Skocz do zawartości

Zamiana zasilania 220 V na 12 V


Karolka

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje się sensowne zainwestować w prysznic turystyczny taki z ALL..., bo chyba to miałeś na myśli pisząc P.S. Podobno najprostsze rozwiązania są najlepsze... :] Jeszcze raz dzięki za wyjaśnienia.

 

No właśnie, na przykład taki prysznic, ale jak prześledzisz tematy o podgrzewaniu wody, to przekonasz się, że jest sporo różnych pomysłów, a każdy w/g potrzeb.

Jeśli to południe Europy, to tym bardziej wykorzystaj słońce. Mogą być nawet dwa takie baniaczki, wymyśl jedynie prosty sposób na zgromadzenie podgrzanej wody, aby nie traciła zbytnio temperatury. A może coś jeszcze bardziej "wyrafinowanego", aby ta woda pojawiła się w kranie przyczepki :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zabieram się ostro do roboty. Mam nadzieję, że na forum znajdę odpowiedzi na na wszystkie Twoje "zagadki" ;)

Popatrz np. tu:

http://forum.karawaning.pl/topic/6733-ogrzewanie-wody-na-12v/?hl=%2Bogrzewanie+%2Bwody

 

http://forum.karawaning.pl/topic/6266-bie%C5%BC%C4%85ca-ciep%C5%82a-woda/?hl=%2Bogrzewanie+%2Bwody&do=findComment&comment=162728

 

Tematów i pomysłów jest wiele, ale może wymyślisz własne rozwiązanie :skromny: , pod własne potrzeby - powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielek ale na południu Europy chcesz stać "na dziko"?

Mówiąc południe Europy mam na myśli te bardziej cywilizowane kraje. Jeśli chodzi o karawaning to dopiero raczkuję ale jeśli chodzi o turystykę to już mam niezły bagaż doświadczeń. Przyczepę kupiłem właśnie po to by móc jak najwięcej zwiedzać. Nie interesuje mnie ciągłe siedzenie na kempingu bo wtedy nie widzę sensu kupowania przyczepy. Zawsze staram się odwiedzać miejsca gdzie "Diabeł mówi dobranoc" :] a tam trudno o kemping. Dla mojego dzieciaka zawsze kilka dni spędzamy na kempingu nad morzem a reszta to jedna "Wielka włuczęga". U mnie lato zaczyna się w lutym gdy planuję trasę i miejsca do zwiedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w bardziej cywilizowanych krajach nie jest tak różowo jak w krajach mniej cywilizowanych. Wraz z cywilizacją przychodzi prywatna własność i dość sporo ograniczeń, także miejsc potencjalnego pobytu na dziko jest mało, albo jest to wręcz zabronione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w bardziej cywilizowanych krajach nie jest tak różowo jak w krajach mniej cywilizowanych. Wraz z cywilizacją przychodzi prywatna własność i dość sporo ograniczeń, także miejsc potencjalnego pobytu na dziko jest mało, albo jest to wręcz zabronione. 

faktycznie czytałem o tym dużo na forum. Bardziej chodzi mi o to, że będąc gdzieś na odludziu za parę groszy wpuści mnie ktoś na teren swojej działki ( to chyba dozwolone ) i wtedy chcieć od niego jeszcze prądu lub ciepłej wody do umycia byłoby przesadą - no tak sobie wykombinowałem. Będąc tylko samochodem w Gracji czy Włoszech spotkałem wielu sympatycznych ludzi skłonnych do pomocy a jak mieliby z tego jeszcze kilka groszy to myślę że byłoby OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie czytałem o tym dużo na forum. Bardziej chodzi mi o to, że będąc gdzieś na odludziu za parę groszy wpuści mnie ktoś na teren swojej działki ( to chyba dozwolone ) i wtedy chcieć od niego jeszcze prądu lub ciepłej wody do umycia byłoby przesadą - no tak sobie wykombinowałem. Będąc tylko samochodem w Gracji czy Włoszech spotkałem wielu sympatycznych ludzi skłonnych do pomocy a jak mieliby z tego jeszcze kilka groszy to myślę że byłoby OK.

Zgadzam się z takim mysleniem ,no ale nie zawsze jest tak jak człowiek mysli dopiero na miejscu okazuje się ze zycie nas zaskakuje ale mając swoje zasilanie jest się nie zaleznym.Gdy zaczynałem przygodę z karawaningiem lat temu chyba 20 ,stary akumulator był szczytem marzenia a dzisiaj proszę bardzo ofert co nie miara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jak długo w ciągu dnia można będzie grzać tą wodę :niewiem:

Godzina grzania, 3 godziny ładowania z  solara i bilans się wyrówna pod warunkiem słonecznego dnia.

.

A tak bez zastanowienia w ciemno przeliczam że "da się".

Problem tylko w tym, że zasobnik ma tylko 5 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina grzania, 3 godziny ładowania z  solara i bilans się wyrówna pod warunkiem słonecznego dnia.

.

A tak bez zastanowienia w ciemno przeliczam że "da się".

Problem tylko w tym, że zasobnik ma tylko 5 litrów.

 

Wojtek, to było wyłącznie pytanie retoryczne ;)

Odpowiedź zamieściłem  tu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.