże odrobinkę odciążyć zatłoczony Helkamp, komfort wzrośnie :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja tak myślę, z punktu widzenia klienta im większy wybór tym lepiej.

Czasem też trudno np. dokonać rezerwacji  wiosną, większa ilość miejsc to korzystne, większa szansa na załapanie się "z marszu"

choć Helu chyba bym nie ryzykował bez tel. sprawdzającego czy są miejsca lub wcześniejszej rezerwacji.

 

Jako psiarz muszę oddać honor również Helkampowi - zerknąłem na Ich cennik - psiaki biwakują bezpłatnie, tak samo na Wrotach Helu.

Nie wiem jak jest obecnie ale w Helu przydałoby się też rozwiązanie z Juraty zostawianie psa w przyczepie jak dla mnie odpada to po prostu katowanie zwierzęcia i wcale bym się nie zdziwił gdyby w ramach rewanżu powstała w budzie jakaś termitiera choć mój już dawno wyrósł

z wieku "gryzącego".

post-2203-0-36459100-1370428492_thumb.jpg

 

Bywając na Wrotach radziłem sobie z tym problemem idąc 30-40 min spacerkiem przez las na plażę pod Górę Szwedów,
Nawiasem mówiąc ilość lasu w Helu jest zaskakująca i to nie jakieś marne zarośla nadmorskie a konkretny stary las, na wydmach króluje

z kolei kosodrzewina w dużych ilościach , którą nim zacząłem jeździć na Hel kojarzyłem praktycznie z Tatrami.

Na Wrotach kiedyś kolega pokazywał mi filmik sprzed lat ze spacerkiem dzików  obok przyczepy na nieogrodzonym polu czy parkingu - oczywiście u kol. Helskiewakacje to nie grozi :-) raczej nie przypuszczam żeby do Polo Marketu się wybrały na zakupy.  Podczas spacerów przez las też ich nie widziałem :-)

 

post-2203-0-45123400-1370429847_thumb.jpg    post-2203-0-39572600-1370429513_thumb.jpgpost-2203-0-49254500-1370429561_thumb.jpg   post-2203-0-76358400-1370430752_thumb.jpg

bardzo fajny spacerek trzeba tylko uważać bo dość często napotykamy takie niespodzianki

post-2203-0-77332000-1370431783_thumb.jpg   post-2203-0-38574500-1370431798_thumb.jpg

 

Średnia odległość między plażowiczami przy super pogodzie i środku sezonu to tutaj ca 100-200m, jest też sporo zarośli na skraju plaży.

post-2203-0-92144600-1370429589_thumb.jpg   post-2203-0-08921900-1370430084_thumb.jpg

 

Braliśmy wodę do butelki i miseczkę + torebka i łopatka, a podczas plażowania jeszcze też wyjście z plaży na spacerek po wydmach.   Zobaczcie jakie szczęśliwe było niskopodwoziowe stworzenie :-)

post-2203-0-54418500-1370429625_thumb.jpg    post-2203-0-65827100-1370430552_thumb.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smok - jak nie przestaniesz zachęcać zdjęciami to oddeleguję Cię do mojego szefa, żebyś wynegocjował mi przedłużenie urlopu (mogę zacząć od dziś) i jadę. Zlituj się chłopie, bo już i tak przebieram nogami nie mogąc się doczekać wakacji, a tu jeszcze wrzucasz te wypoczynkowe klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.