Skocz do zawartości

Światła przeciwmgielne


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

Byłem dzisiaj na badaniu technicznym ze swoją przyczepą i facet kazał mi zainstalować lampe przeciwmgielnej. Powiedział, że to obowiązuje i trzeba ja mieć. Podbił badanie z kredytem zaufania, że zamontuje ją. Więc będzie trzeba tak zrobić... chyba pomyśle przy tym nad gniazdem 13 pinowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie trzeba :] . Wszystko co było rejestrowane za granicą wcześniej (musi być zaznaczona data pierwszej rejestracji) nie musi odpowiadać przepisom rejestracyjnym w PL w dniu pierwszej rejestracji :]

 

 

To już teraz do reszty jestem skołowany.To w końcu trzeba czy nie trzeba?Nie bronię się przed montażem - nawet myślę o światłach cofania-tylko obawiam się,że trzeba będzie założyć gniazdo 13 pinowe i tutaj mam pytanie?13-tki nie są u nas zbyt popularne jak narazie i czy można dostać jakieś przejściówki z 7 na 13?Nie mam w tym temacie doświadczenia.No i jak podłączacie przeciwmgielne-jakiś dodatkowy kabel z auta do przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczenie swiatla przeciwmgielnego jest przewidziane w gniezdzie 7 pinowym, nie trzeba dodatkowych kabelkow. Jezeli chce swiatla cofania to ujuz gorzej. Przejsciowki sa http://moto.allegro.pl/item139568481_wtyczka_przejsciowka_13p_na_7p.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu trzeba czy nie trzeba?Nie bronię się przed montażem - nawet myślę o światłach cofania-tylko obawiam się,że trzeba będzie założyć gniazdo 13 pinowe i tutaj mam pytanie?13-tki nie są u nas zbyt popularne jak narazie i czy można dostać jakieś przejściówki z 7 na 13?

 

Przejrzyj ten wątek na forum a dowiesz się że jeśli przyczepa zarejestrowana byyła po raz pierwszy po 1 stycznia 1986 to musi. A przejściówki z 7 na 13 i odwrotnie są dostępne bez problemu w sklepach "przyczepowych" no i oczywiście na allegro. Co do gniazda 13 pinowego to jestem jego zagorzałym fanem - naprawdę warto wydac parę złotych więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak to powinno być zrobione. Odłączenie światła w samochodzie ogranicza odblask od przyczepy. Niestety u mnie po takiej modyfikacji "mądry" komputer czytał to jako awarię światła i sygnalizował przepalenie żarówki świateł przeciwmgielnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Czy montując światło przeciwmgielne warto się zastanowić na montażem "jakiegoś" przekaźnika, który po podłączeniu przyczepy i włączeniu przecwmgielnych - pomija te w aucie i świecą tylko te w przyczepie. A może jest to obowiązkowe ?

 

Pozdrawiam

 

W gnieździe 13 pinowym jest na obwodzie styk który automatyczne odłącza lampy przewcimgielne w samochodzie w momencie podpięcia przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

W każdym 13-pinowym gnieździe, czy też w momencie zakupu trzeba o to pytać ?

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie 11 Mar, 2007 00:38 ]

Witam !

 

No i światełko jest. Lampka kosztowała 7 zł, żarówka, kabelek i montaż. Do podłączenia lodówki wyprowadziłem dodatkowy kabel z wtyczką 7 bolcową. Pozostało jeszcze założyc przekaźnik i drugie gniazdo w samochodzie. :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.