Skocz do zawartości

Zamiana zasilania 220 V na 12 V


Karolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 miesięcy temu...

zakupic zarowki led 230v np 3x1 led przerobic je na 12v prosty sposob jest instalacje przeszukac i przelaczyc na 12v gniazdka zostawic na 230v i po sprawie masz w razie czego 230v w gniazdkach i oswietlenie na 12v ja swa bude opanowalem w 2 dni z przerwami na prace zawodowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załozyłem panel 130 W plus akumulator 100Ah  wpiełem się w instakacę 230v przyczepy pozakładelem ledy i wszystko smiga ze hej!

Aha- jeszcze jest przetwornica 12V/230V o mocy 1000/2000W na babskie fanaberie(zelazko,suszarka itp) oczywiscie podłaczona bezposrednio do akumulatora,,tylko lodowka chodzi na gaz bo inaczej się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam..! Hmm.wczytuję się w temat "Zmiana zasilania z 230V na 12V " bo... stary mój 'Wilk' z 1984 r. miał do zasilania kranów w łazience i zlewie założone przez 'Helmuta' ,dwa akumulatory 6V połącz. równolegle ale były one z 2001 r. i PADŁY,a instalacja 12V jest i jest sprawna..! Kombinuję jak koń pod górę, by z odpowiedniego /jak go dobrać/ zasilacza ,telefonów ,tabletów,smartfonów i im podobnych ,uzyskać z 230V-12V w odpowiednich parametrach tak ,by ruszyła pompka wody i zasiliła krany przy umywalce ,zlewie i tylko tyle lub aż tyle. 230V jest na stałe,"buda" ,też stacjonarna / wędkarska i nie tylko /.Czy ładowarka  któregoś z wymienionych urz. dająca 9V ruszy pompkę wody w 30l zbiorniku..!? Ma ona wydajność 14l/min i jest zanurzona w pojemniku 30l do którego dociera woda z jeziora dzięki pompie w nim zanurzonej / 230V ,280W/..!? Rozwiąże to temat mycia, zmywania i podlewania mini ogródka.. Podpowiedzcie coś ..... w miejscu wywalonych akumulatorów 6V ,gniazdko na 230V już zrobiłem i potrzebne jest odpowiednio dobrane 'ustrojstwo', by to wszystko hulało.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiemy jakie parametry tych twoich zasilaczy (napięcie a zwłaszcza moc)- nie podpowiemy.

Osobiście wątpię aby zasilacze od wymienionych urządzeń dały radę, chyba że rozgrzać się i podpalić domek :(

Ja bym nie ryzykował, ale jeśli ja bym miał ten problem, to zmierzył bym miernikiem pobór prądu- może duża moc jest zbędna faktycznie.

Transformator z rozbiórki (np. od zasilania halogenów 12V), mostek, do tego bezpiecznik załatwi temat.

 

http://allegro.pl/transformator-toroidalny-trafo-60va-60w-230-12v-i4514076754.html

http://allegro.pl/mostek-prostowniczy-35a-1000v-kbpc3510-i4509741477.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...) potrzebne jest odpowiednio dobrane 'ustrojstwo', by to wszystko hulało.. Pozdrawiam"

 

- "gotowcem" jest np. zasilacz/przetwornica do "lodówki" turystycznej. Daje ładne circa  12V, formalnie stabilizowane i 5-6A prądu ciągłego. Na posezonowych wyprzedażach w Auchanie (lub podobnym), można kupić za circa 40 - 60pln. Także na Alle"tanio" jest tego dużo. Poza tym, oryginalne zasilacze w przyczepach nie są niczym innym, jak właśnie takim typem przetwornicy (w mojej taka jest - ZIG X7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..! Tutejsze forum to potężna jednak baza informacji...! Przyznam,że nie spodziewałem się tak szybkiego waszego wsparcia w temacie :blagac: ..Wielki szacun..! :blagac: Jestem budowlańcem na emeryturze, więc elektryka-elektronika to magia dla mnie, prędzej sterował będę w jakiś tani prostownik w markecie,a prostownik do silnika elektr. łódki nie jest zbyt potężny /posiadam/, ładuje on akumulator 12V 100Ah potrzebny do pływania łodzią..!?                                                                                                                                                                                                            Dziękuję serdecznie za info i pozdrawiam..


- "gotowcem" jest np. zasilacz/przetwornica do "lodówki" turystycznej. Daje ładne circa  12V, formalnie stabilizowane i 5-6A prądu ciągłego. Na posezonowych wyprzedażach w Auchanie (lub podobnym), można kupić za circa 40 - 60pln. Także na Alle"tanio" jest tego dużo. Poza tym, oryginalne zasilacze w przyczepach nie są niczym innym, jak właśnie takim typem przetwornicy (w mojej taka jest - ZIG X7)

Witaj..! Sęk w tym,że mieszkam "na zadupiu" jak mawia mój  kolega z Florydy ..Do miasta z takimi marketami mam 100-150km..Pozostają więc inne podpowiedzi na forum.. Za taką właśnie Tobie dziękuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................dwa akumulatory 6V połącz. równolegle.........................

Chyba szeregowo?

Nadmiar mocy w prostowniku na pewno nie zaszkodzi pompce, to tak jak żarówka 100W w domu- nie pada mimo że "w gniazdku" jest kilka kW.

 

Tyle że różne zasilacze są- i nie koniecznie każdy zadziała z obciążeniem indukcyjnym.

Jak będzie prostowanie jednopłówkowe- pompka będzie "warczeć" a nie kręcić.

Sprawdź- pompce raczej to nie zaszkodzi (przy spełnionym warunku maks napięcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba szeregowo?

Nadmiar mocy w prostowniku na pewno nie zaszkodzi pompce, to tak jak żarówka 100W w domu- nie pada mimo że "w gniazdku" jest kilka kW.

 

Tyle że różne zasilacze są- i nie koniecznie każdy zadziała z obciążeniem indukcyjnym.

Jak będzie prostowanie jednopłówkowe- pompka będzie "warczeć" a nie kręcić.

Sprawdź- pompce raczej to nie zaszkodzi (przy spełnionym warunku maks napięcia).

Witaj,znalazłem na "aledrogo" coś takiego http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-akumulatora-do-skutera-12v-i4471491317.html , przecież w moim przypadku chodzi tylko o zasilenie maleńkiej pompki 12V podającej wodę do "budy" ..! A jest ona podobna tylko 14l/min.;   http://allegro.pl/pompka-pompa-do-wody-wodna-12v-16l-min-0-6bar-vip-i4492115709.html  ..Co sądzisz o ładowarce-prostowniku tu pokazanym.!? Wolę jednak mieć prostownik przypisany tej pompce ,a większy akumulatorowi do silnika... Wedle takiego laika jak ja powinno to zatańczyć..Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw1948 ja bym polecał pójść w innym kierunku niż ładowarka. 

Te akku jak masz padnięte to wywal je a w to miejsce wstaw najzwyklejszy zasilacz do listew LED. 

Ma on pełną sinusoidę (aby diody nie migały) więc i pompka będzie na nim śmigać świetnie a 2 kabelki które masz teraz do aku wpinasz w zasilacz, a zasilacz do 230V i zapominasz o temacie. 

Ot po prostu działa. 

taka pompka będzie miała poboru 1,7A (20W) max. Wystarczy zasilacz z najbliższego sklepu z oprawami oświetleniowymi (może w Szczecinku jest taki) a jak nie to coś z Alle, np: 

http://allegro.pl/zasilacz-30w-do-tasma-led-smd-rgb-150-300-600-12v-i4530754732.html

 

Ładowarka ma podobne działanie ale ma też inne zadanie (naładować ogniwo a działać jako zasilacz/transformator). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.