Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Zamiana zasilania 220 V na 12 V

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#46 Cezarr

Cezarr

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 11963 postów
  • Sprzęt:Brak
  • Model:Boski Rydwan
  • Holownik:Incitatus ;)

Napisano 14 grudzień 2013 - 17:21

Leonardo da Vinci też miał fajne pomysły :]

Ave, Cæsar, morituri te salutant

#47 OnionSkin

OnionSkin

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 503 postów
  • SkądFMI
  • Model:Czytam co wybrać
  • Holownik:Lancia Phedra 2.0HDi/136KM

Napisano 14 grudzień 2013 - 19:52

Z tą moją walką to oczywiście był żart :)
A takie źródło  prądu (termoogniwo) to fakt autentyczny- coś takiego partyzantka radziecka wykorzystywała.

#48 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8951 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 14 grudzień 2013 - 20:09

Sorry Koledzy, ale naśmieciliście ;)    

:kosz:  albo HydePark

:]

Użytkownik Kristofer edytował ten post 14 grudzień 2013 - 20:10

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#49 Cezarr

Cezarr

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 11963 postów
  • Model:Boski Rydwan
  • Holownik:Incitatus ;)

Napisano 14 grudzień 2013 - 21:47

Oj tam Krzysiu takie małe OT :]   :]   :]

Ave, Cæsar, morituri te salutant

#50 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8951 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 14 grudzień 2013 - 22:02

Jeśli małe, to OK :]

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#51 piotr1343

piotr1343

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 252 postów
  • Telefon:791-06-11-83
  • Skądkatowice
  • Model:hobby excellent 470
  • Holownik:renault laguna grandtour 1.9dci

Napisano 25 czerwiec 2014 - 22:43

zakupic zarowki led 230v np 3x1 led przerobic je na 12v prosty sposob jest instalacje przeszukac i przelaczyc na 12v gniazdka zostawic na 230v i po sprawie masz w razie czego 230v w gniazdkach i oswietlenie na 12v ja swa bude opanowalem w 2 dni z przerwami na prace zawodowa

PKP czyli Piotr Kasia Paulinka

#52 kornak

kornak

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1031 postów
  • Telefon:516080649
  • SkądStolica-kujaw zach- CIN
  • Sprzęt:Namiot
  • Model:poszukiwana N-lub do750kg
  • Holownik:Mercedes-2,5td

Napisano 26 czerwiec 2014 - 03:58

Załozyłem panel 130 W plus akumulator 100Ah  wpiełem się w instakacę 230v przyczepy pozakładelem ledy i wszystko smiga ze hej!

Aha- jeszcze jest przetwornica 12V/230V o mocy 1000/2000W na babskie fanaberie(zelazko,suszarka itp) oczywiscie podłaczona bezposrednio do akumulatora,,tylko lodowka chodzi na gaz bo inaczej się nie da

kornak20

#53 slaw1948

slaw1948

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 104 postów
  • Skąd40 lat w Tychach,od 2000 r.Borne Sulinowo.!
  • Model:wilk 460 stoi nad wodą..
  • Holownik:dorożka to,suzuki liana 1,6 benz.. 107 "kucyków"

Napisano 24 sierpień 2014 - 11:59

Witam..! Hmm.wczytuję się w temat "Zmiana zasilania z 230V na 12V " bo... stary mój 'Wilk' z 1984 r. miał do zasilania kranów w łazience i zlewie założone przez 'Helmuta' ,dwa akumulatory 6V połącz. równolegle ale były one z 2001 r. i PADŁY,a instalacja 12V jest i jest sprawna..! Kombinuję jak koń pod górę, by z odpowiedniego /jak go dobrać/ zasilacza ,telefonów ,tabletów,smartfonów i im podobnych ,uzyskać z 230V-12V w odpowiednich parametrach tak ,by ruszyła pompka wody i zasiliła krany przy umywalce ,zlewie i tylko tyle lub aż tyle. 230V jest na stałe,"buda" ,też stacjonarna / wędkarska i nie tylko /.Czy ładowarka  któregoś z wymienionych urz. dająca 9V ruszy pompkę wody w 30l zbiorniku..!? Ma ona wydajność 14l/min i jest zanurzona w pojemniku 30l do którego dociera woda z jeziora dzięki pompie w nim zanurzonej / 230V ,280W/..!? Rozwiąże to temat mycia, zmywania i podlewania mini ogródka.. Podpowiedzcie coś ..... w miejscu wywalonych akumulatorów 6V ,gniazdko na 230V już zrobiłem i potrzebne jest odpowiednio dobrane 'ustrojstwo', by to wszystko hulało.. Pozdrawiam

#54 OnionSkin

OnionSkin

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 503 postów
  • SkądFMI

Napisano 24 sierpień 2014 - 13:27

Jeśli nie wiemy jakie parametry tych twoich zasilaczy (napięcie a zwłaszcza moc)- nie podpowiemy.

Osobiście wątpię aby zasilacze od wymienionych urządzeń dały radę, chyba że rozgrzać się i podpalić domek :(

Ja bym nie ryzykował, ale jeśli ja bym miał ten problem, to zmierzył bym miernikiem pobór prądu- może duża moc jest zbędna faktycznie.

Transformator z rozbiórki (np. od zasilania halogenów 12V), mostek, do tego bezpiecznik załatwi temat.

http://allegro.pl/tr...4514076754.html

http://allegro.pl/mo...4509741477.html

#55 r_apa

r_apa

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów
  • Skądoława
  • Model:hobby
  • Holownik:W 220 misio

Napisano 24 sierpień 2014 - 14:33

proponuję najtańszy prostownik do ładowania akumulatora ( pewnie 50 zł ) i po problemie ,a i do samochodu awaryjnie się nada ! jeżeli zasilacz to raczej od kompa nie więcej jak 14 V .

#56 mot

mot

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów
  • Model:Chateau
  • Holownik:xc90 154kW

Napisano 24 sierpień 2014 - 15:26

"(...) potrzebne jest odpowiednio dobrane 'ustrojstwo', by to wszystko hulało.. Pozdrawiam"

- "gotowcem" jest np. zasilacz/przetwornica do "lodówki" turystycznej. Daje ładne circa  12V, formalnie stabilizowane i 5-6A prądu ciągłego. Na posezonowych wyprzedażach w Auchanie (lub podobnym), można kupić za circa 40 - 60pln. Także na Alle"tanio" jest tego dużo. Poza tym, oryginalne zasilacze w przyczepach nie są niczym innym, jak właśnie takim typem przetwornicy (w mojej taka jest - ZIG X7)

Męczarnia nie do zniesienia jest krótka, a męczarnia długa jest do zniesienia.

#57 slaw1948

slaw1948

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 24 sierpień 2014 - 22:21

Witam..! Tutejsze forum to potężna jednak baza informacji...! Przyznam,że nie spodziewałem się tak szybkiego waszego wsparcia w temacie :blagac: ..Wielki szacun..! :blagac: Jestem budowlańcem na emeryturze, więc elektryka-elektronika to magia dla mnie, prędzej sterował będę w jakiś tani prostownik w markecie,a prostownik do silnika elektr. łódki nie jest zbyt potężny /posiadam/, ładuje on akumulator 12V 100Ah potrzebny do pływania łodzią..!?                                                                                                                                                                                                            Dziękuję serdecznie za info i pozdrawiam..

- "gotowcem" jest np. zasilacz/przetwornica do "lodówki" turystycznej. Daje ładne circa  12V, formalnie stabilizowane i 5-6A prądu ciągłego. Na posezonowych wyprzedażach w Auchanie (lub podobnym), można kupić za circa 40 - 60pln. Także na Alle"tanio" jest tego dużo. Poza tym, oryginalne zasilacze w przyczepach nie są niczym innym, jak właśnie takim typem przetwornicy (w mojej taka jest - ZIG X7)

Witaj..! Sęk w tym,że mieszkam "na zadupiu" jak mawia mój  kolega z Florydy ..Do miasta z takimi marketami mam 100-150km..Pozostają więc inne podpowiedzi na forum.. Za taką właśnie Tobie dziękuję..

#58 OnionSkin

OnionSkin

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 503 postów
  • SkądFMI

Napisano 25 sierpień 2014 - 09:15

................dwa akumulatory 6V połącz. równolegle.........................

Chyba szeregowo?

Nadmiar mocy w prostowniku na pewno nie zaszkodzi pompce, to tak jak żarówka 100W w domu- nie pada mimo że "w gniazdku" jest kilka kW.

Tyle że różne zasilacze są- i nie koniecznie każdy zadziała z obciążeniem indukcyjnym.

Jak będzie prostowanie jednopłówkowe- pompka będzie "warczeć" a nie kręcić.

Sprawdź- pompce raczej to nie zaszkodzi (przy spełnionym warunku maks napięcia).

#59 slaw1948

slaw1948

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 25 sierpień 2014 - 14:08

Chyba szeregowo?

Nadmiar mocy w prostowniku na pewno nie zaszkodzi pompce, to tak jak żarówka 100W w domu- nie pada mimo że "w gniazdku" jest kilka kW.

Tyle że różne zasilacze są- i nie koniecznie każdy zadziała z obciążeniem indukcyjnym.

Jak będzie prostowanie jednopłówkowe- pompka będzie "warczeć" a nie kręcić.

Sprawdź- pompce raczej to nie zaszkodzi (przy spełnionym warunku maks napięcia).

Witaj,znalazłem na "aledrogo" coś takiego http://allegro.pl/la...4471491317.html , przecież w moim przypadku chodzi tylko o zasilenie maleńkiej pompki 12V podającej wodę do "budy" ..! A jest ona podobna tylko 14l/min.;   http://allegro.pl/po...4492115709.html  ..Co sądzisz o ładowarce-prostowniku tu pokazanym.!? Wolę jednak mieć prostownik przypisany tej pompce ,a większy akumulatorowi do silnika... Wedle takiego laika jak ja powinno to zatańczyć..Pozdrawiam  

#60 strus251

strus251

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3544 postów
  • Telefon:daj znać na PW to prześlę :)
  • SkądŁódzki Wschodni
  • Model:Hobby 420
  • Holownik:Nissan X-Trail; 136KM, 314Nm, 2.2 dCi

Napisano 25 sierpień 2014 - 14:27

slaw1948 ja bym polecał pójść w innym kierunku niż ładowarka. 

Te akku jak masz padnięte to wywal je a w to miejsce wstaw najzwyklejszy zasilacz do listew LED. 

Ma on pełną sinusoidę (aby diody nie migały) więc i pompka będzie na nim śmigać świetnie a 2 kabelki które masz teraz do aku wpinasz w zasilacz, a zasilacz do 230V i zapominasz o temacie. 

Ot po prostu działa. 

taka pompka będzie miała poboru 1,7A (20W) max. Wystarczy zasilacz z najbliższego sklepu z oprawami oświetleniowymi (może w Szczecinku jest taki) a jak nie to coś z Alle, np: 

http://allegro.pl/za...4530754732.html

Ładowarka ma podobne działanie ale ma też inne zadanie (naładować ogniwo a działać jako zasilacz/transformator). 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych