Skocz do zawartości
and123

Śladami Maurów - czyli zakończenie naszej wycieczki.

Rekomendowane odpowiedzi

and123

Witam,

chciałem zameldować, że dotarliśmy już do domu w Krakowie.
Wycieczka Ślady Maurów udała się na piątkę i stawiamy ją nieco wyżej od naszej Krety, czy też Gruzji.

Trochę statystyki:
- za nami trochę ponad 20 000 kilometrów i 8 miesięcy podróży,
- zaliczyliśmy Portugalia 2 miesiące, Maroko 3 miesiące, Mauretania 1 miesiąc, Hiszpania 1 miesiąc, Francja 1 miesiąc.
- okres bożonarodzeniowy na campingu w Maroko, pozostały pobyt u staro i nowopoznanych znajomych bezcenne !), na miejscach postojowych z książek (francusko i niemieckojęzycznych), info od innych karawaniarzy poznanych w podróży oraz "wynalazki" własne,
- poza incydentem w Casablance, żadnych innych zagrożeń lub przesłanek o charakterze kryminalnym nie było,
- pierwsi pijani i rozwydrzona młodzież, dopiero w Czechach i Polsce - widok po tylu miesiącach BEZCENNY,
- chorobowo - bez problemów, za wyjątkiem braku doświadczenia w dłuższym przebywaniu na Saharze,
- ceny paliw - od 80 gr/litr do 1.30 EUR. W Hiszpanii taniej niż w Polsce icon_sad.gif

Potrzebujemy jeszcze trochę czasu na ogarnięcie się, dokończenie bloga, fotobloga i jakieś poważniejsze podsumowanie wyjazdu.
Nie wspomnę o kilkudziesięciu GB RAW'ów i 23 godzinach materiału video do montażu.

Dziękujemy wszystkim znajomym i "nieznajomym" za słowa otuchy i kibicowanie nam w czasie naszego "tropienia Maurów", na fejsie i blogach.
Jeszcze się zastanawiamy, jak wykorzystać zebrany materiał i zdobyte doświadczenie dla innych? Może jakieś strony "bazodanowe"? Może jakieś inne sugestie? icon_rolleyes.gif

Do zobaczenia na trasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomekk

Witam !

Witamy Andrzeju i cieszymy się, że wyprawa udała się. Czytałem opisy Waszych odcinków, fajne. No cóż będziemy czekać z niecierpliwością na pełny opis.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajetan

Gratuluję i zazdroszczę....  :bravo:  :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pawel1o

Super!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
anullac

super !!!! to byly wakacje....... podziwiam i pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Komplecik

Widzisz Andrzeju jest tak, jedni robią wielkie ,, ura bura ,, a Ty jak zwykle w kącie siedzisz , troszkę mnie to denerwuje bo chciało by się Ciebie więcej widzieć , możesz się nie ukrywać? i reklamować faktycznie przydatne info z podróży, gps, praktyczne info itp.

Jest kilka tematów które popełniłeś, jedni wiedzą inni mniej ja z racji że łykałem je bo są po prostu fajne wiele wnoszą , jako młody karawanignowiec polecę je dalej , jak to jeden z naszych KOLEGÓW pisze, nie ilość postów świadczy o tym kto gdzie był i ile zobaczył, mnie się wydzje że Ty się do tych ludków zaliczasz , jest Albania jest Gruzja i Ukraina a teraz Afryka lekko liźnięta.

No niech karawaningowcy zadają Tobie pytania, czytają relację i jadą Twoimi podobnymi ścieszkami.

Ps. Sorki koleżanki koledzy jak bym się nie odezwał to ten nasz and123 też by cichutko siedział a czas leci leci leci .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi