Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Solar do grzania wody

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#31 janm

janm

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 466 postów
  • SkądPolska Północna
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:była N126EA/94 jest N126N/2003
  • Holownik:Opel Astra II i Citroen Xsara Picasso 1,8 Pb/LPG

Napisano 08 grudzień 2017 - 12:55

Reasumując to do łajby chyba jednak agregat o mocy 2KW + bojler 20l z grzałką 1,5KW 230V i krany z włączaniem pompki ( 12V= ) do uzupełniania wody w bojlerze ze zbiornika 100L ; jak stoimy w porcie to można korzystać z gniazd przy pomoście , jak w dziczy można odpalić agregat , żeby nie być upierdliwym to można odpłynąć w ustronne miejsce ; co innego przyczepa tu jednak trzeba szukać innych rozwiązań ( waga , ograniczenie miejsca , hałas , nasza łajba ma >7m dł i 3m szerokości tak, że możliwości wstawienia agregatu są w trakcie zabudowy )

Dzięki za praktyczne info :hej:

Użytkownik janm edytował ten post 08 grudzień 2017 - 12:56

#32 ANZO

ANZO

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 45 postów
  • SkądKujawsko-Pomorskie
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:HOBBY classic 420
  • Holownik:opel meriva 1.7CDTI

Napisano 08 grudzień 2017 - 13:27

Kocham wyjazdy na dziko - a najbardziej takie na płatne miejscówki za małe pieniądze ale bez infrastruktury, bo pewnie i tanio.

Dzięki ANZO za spostrzeżenia. Nie odmówię sobie eksperymentów z samej frajdy eksperymentowania, ale jakby nie poszło, to wiem czego będę szukał jako rozwiązania systemowego.

To masz tak jak ja zanim kupiłem bojler to próbowałem różnych metod

Bo jak się coś wymyśli samemu i jeszcze to działa to bardzo cieszy

pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych