Skocz do zawartości
Scooby

Przelot przez Szwajcarię do Włoch

Rekomendowane odpowiedzi

Scooby

Witam

Czy znajdzie się ktoś kto jechał z przyczepą trasą E43 (szwajcarska 13) przez Szwajcarię do Włoch.

Michelin rekomenduję tę drogę na przejazd z przyczepą, ale mam lekkie obawy związane z przejazdem przez góry.

Ta droga pasuje mi najbardziej  z uwagi na odległość - 200 km krócej niż przez Brennero i dalej na Mediolan.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gazirek

Nie jechałem tą trasą,ale wiele skrótów zrobiliśmy ,więc jeśli trasa jest polecana to jedź i nie obawiaj się gór ,może widoki zrekompensują trud i ciężką pracę dla holownika.Poza tym jak pokonasz te trasę to będziesz się mógł podzielić wrażeniami  i doświadczeniem .....warto czy nie warto jechać?

pozdrawiam Irek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miodzio

Kolego Scooby nie wiemy skąd i dokąd chcesz jechać.

Jeżeli oczekujesz jakieś sensownej pomocy to musisz pytanie tak zadać, żebyśmy znali dokładniejsze dane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed
Napisano (edytowane)

Witam

Czy znajdzie się ktoś kto jechał z przyczepą trasą E43 (szwajcarska 13) przez Szwajcarię do Włoch.

Michelin rekomenduję tę drogę na przejazd z przyczepą, ale mam lekkie obawy związane z przejazdem przez góry.

Ta droga pasuje mi najbardziej  z uwagi na odległość - 200 km krócej niż przez Brennero i dalej na Mediolan.

@Scooby napisał:

Czy znajdzie się ktoś kto jechał z przyczepą trasą E43 (szwajcarska 13)

przez Szwajcarię do Włoch ... Mediolan > A - B  <  to jest ta trasa

Celowo ustawiłem mapę z terenem żeby było wszystko widać.

Nie jechałem 13-tką do Włoch ale jechałem z punktu A  do Genewy < dalej do Hiszpanii

Mile wspominam przejazd przez Szwajcarię, drogi i widoki super.

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kluchojady

Zapomnij :) Nie jechałem tamtędy, ale trochę po Szwajcarii rowerowałem a i wyścigi kolarskie oglądam... Jednym słowem ładne przełęcze, super widoki ale nie na jazdę z ogonem, no chyba że masz niezły holowniek i przełęcze ponad 1500m npm ci niestraszne. Jeśli Szwajcaria z ogonem to tylko A2 (E35)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Scooby

Jadę do Verbanii nad Lago di Maggiore.

Michelin rekomenduje przez Szwajcarię trasę E43. Start w Bregenz koniec w Bellinzona.

Też słyszałem, że przez Szwajcarię do Włoch najlepiej pojechać szwajcarską 2 (E35).

Droga też dochodzi do Bellinzony, ale nadkłada się ponad 100 km.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cichy56

Spokojnie przejedziesz z przyczepą trasą E 43 bo to jest autostrada. Tylko pamiętaj że trzeba wykupić dwie winiety całoroczne. Objazd bocznymi drogami z przyczepą marne szanse.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kielek

Jadę w tym roku do Włoch przez Szwajcarię. Wiem że muszę kupić 2 winiety ale powiedzcie gdzie je nakleić ? Czy obie muszę być na szybie samochodu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
swiru

Ja naklejalem na auto i przyczepa,tak mnie poinformowano przy kupnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wydra

Dzisiaj w ADAC dowiedzialam sie, ze podczas kontroli w Szwajcarii moga zawolac rachunek za zakup winety.

Zaczeli sie denerwowac, ze ludzie odsprzedaja sobie winety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
belmopan

Witam

Ta droga pasuje mi najbardziej z uwagi na odległość - 200 km krócej niż przez Brennero i dalej na Mediolan.

Wlasnie przejechalem 13stke z Lago di Magiore w kierunku lichtenstain'u. Przez wiekszosc trasy jest jedenopasmowka, ale nie ma korkow przed tunelem jak na szwajcarskiej 2ce: dzisiaj - a jest wtorek tablice powiadamialy o 3km przed tunelem gothard'a. Jest ciezki podjazd, ale 50tka da rade podjechac ciezkim sprzetem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Skorzak

Wlasnie przejechalem 13stke z Lago di Magiore w kierunku lichtenstain'u. Przez wiekszosc trasy jest jedenopasmowka, ale nie ma korkow przed tunelem jak na szwajcarskiej 2ce: dzisiaj - a jest wtorek tablice powiadamialy o 3km przed tunelem gothard'a. Jest ciezki podjazd, ale 50tka da rade podjechac ciezkim sprzetem.

Belmopan,

A z jakim motorkiem masz tego Voyagera? 3.3 czy CRD? I ile waży Twój Fendt? Pytam, bo zasadzam się pomału na trasę do Włoch..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
uwex

Witam, a czy ma ktoś doświadczenia z opłatami za drogi Szwajcarskie dla zestawu > 3,5 t ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku

No masz chyba winietkę za 40 franków + osobno za tunele

Edytowane przez Voku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
uwex

No nie do końca jest tak jak piszesz, bo jeśli zestaw przekracza 3,5 t (a ja tak mam) to płacisz w systemie jak dla ciężarowców, wypełniając jakieś druki itp. Stąd było moje pytanie, czy ktoś miał jakieś doświadczenia z przelotem zestawem > 3,5 t przez Szwajcarię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi