Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Zamiana zasilania 220 V na 12 V

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#31 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8979 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 03 grudzień 2013 - 20:28

Wydaje się sensowne zainwestować w prysznic turystyczny taki z ALL..., bo chyba to miałeś na myśli pisząc P.S. Podobno najprostsze rozwiązania są najlepsze... :] Jeszcze raz dzięki za wyjaśnienia.

No właśnie, na przykład taki prysznic, ale jak prześledzisz tematy o podgrzewaniu wody, to przekonasz się, że jest sporo różnych pomysłów, a każdy w/g potrzeb.

Jeśli to południe Europy, to tym bardziej wykorzystaj słońce. Mogą być nawet dwa takie baniaczki, wymyśl jedynie prosty sposób na zgromadzenie podgrzanej wody, aby nie traciła zbytnio temperatury. A może coś jeszcze bardziej "wyrafinowanego", aby ta woda pojawiła się w kranie przyczepki :hmm:

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#32 Kielek

Kielek

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 491 postów
  • Telefon:78590291* tak żeby nie było za łatwo
  • SkądZebrzydowice
  • Model:Hobby 400
  • Holownik:Seat Leon 1.9 tdi ; 90KM

Napisano 03 grudzień 2013 - 20:41

Zabieram się ostro do roboty. Mam nadzieję, że na forum znajdę odpowiedzi na na wszystkie Twoje "zagadki" ;)

Stefan, Daria i Dominik

#33 Miodzio

Miodzio

Ekspert karawaningu

• Moderatorzy
  • 3021 postów
  • SkądGliwice
  • Model:Knaus Südwind 440 HT
  • Holownik:biały lub czerwony ;)

Napisano 03 grudzień 2013 - 21:04

Kielek ale na południu Europy chcesz stać "na dziko"?

#34 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8979 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 03 grudzień 2013 - 21:34

Zabieram się ostro do roboty. Mam nadzieję, że na forum znajdę odpowiedzi na na wszystkie Twoje "zagadki" ;)

Popatrz np. tu:

http://forum.karawan...grzewanie +wody

http://forum.karawan...ody#entry162728

Tematów i pomysłów jest wiele, ale może wymyślisz własne rozwiązanie :skromny: , pod własne potrzeby - powodzenia.

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#35 Kielek

Kielek

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 491 postów
  • SkądZebrzydowice

Napisano 03 grudzień 2013 - 22:05

Kielek ale na południu Europy chcesz stać "na dziko"?

Mówiąc południe Europy mam na myśli te bardziej cywilizowane kraje. Jeśli chodzi o karawaning to dopiero raczkuję ale jeśli chodzi o turystykę to już mam niezły bagaż doświadczeń. Przyczepę kupiłem właśnie po to by móc jak najwięcej zwiedzać. Nie interesuje mnie ciągłe siedzenie na kempingu bo wtedy nie widzę sensu kupowania przyczepy. Zawsze staram się odwiedzać miejsca gdzie "Diabeł mówi dobranoc" :] a tam trudno o kemping. Dla mojego dzieciaka zawsze kilka dni spędzamy na kempingu nad morzem a reszta to jedna "Wielka włuczęga". U mnie lato zaczyna się w lutym gdy planuję trasę i miejsca do zwiedzania.

Stefan, Daria i Dominik

#36 Miodzio

Miodzio

Ekspert karawaningu

• Moderatorzy
  • 3021 postów
  • SkądGliwice
  • Model:Knaus Südwind 440 HT
  • Holownik:biały lub czerwony ;)

Napisano 03 grudzień 2013 - 22:15

Niestety w bardziej cywilizowanych krajach nie jest tak różowo jak w krajach mniej cywilizowanych. Wraz z cywilizacją przychodzi prywatna własność i dość sporo ograniczeń, także miejsc potencjalnego pobytu na dziko jest mało, albo jest to wręcz zabronione. 

#37 Kielek

Kielek

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 491 postów
  • SkądZebrzydowice

Napisano 03 grudzień 2013 - 22:28

Niestety w bardziej cywilizowanych krajach nie jest tak różowo jak w krajach mniej cywilizowanych. Wraz z cywilizacją przychodzi prywatna własność i dość sporo ograniczeń, także miejsc potencjalnego pobytu na dziko jest mało, albo jest to wręcz zabronione. 

faktycznie czytałem o tym dużo na forum. Bardziej chodzi mi o to, że będąc gdzieś na odludziu za parę groszy wpuści mnie ktoś na teren swojej działki ( to chyba dozwolone ) i wtedy chcieć od niego jeszcze prądu lub ciepłej wody do umycia byłoby przesadą - no tak sobie wykombinowałem. Będąc tylko samochodem w Gracji czy Włoszech spotkałem wielu sympatycznych ludzi skłonnych do pomocy a jak mieliby z tego jeszcze kilka groszy to myślę że byłoby OK.

Stefan, Daria i Dominik

#38 kornak

kornak

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1031 postów
  • Telefon:516080649
  • SkądStolica-kujaw zach- CIN
  • Sprzęt:Namiot
  • Model:poszukiwana N-lub do750kg
  • Holownik:Mercedes-2,5td

Napisano 05 grudzień 2013 - 06:57

faktycznie czytałem o tym dużo na forum. Bardziej chodzi mi o to, że będąc gdzieś na odludziu za parę groszy wpuści mnie ktoś na teren swojej działki ( to chyba dozwolone ) i wtedy chcieć od niego jeszcze prądu lub ciepłej wody do umycia byłoby przesadą - no tak sobie wykombinowałem. Będąc tylko samochodem w Gracji czy Włoszech spotkałem wielu sympatycznych ludzi skłonnych do pomocy a jak mieliby z tego jeszcze kilka groszy to myślę że byłoby OK.

Zgadzam się z takim mysleniem ,no ale nie zawsze jest tak jak człowiek mysli dopiero na miejscu okazuje się ze zycie nas zaskakuje ale mając swoje zasilanie jest się nie zaleznym.Gdy zaczynałem przygodę z karawaningiem lat temu chyba 20 ,stary akumulator był szczytem marzenia a dzisiaj proszę bardzo ofert co nie miara

kornak20

#39 WojtEwa

WojtEwa

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 5081 postów
  • Telefon:zniewala wolnych
  • SkądGubin
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Trend A5887
  • Holownik:ma wolne

Napisano 05 grudzień 2013 - 22:31

... a jak długo w ciągu dnia można będzie grzać tą wodę :niewiem:

Godzina grzania, 3 godziny ładowania z  solara i bilans się wyrówna pod warunkiem słonecznego dnia.

.

A tak bez zastanowienia w ciemno przeliczam że "da się".

Problem tylko w tym, że zasobnik ma tylko 5 litrów.

aea06f1a108fd.jpg

#40 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8979 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 06 grudzień 2013 - 00:26

Godzina grzania, 3 godziny ładowania z  solara i bilans się wyrówna pod warunkiem słonecznego dnia.

.

A tak bez zastanowienia w ciemno przeliczam że "da się".

Problem tylko w tym, że zasobnik ma tylko 5 litrów.

Wojtek, to było wyłącznie pytanie retoryczne ;)

Odpowiedź zamieściłem  tu 

#41 WojtEwa

WojtEwa

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 5081 postów
  • Telefon:zniewala wolnych
  • SkądGubin
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Trend A5887
  • Holownik:ma wolne

Napisano 06 grudzień 2013 - 19:59

Ups...

sorry, przyznaję się honorowo że nie czytałem.

Ale z drugiej strony, jedno potwierdzenie więcej dodaje wiary pomysłowi.

Na szczególnych warunkach oczywiście.

Niech działa.

aea06f1a108fd.jpg

#42 Cezarr

Cezarr

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 11987 postów
  • Sprzęt:Brak
  • Model:Boski Rydwan
  • Holownik:Incitatus ;)

Napisano 14 grudzień 2013 - 16:10

Koniec problemów z prądem, możecie grzać co chcecie i ile chcecie  :yay:   :yay:   :yay:

Ave, Cæsar, morituri te salutant

Mój ulubiony holownik 84Kenvp.jpg

#43 pasjonat

pasjonat

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2038 postów
  • Skąd3miasto
  • Model:Knaus Passat
  • Holownik:VW Sharan 4x4

Napisano 14 grudzień 2013 - 16:46

Koniec problemów z prądem, możecie grzać co chcecie i ile chcecie  :yay:   :yay:   :yay:

Tylko nie przyznawaj się  że w to wierzysz. :D

#44 Cezarr

Cezarr

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 11987 postów
  • Model:Boski Rydwan
  • Holownik:Incitatus ;)

Napisano 14 grudzień 2013 - 17:08

No co Ty musiałbym z 10 piętra na główkę skoczyć haha.gif, ale przyznasz że mają ludziska fantazje hahaha1.gif

Ave, Cæsar, morituri te salutant

Mój ulubiony holownik 84Kenvp.jpg

#45 OnionSkin

OnionSkin

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 503 postów
  • SkądFMI
  • Model:Czytam co wybrać
  • Holownik:Lancia Phedra 2.0HDi/136KM

Napisano 14 grudzień 2013 - 17:08

Jak walczyłem w partyzantce to nadajniki dalekiego zasięgu zasilaliśmy takimś czymś:

ogniwo.jpg

;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych