Skocz do zawartości

Zamiana zasilania 220 V na 12 V


Karolka

Rekomendowane odpowiedzi

(...) Ma on pełną sinusoidę (aby diody nie migały) (...)

 

 

- coś chyba nie tak. Diody "chodzą" na wyprostowanym. I nie PULSUJĄCYM, czyli albo stabilizowanym, albo mocno odfiltrowanym za pomocą kondensatorów elektrolitycznych o sporej (odpowiedniej) pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego 20 W żarówka pobiera ok 1,7 A więc sam sobie odpowiedz czy 400 mA . Na dodatek zawsze może się zdarzyć że ktoś włączy w kuchni jak ty będziesz włączał  w toalecie i co wtedy dwie pompy to już 4 A ? a zaraz przyda się jeszcze do radia i ....... można bez kosztowo jak masz prostownik ,tylko to musi być podłączone tak żeby nie robić zwarcia i móc podłączyć aku do łodzi jak trza naładować . Plus do plusa ,Minus do minusa.

Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam, niedawno zamieściłem post z zapytaniem odnośnie doboru paneli fotowoltaicznych i przyznam że nie otrzymałem fachowej odpowiedzi doświadczonych karawaningowców...  a tu taki ruch....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,znalazłem na "aledrogo" coś takiego http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-akumulatora-do-skutera-12v-i4471491317.html , przecież w moim przypadku chodzi tylko o zasilenie maleńkiej pompki 12V podającej wodę do "budy" ..! A jest ona podobna tylko 14l/min.;   http://allegro.pl/pompka-pompa-do-wody-wodna-12v-16l-min-0-6bar-vip-i4492115709.html  ..Co sądzisz o ładowarce-prostowniku tu pokazanym.!? Wolę jednak mieć prostownik przypisany tej pompce ,a większy akumulatorowi do silnika... Wedle takiego laika jak ja powinno to zatańczyć..Pozdrawiam  

No więc jeśli masz pobór mocy pompki jak z tej w linku, czyli 20W- to pobór prądu ok. 1.6A.

A prostownik z linku "daje" max. 0.4A

 

Jeśli faktycznie twoja ma 20W to ja osobiście:

http://allegro.pl/zasilacz-12v-transformatorowy-ip-67-20w-ledowy-led-i4462713234.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam, niedawno zamieściłem post z zapytaniem odnośnie doboru paneli fotowoltaicznych i przyznam że nie otrzymałem fachowej odpowiedzi doświadczonych karawaningowców...  a tu taki ruch....?

 

- to dość trudny temat i nie każdy wystarczająco dobrze się na nim zna. Kol. Kristofer może pomóc, ale się nie ujawnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jeśli masz pobór mocy pompki jak z tej w linku, czyli 20W- to pobór prądu ok. 1.6A.

A prostownik z linku "daje" max. 0.4A

 

Jeśli faktycznie twoja ma 20W to ja osobiście:

http://allegro.pl/zasilacz-12v-transformatorowy-ip-67-20w-ledowy-led-i4462713234.

Hmm...!  Też, proste i pewne rozwiązanie,nie wpadłem na taki pomysł, a listwy z LED mam w mieszkaniu zamontowane..No,no..! Dzięki za podpowiedzi i uwagi do tematu..! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam, niedawno zamieściłem post z zapytaniem odnośnie doboru paneli fotowoltaicznych i przyznam że nie otrzymałem fachowej odpowiedzi doświadczonych karawaningowców...  a tu taki ruch....?

Poszukaj na Forum w wyszukiwarce - było na ten temat bardzo dużo

 

poczytaj

http://forum.karawaning.pl/topic/17038-solar-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cego/

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..! Wszystkim pięknie dziękuję za podpowiedzi i uwagi....padło na zasilacz LED 20W.. Myślę,że pociągnie...                                     Wczoraj o 20-stej ,prawdopodobnie sum ,porwał mi sprzęt,a żyłka jak struna w pianinie tylko zabrzęczała ,teraz wpadłem na chwilkę do domu /uzup. zapasów/ i zmykam nad wodę..Może dziś, znów coś fajnego się wydarzy..! Raz jeszcze wszystkim dziękuję i pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Stoję przed wymianą oświetlenia z 230 na 12v. Czy mając kinkiety w narożnikach na 230, wystarczy wymienić żarówki na 12v oczywiście po przejściówce z e14 na mr16 oraz odpiąć kable od kinkietów z energobloku i podłączyć pod 12 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.