Skocz do zawartości

Konserwacja podłogi w przyczepach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Szanowni koledzy moje pytania brzmią następująco:

 

1. Czym zakonserwować podłogę od spodu: biteksem, bejcą a może impregnatem?

 

2. Czym uzupełnić ubytki w masie uszczelniającej na łączeniu podłogi ze ścianą. Zarwać całość czy tylko ew. uzupełnić braki? 

 

Bardzo proszę o wasze opinie. Myślę, że z konkretnych porad wielu z nas w przyszłości skorzysta...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Szanowni koledzy moje pytania brzmią następująco:

 

1. Czym zakonserwować podłogę od spodu: biteksem, bejcą a może impregnatem?

 

2. Czym uzupełnić ubytki w masie uszczelniającej na łączeniu podłogi ze ścianą. Zarwać całość czy tylko ew. uzupełnić braki? 

 

Bardzo proszę o wasze opinie. Myślę, że z konkretnych porad wielu z nas w przyszłości skorzysta...

 

Pozdrawiam.

Pytanie brzmi jak zamierzasz przygotować  podłogę. Jeśli nie zamierzasz zdzierać  obecnej izolacji , jaka by nie była to wszelkie środki ponetrujące możesz sobie odpuścić  bo nie przenikną  do struktury drewna. Pozostaje powierzchniowo bitex.

 

 

Ja wszelkie uszczelnienia załatwiam (dla mnie od ok, 15-20 lat niezawodnym ) Totalfixem za 20-parę zł w castoramie. 

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian w postach jakie sprawdziłem i które ty wskazałeś wszystko jest bardzo rozmydlone.

Moim zamiarem było skupienie konkretnych opinii, a nie mnożenie rozważań, tzn. zrobiłem tak a tak i jest ok. już x rok. itd.

 

Pasjonat sam nie wiem jak się do tego zabrać. Musze poprawić uszczelnienia na łączeniu podłogi ze ścianam i pomalować spód bo w mojej opinii się mocno wyjałowił. Są różne odcienie czarnego czegoś. Dziś w Castoramie staneło na pokoście. Uświadomiono mnie jednak, że nie wolno go podgrzewać bo powyżej 40 st. C traci on swoje właścwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokost na starej warstwie czyli na tych "odcieniach czerni " będzie bez sensu nawet nie grzany czy grzany . Nie przeniknie. Jeśli Ta czarna powierzchnia dobrze przylega do powierzchni to zmyj ją  benzyną i wal na to bitex albo podwoziowy baranek w sprayu lub na pistolet. 

 

Z tym uszczelnieniem to masz na myśli dolną  listwę  krawędziową?

 

W czasie remontu podłogi i demontażu dolnej listwy krawędziowej warto przemyśleć montaż  pod listwą  kapinosu. Nie wiem jak jest u Ciebie ale wiele przyczep ma tę  wadę  konstrukcyjną  że nie posiada kapinosa pod listwą  zapobiegającego zaciekaniu wody ze ściany pod  podłogę.  

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokost na starej warstwie czyli na tych "odcieniach czerni " będzie bez sensu nawet nie grzany czy grzany . Nie przeniknie. Jeśli Ta czarna powierzchnia dobrze przylega do powierzchni to zmyj ją  benzyną i wal na to bitex albo podwoziowy baranek w sprayu lub na pistolet. 

Ano ani pokost ani żaden środek który ma za zadanie wnikać w pory drewna.

 

Pójdą ze 3 spraye - jest rzadszy dobrze wnika i łatwiej trysnać w trudno dostępne miejsca i ze 1,5-2kg na pędzel w puszce na płaskie wygodne powierzchnie+jakiś uszczelniacz gęściejszy do dziur i ubytków.

Do tego brudny kombinezon i trochę leżenia :-) nieźle by było 4 trylinki albo pustaki pod podpory - wygodniej robić gdy buda wyżej stoi.

 

Jak nie masz kompresora i pistoletu to nie opłaci się kupować na tę 1-ną robotę, lepiej kupić trochę droższy środek w sprayach.

Przy okazji przyjrzałbym się ramie i innym bebechom na spodzie - bo po co tyrać 2 razy.

 

Robiłem tez chlorokauczukiem - nie najgorsze wyniki :-)

 

Zasada jest prosta - wyczyścić, zedrzeć co luźne, uszczelnić tam gdzie dziury i ubytki i pokryć wierzchnią warstwą.

Ale kupa pisania - chyba więcej niż roboty :-)

Commander gdzie masz tę budkę w Kraku ?

Łatwiej byłoby popatrzeć w naturze i doradzić - spodem mojego dinozaura w celach poglądowych tez służę w Swoszowicach :-)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku, budka jeszcze w podkarpackim, ale od 3 czerwca będzie w Krakowie przy węźle łagiewnickim (blisko). Problem w tym że chciałbym pod nią "poleżeć" w długggiii weeekend, żeby nie paprać parkingu w mieście. Podsumowując to: masa uszczelniająca i bitex????.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku, budka jeszcze w podkarpackim, ....

Podsumowując to: masa uszczelniająca i bitex????.

 

Czyszczenie i zmycie najpierw - bez tego ani rusz i robota na darmo, dodatkowo próba czy bitex się nie żre z oryginalną koserwacją

 

Zatem chyba rozumiem że wolisz leżenie w podkarpackim - pewnie że atrakcyjniejsze niż w Kraku :-)

Jakbyś chciał teoretycznie "temat przerobić" - ponawiam zaproszenie do Swoszowic praktycznie pora i dzień dowolny

tel wysyłam Ci na priv.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.