Skocz do zawartości

Anteny dvbt do zastosowań mobilnych


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem przyczepy Hobby460. W zestawie była anteną jak na obrazku poniżej. Jest to chyba anteną pasywna bo nie zauważyłem żadnego wzmacniacza. Kiedy próbowałem znaleźć jakieś Muzyka, nie był z tym problemu w okolicach Bielska. Teraz jestem w Niedzicy i niestety udało mi się znaleźć tylko 5 słowackich kanałów.

Nie chcę zmieniać anteny bo jest fajnie zamocowana ale może dałoby się dołożyć jakoś wzmacniacz?

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Orientuje się ktoś czy w Hobby jest przewidziane miejsce na maszt? Miałem w poprzedniej ale nie zwróciłem uwagi jak maszt był mocowany.
Chodzi mi o taki https://sklep.klaja.pl/pl/p/Maszt-antenowy-teleskopowy-SF-165/1311
Sprawdzałeś w szafce czy na suficie nie masz naklejki z napisem TV właśnie pod maszt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam jak, ale raczej nie kojarzę tam żadnej naklejki, kurde nie chce mi się bawić w jakieś wzmacnianie dachu.
Na pewno jest dedykowane miejsce. Musi być, bo to praktycznie w każdej cepie robią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szafie powinno być miejsce wyznaczone na wiercenie otworu pod maszt. Kółko z krzyżykiem, mniej więcej jak celownik  
U mnie jest czerwone kółko z napisem w środku TV :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jutro ale ostatnio jak patrzyłem to nie kojarzę tam żadnych znaków, acz nie zwracałem na to uwagi. Nie mogę znaleźć żadnego info na ten temat.

Chyba że chodzi o taki maszt? :D

 

4101695_orig.jpg

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Voku napisał:

Orientuje się ktoś czy w Hobby jest przewidziane miejsce na maszt?

Ja w swojej z ciekawości looknołem, czy nie ma tam miejsca na maszt i niestety go nie znalazłem. Tak więc obstawiam, że w naszych Hobby z tych lat albo nie ma przeznaczonego miejca albo nie jest ono oznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Voku napisał:

Zobaczę jutro ale ostatnio jak patrzyłem to nie kojarzę tam żadnych znaków, acz nie zwracałem na to uwagi. Nie mogę znaleźć żadnego info na ten temat.

Chyba że chodzi o taki maszt? :D

 

4101695_orig.jpg

Jazda z takim czymś zamontowanym czy tez zamontowanym i podłączonym jest wykluczona..  tak mi sie wydaje..

Moim zdaniem w grę wchodzi montowanie tego cuda za każdym razem po dotarciu na kemping. Czy sie mylę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda z takim czymś zamontowanym czy tez zamontowanym i podłączonym jest wykluczona..  tak mi sie wydaje..
Moim zdaniem w grę wchodzi montowanie tego cuda za każdym razem po dotarciu na kemping. Czy sie mylę?
 
W ogóle czegoś takiego nie montowałbym do komina. Przy mocnym wietrze może to narobić tylko szkód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w Hobby takiej opcji nie przewidzieli, albo nie powiedzieli gdzie wiercić :D 

No nic jak mam wydać 300zł na maszt i zabawę z wierceniem to chyba poszukam jakiejś składanej anteny SAT na statywie będzie prościej, a antenę DVB dam jakaś mobilną na dach jak będzie taka potrzeba, mam wypuszczone na zewnątrz gniazdo pod DVB i SAT więc będzie o tyle prościej.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.