Skocz do zawartości

Organizuję niewielki rodzinny kemping w Helu.


Helskiewakacje

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie półwysep Helski posiada sporo kempingów i są stosunkowo drogie...

 

Półwysep owszem posiada, sam Hel nie.

Nie wiem czy Wrota Helu działają dalej nie rozmawiałem z Tomkiem jeszcze w tym roku - wyłączywszy Wrota i Helską Bryzę pod Latarnią na której powstała ujeżdżalnia koni o w centrum Helu jest 1 kemping - Helkamp.

 

 

W tym roku organizuje po raz pierwszy kemping w Helu.

Może ktoś chciałby się podzielić doświadczeniami  w tym kierunku,może sugestie co do cen i warunków jakie trzeba spełnić aby ktokolwiek chciał przyjechać.

Przedsięwzięcie ma zatem duże szanse powodzenia - Helkamp obłożony max, Wrota dość daleko - praktycznie brak konkurencji.

a jeśli chodzi o atrakcyjność miejscowości półwyspu - stawiam Hel zdecydowanie na 1-szym miejscu

 

Jak ja to widzę z perspektywy kilkukrotnych pobytów w Helu:

 

1a/ Miejsce z mojej perspektywy

lokalizacja średnia, osobiście wolę trochę na uboczu a nie w samym mieście, nie jest to dla mnie problem przejść 30min spacerkiem przez las na plażę tak jak z Wrót Helu (zapewne znasz tę lokalizację przy stacji LPG od Juraty/Boru jadąc przed samym przejazdem kolejowym)

Nie stanowi to o tym że w mieście nie można znaleźć fajnego miejsca - pod kątem rodzin z dziećmi bliskość na plażę pozytyw - tylko tyle że to głośna i zatłoczona plaża nad zatoką na otwarte morze jest nieco dalej.

 

1b/ Miejsce z perspektywy mojej 17-letniej córki

Idealne, bez przerwy wiała nam z Wrót do kumpelek i kumpli w Twoim pobliżu, jej towarzycho bywało  właśnie jak ja to nazywam w rejonie "głośnego Helu"

 

2/ Wyposażenie i ogólne warunki pobytu

Praktycznie tak jak podali WojtekEwa "Czystych sanitariatów, energii 230V, bezpieczeństwa, odrobiny intymności i spokojnej okolicy.", bez zlewni ścieków przeżyję - bez przesady to nie jest problem - tysiące patentów jest na to - zwykła kratka ściekowa z deklem chociażby

Chyba Wam już kanalizację skończyli - ostatnio 2011 jak na Wrotach byliśmy  to 2/3 pola zasypane było ziemią z wykopów kanalizacyjnych

 

3/ Zatłoczenie - jeśli napakujesz jak na Helkampie - wiesz zapewne o co mi chodzi  - ja na pewno nie przyjadę choćbyś dopłacał :-) nie mój klimat

 

4/ Cena jakiej bym oczekiwał - nie więcej niż 15% niż na Wrotach - za 2 dorosłe+młoda 16lat+pies niskopodwoziowy+auto+buda+prąd na Wrotach płaciłem w 2010 ok 45zł, 2011 ok 50zł/doba - tak zdaję sobie sprawę że to b. tanio jak na półwysep - też wiem że standard na Wrotach niski - ale co tak naprawdę potrzebujesz w wakacje - mnie nie przeszkadza podłoga z linoleum i olejna lamperia w sanitariatach jeśli jest czysto a zarówno Monice w 2010 jak i Joasi w 2011 nic pod względem czystości nie można było zarzucić oprócz wszechobecnego piasku - ale to taki Wasz klimat :-)

Porównałem Wrót ceny z Helkampem i wyszło mi że koczując na Wrotach i zamawiając codziennie taryfę na plażę na cypel to jeszcze na piwo mi zostanie.

 

5/ Dobry wzorzec podobnego obiektu

Proszę bardzo - masz blisko - w Juracie na wlocie od Helu  a właściwie Boru miniesz Jawor po lewej i zaraz po prawej masz przydomowy kemping Caravaning Jurata -  - jako wzorzec można podawać - tylko nie ta cena w 2011 cena była ok. 100zł/doba za mój majdan.

 

Sorry za szczerość do bólu - mam trochę doświadczenia zarówno jako gość jak i jako gospodarz kempingu - nurtuje jeszcze coś - pytaj śmiało tu albo na priv.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 399
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Półwysep owszem posiada, sam Hel nie.

Nie wiem czy Wrota Helu działają dalej nie rozmawiałem z Tomkiem jeszcze w tym roku - wyłączywszy Wrota i Helską Bryzę pod Latarnią na której powstała ujeżdżalnia koni o w centrum Helu jest 1 kemping - Helkamp.

 

 

Przedsięwzięcie ma zatem duże szanse powodzenia - Helkamp obłożony max, Wrota dość daleko - praktycznie brak konkurencji.

a jeśli chodzi o atrakcyjność miejscowości półwyspu - stawiam Hel zdecydowanie na 1-szym miejscu

 

Jak ja to widzę z perspektywy kilkukrotnych pobytów w Helu:

 

1a/ Miejsce z mojej perspektywy

lokalizacja średnia, osobiście wolę trochę na uboczu a nie w samym mieście, nie jest to dla mnie problem przejść 30min spacerkiem przez las na plażę tak jak z Wrót Helu (zapewne znasz tę lokalizację przy stacji LPG od Juraty/Boru jadąc przed samym przejazdem kolejowym)

Nie stanowi to o tym że w mieście nie można znaleźć fajnego miejsca - pod kątem rodzin z dziećmi bliskość na plażę pozytyw - tylko tyle że to głośna i zatłoczona plaża nad zatoką na otwarte morze jest nieco dalej.

 

1b/ Miejsce z perspektywy mojej 17-letniej córki

Idealne, bez przerwy wiała nam z Wrót do kumpelek i kumpli w Twoim pobliżu, jej towarzycho bywało  właśnie jak ja to nazywam w rejonie "głośnego Helu"

 

2/ Wyposażenie i ogólne warunki pobytu

Praktycznie tak jak podali WojtekEwa "Czystych sanitariatów, energii 230V, bezpieczeństwa, odrobiny intymności i spokojnej okolicy.", bez zlewni ścieków przeżyję - bez przesady to nie jest problem - tysiące patentów jest na to - zwykła kratka ściekowa z deklem chociażby

Chyba Wam już kanalizację skończyli - ostatnio 2011 jak na Wrotach byliśmy  to 2/3 pola zasypane było ziemią z wykopów kanalizacyjnych

 

3/ Zatłoczenie - jeśli napakujesz jak na Helkampie - wiesz zapewne o co mi chodzi  - ja na pewno nie przyjadę choćbyś dopłacał :-) nie mój klimat

 

4/ Cena jakiej bym oczekiwał - nie więcej niż 15% niż na Wrotach - za 2 dorosłe+młoda 16lat+pies niskopodwoziowy+auto+buda+prąd na Wrotach płaciłem w 2010 ok 45zł, 2011 ok 50zł/doba - tak zdaję sobie sprawę że to b. tanio jak na półwysep - też wiem że standard na Wrotach niski - ale co tak naprawdę potrzebujesz w wakacje - mnie nie przeszkadza podłoga z linoleum i olejna lamperia w sanitariatach jeśli jest czysto a zarówno Monice w 2010 jak i Joasi w 2011 nic pod względem czystości nie można było zarzucić oprócz wszechobecnego piasku - ale to taki Wasz klimat :-)

Porównałem Wrót ceny z Helkampem i wyszło mi że koczując na Wrotach i zamawiając codziennie taryfę na plażę na cypel to jeszcze na piwo mi zostanie.

 

5/ Dobry wzorzec podobnego obiektu

Proszę bardzo - masz blisko - w Juracie na wlocie od Helu  a właściwie Boru miniesz Jawor po lewej i zaraz po prawej masz przydomowy kemping Caravaning Jurata -  - jako wzorzec można podawać - tylko nie ta cena w 2011 cena była ok. 100zł/doba za mój majdan.

 

Sorry za szczerość do bólu - mam trochę doświadczenia zarówno jako gość jak i jako gospodarz kempingu - nurtuje jeszcze coś - pytaj śmiało tu albo na priv.

Dzięki za info.Myślę,że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz, dobrze zaczynasz - zrobisz dobrze i będzie dobrze :-) i tego Ci życzę :-)

Trzeba Cię może będzie sprawdzić :-)

Daj znać jak wystartujesz - może dawno urodzony smok da się namówić na "bliżej cywilizacji" :-) i zarobi plusa u córy :-)

 

Nie wiem na jaką klientelę się nastawiasz, jeszcze taka ogólna uwaga - bynajmniej nie mam nic przeciwko młodzieży  ani

też nie stronię od  piwa czy kieliszka od czasu do czasu - chyba to oczywiste ale jeszcze jeden temat chciałbym Ci podrzucić

okiełznaj od razu głośne towarzystwo, bądź bezwzględny w stosunku do chamstwa, pijaństwa itp. - jedynym skutecznym działaniem

jest 1-no ostrzeżenie i w przypadku braku poprawy - delikwent po prostu za bramę - proza życia ale niestety zapewne

spotkasz się również z tym problemem, oby jak najrzadziej.

 

Jeszcze jedna rada - Hel ma sporo  atrakcji turystycznych - zdecydowanie najwięcej z miejscowości półwyspu - piszesz o tym na stronie

ośrodka ale tylko sygnalnie - wyeksponuj to jako argument marketingowy a naprawdę jest tych atrakcji sporo.

 

Chętnie podzielę się również tego typu moimi doświadczeniami.

Sorry ale to już chyba temat nie na forum.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz, dobrze zaczynasz - zrobisz dobrze i będzie dobrze :-) i tego Ci życzę :-)

Trzeba Cię może będzie sprawdzić :-)

Daj znać jak wystartujesz - może dawno urodzony smok da się namówić na "bliżej cywilizacji" :-) i zarobi plusa u córy :-)

 

Nie wiem na jaką klientelę się nastawiasz, jeszcze taka ogólna uwaga - bynajmniej nie mam nic przeciwko młodzieży  ani

też nie stronię od  piwa czy kieliszka od czasu do czasu - chyba to oczywiste ale jeszcze jeden temat chciałbym Ci podrzucić

okiełznaj od razu głośne towarzystwo, bądź bezwzględny w stosunku do chamstwa, pijaństwa itp. - jedynym skutecznym działaniem

jest 1-no ostrzeżenie i w przypadku braku poprawy - delikwent po prostu za bramę - proza życia ale niestety zapewne

spotkasz się również z tym problemem, oby jak najrzadziej.

 

Jeszcze jedna rada - Hel ma sporo  atrakcji turystycznych - zdecydowanie najwięcej z miejscowości półwyspu - piszesz o tym na stronie

ośrodka ale tylko sygnalnie - wyeksponuj to jako argument marketingowy a naprawdę jest tych atrakcji sporo.

 

Chętnie podzielę się również tego typu moimi doświadczeniami.

Sorry ale to już chyba temat nie na forum.

Kemping rodzinny-to jest cel mojej działalności i pasuje do ogólnego profilu mojego biznesu.Nie dyskryminuję młodzieży i innych wypoczywających ale warunki,które zaproponuje raczej nie będą odpowiadały imprezowiczom.(oczywiście nie mam na myśli zakazu spożywania itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki,które zaproponuje raczej nie będą odpowiadały imprezowiczom

Obyś chłopie dotrzymał słowa. Bo jak jestem z dziećmi i mi gdzieś wyją pod bud do 3 w nocy to mam ochotę rano się spakować. To nie klient jest od uciszania sąsiadów, ale szef interesu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś chłopie dotrzymał słowa. Bo jak jestem z dziećmi i mi gdzieś wyją pod bud do 3 w nocy to mam ochotę rano się spakować. To nie klient jest od uciszania sąsiadów, ale szef interesu!

Nie pozostaje nic innego poza sprawdzeniem jak będzie naprawdę.

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie klient jest od uciszania sąsiadów, ale szef interesu!

Inhalt - tu masz 100% racji, choć nie wszyscy właściciele to tak pojmują niestety.

 

Miewałem takie akcje, na szczęście sporadycznie raz na kilka lat w obiektach moich przyjaciół - obiekty są rozrzucone ok 3-4 km drogi przez las

od zgłoszenia zakłócenia ciszy nocnej z pola na recepcję - cała akcja zwykle nie trwa dłużej niż 15min  i jest spokój i dlatego po paru latach roznosi się że  na tym obiekcie nie ma nocnego imprezowania i masz prawie sprawę z głowy.

 

Częściowo też sprawę załatwia wywieszka z godzinami ciszy nocnej i jasny krótki regulamin porządkowy  - wszyscy wiedzą na czym stoją i nikt nie zarzuci że nie wiedział.

 

Nie pozostaje nic innego poza sprawdzeniem jak będzie naprawdę

Nie można zakładać że będzie źle - niemniej jednak dobrze że tego typu sprawy wychodzą - czasem z pozycji gościa widać pewne rzeczy  lepiej i myślę że uwagi w Twoim kierunku to chęć konstruktywnej dyskusji a nie zakładanie że będzie kicha.

 

Jeszcze jedno - używasz słowa "kemping" - zainteresuj się post-1   post-2 i wspomnianymi w nich aktami prawnymi dotyczącymi kategoryzacji obiektów turystycznych - słowo kemping może spowodować konsekwencje karne z Kodeksu Wykroczeń (czytaj grzywnę) jeśli nie jesteś skategoryzowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toście mnie zaskoczyli tymi wymogami formalnymi - sam nie wiedziałem. Ciekawe, czy organizator tego nowego "kempingu" wiedział.

Śledzę watek od początku, bo mam blisko i dla mnie moze to być ciekawa alternatywa np. w stosunku do tygodnia wakacji spędzonego na Kaszubach. W sumie to mi wszystko jedno czy jadę na kemping, czy na pole biwakowe, czy na łąkę karawaningową. Może najlepiej dać jakąś nazwę własną typu "Eko-Gościniec Helskie Wakacje" i póki właściciel nie łamie prawa to mogą go władze ... w trąbę pocałować. Zakładam, że nie robi wszystkiego na lewo, ale jakąś działalność gospodarczą legalnie prowadzi.

W sumie w tych okolicznościach przyrody to strach nazwać coś kempingiem. Ale jak da nazwę własną nie będzie świadczył usług kempingowych tylko wynajem miejsca wypoczynkowego do zaparkowania pojazdu wraz z usługą dostępu do umywalki to chyba nikt biznesu nie zamknie? W sumie przy stacjach benzynowych też są miesca postojowe, też są toalety i prysznice, bywają zlewnie ścieków (ok, to marzenie). No i nikt nie twierdzi, że stacja jest kempingiem.

 

Swoją drogą to chore nieco nasze państwo. Niby bezrobocie, a jak ktoś chce turystów przyjąć na kawałku trawnika na dwa miesiące wakacji to ograniczenia. Przecież jakiś etat tam powstanie, bo ktoś musi sprzątać.

 

P.S. Zapomniałem o czymś odnosnie wymogów, a taka prosta sprawa. Muszą być kubły na śmieci, żebym miał gdzie wrzucić worek ze śmieciami z przyczepy. Przecież nie będę z tym biegał do miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toście mnie zaskoczyli tymi wymogami formalnymi - sam nie wiedziałem. ....   "Eko-Gościniec Helskie Wakacje"

I mało kto wie stąd w Gołuniu już nie ma kempingu a jest Gościniec :-) - było trochę problemów

 

Ano trochę chore trochę nie chore w myśl tego co piszesz czyli "zaurzędniczenia"

Nie chore bo we świecie - tak kategoryzacja jak i gwiazdki faktycznie funkcjonują, i mówią właściwie

w kraju nad Wisłą nie zawsze właściwie odzwierciedlają standard obiektu - a załącznik dot. standardów b. ściśle określa oj aż za ściśle.....

Nie zdążyliśmy z kategoryzacją na ten sezon - urzędniczy długawy  to proces :-(

Marketingowo do d..... bo kto pyta wujka Google o Gościniec - każdy ładuje camping - właśnie camping nie polski kemping

ten kraj dalej zachłystuje się zachodem - statystyki z serwerka nie kłamią  camping, camping b. rzadko kemping

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... my odwiedzimy Hel w tym roku.

Lokalizacyjnie jesteśmy mi trochę podobni - tez macie kawałek - nie wiem jak Wy ale ja już praktycznie wyrosłem z jazdy "na raz", da się co prawda to zrobić ale po co, jadę zwykle przez Golub - obecnie jeżdże już raczej na spoko z przelotowym noclegiem w Toruniu - starówka piękna a kemping fajny niedaleko 1-ki przez most raptem 15min na starówkę a i łódką można prawie spod kempingu - to i czasem sobie 2 dni posiedzę u p. Mikołaja :-)

 

Na Półwysep radzę wjeżdżać świtem lub zmierzchem - inaczej dopadnie Was zmora czyli rondo we Władku, mój "rekord" Hel - Władysławowo to 4h w godzinach popołudniowych - średnią można łatwo przeliczyć będzie raczej mierzona w motogodzinach a nie km.

 

To kolejna uwaga/sugestia do Kolegi z Helu - prosi się całodobowa obsługa obiektu żeby taki np. smok jakby mu odwaliło na raz wziąć Kraków-Hel nie musiał stać zryty pod bramą  o np 4-tej nad ranem :-)

 

I prom samochodowy zróbcie do Helu z 3miasta - pobożne życzenie ale  to by było extra :-)

Wpadam sobie trochę zryty z Kraka szybką do Gdańska na taki prom, godzinna drzemka i i melduję się u Kolegi Helskiewakacje

a Rumia Reda, Władek nie bolą - super :-)  dobrze że za marzenia jeszcze nie karają :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku wawelski, już nie uświadamiaj więcej bo się Kolega z pomysłu wycofa/zniechęci.

.

A nie mówiłem że każdy urzędas zwany dalej , z brudnymi łapami będzie się na każdą złotówkę patrzał... :oslabiony:

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacyjnie jesteśmy mi trochę podobni - tez macie kawałek - nie wiem jak Wy ale ja już praktycznie wyrosłem z jazdy "na raz", da się co prawda to zrobić ale po co, jadę zwykle przez Golub - obecnie jeżdże już raczej na spoko z przelotowym noclegiem w Toruniu - starówka piękna a kemping fajny niedaleko 1-ki przez most raptem 15min na starówkę a i łódką można prawie spod kempingu - to i czasem sobie 2 dni posiedzę u p. Mikołaja :-)

 

Na Półwysep radzę wjeżdżać świtem lub zmierzchem - inaczej dopadnie Was zmora czyli rondo we Władku, mój "rekord" Hel - Władysławowo to 4h w godzinach popołudniowych - średnią można łatwo przeliczyć będzie raczej mierzona w motogodzinach a nie km.

 

To kolejna uwaga/sugestia do Kolegi z Helu - prosi się całodobowa obsługa obiektu żeby taki np. smok jakby mu odwaliło na raz wziąć Kraków-Hel nie musiał stać zryty pod bramą  o np 4-tej nad ranem :-)

 

I prom samochodowy zróbcie do Helu z 3miasta - pobożne życzenie ale  to by było extra :-)

Wpadam sobie trochę zryty z Kraka szybką do Gdańska na taki prom, godzinna drzemka i i melduję się u Kolegi Helskiewakacje

a Rumia Reda, Władek nie bolą - super :-)  dobrze że za marzenia jeszcze nie karają :-)

Po wcześniejszym telefonie zapraszam całą dobę.

 

Smoku wawelski, już nie uświadamiaj więcej bo się Kolega z pomysłu wycofa/zniechęci.

.

A nie mówiłem że każdy urzędas zwany dalej , z brudnymi łapami będzie się na każdą złotówkę patrzał... :oslabiony:

Pole biwakowe,gościniec czy jak kto proponuje będzie na 100%.

Dla najbardziej pomocnych w tym temacie na początku sezonu tj.pierwsze dwa tygodnie lipca proponuje extra promocje za pobyt bez narzekania.

Zainteresowanych proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że  się nie zniechęci, bynajmniej nie mam zamiaru zniechęcania, wręcz przeciwnie zachęcam i cieszę się że nowy obiekt w Helu powstanie.

 

Piszę po prostu o rzeczach na które się nadziałem - po co Kolega ma potykać się o te same urzędnicze kamienie skoro ktoś już się potknął i może podpowiedzieć jak uniknąć potknięcia.

 

 

 

Po wcześniejszym telefonie zapraszam całą dobę.

A Kolega Helskiewakacje jak widzę ma realistyczne podejście do sprawy - Helskie Wrota też zawsze uprzedzałem o przyjeździe w nocy lub nad ranem przecież to nie jest mi problem sms'a puścić czy tyrknąć po drodze - sprawa jest jasną że małe obiekty nie mają stałej obsługi 24h bo i nie ma takie potrzeby, a mając blisko 700km też trudno określać że będę np. na 4:36

U mnie do Warlubia to już prawie autopilot prowadzi a ja drzemię :-) trasa prawie coroczna zmienia się tylko czy dalej 1-ka na Hel czy w bok na Skórcz  /Kościerzynę

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.