Skocz do zawartości

Jakie odciągi do przedsionka (foto)


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko jakie zastosować odciągi do otworów jak niżej na zdjęciu?

 

post-10109-0-53994700-1369054582_thumb.jpg

post-10109-0-52720500-1369054777_thumb.jpg

Edytowane przez COLLINS18 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To prawda:)

Pas sztormowy to podstawa przy wiatrach. W moim przedsionku (ponieważ jest bardzo lekki i stelaż też mam z włókien więc lekki) w przypadku zagrożenia dużymi podmuchami wiatru, dodatkowo zakładam linkę odciągową od środkowej rurki mocowaną na bardzo konkretnym haku w postaci imadła ciesielskiego.

To co sfocił kolega to jest trzymanie ścianek bocznych. Od tego są mocowania do ziemi w postaci śledzi i szpilek. Sam zamówiłem takie haki, które są wygięte jak naciągi do siatki w płocie, ale zaostrzone i długie na 25 cm. Na nich spoczywa utrzymanie przedsionka przy ziemi.

Śledzie są mocowane do gum lub drabinek, które też są elastyczne. To działa jak resor, uderzenie wiatru jest amortyzowane przez naciągi a szpilki nie dopuszczają do wejścia wiatru pod przedsionek co może spowodować przerobienie go na spadochron.

 

Te uchwyty boczne nic nie dają ponieważ działają na sztywno i jedyne co mogą zrobić to przy bardzo silnym uderzeniu wiatru, postawić taki opór, że podrze się przedsionek. Nawet w pasach sztormowych są przecież bardzo konkretne sprężyny łączące pas z hakiem wbitym w ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te uchwyty boczne nic nie dają ponieważ działają na sztywno i jedyne co mogą zrobić to przy bardzo silnym uderzeniu wiatru, postawić taki opór, że podrze się przedsionek. Nawet w pasach sztormowych są przecież bardzo konkretne sprężyny łączące pas z hakiem wbitym w ziemię.

Tu bym polemizowal, kilka poważnych zawirowań pogodowych przedsoinek 

przeżył. U mnie do ziemi konkretne śledzie- długosć zależna od podłoża.

 Podobne tylko mocniejsze odciągi, na dosyć grubej gumie typu ekspandor.

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bym polemizowal, kilka poważnych zawirowań pogodowych przedsoinek 

przeżył. U mnie do ziemi konkretne śledzie- długosć zależna od podłoża.

 Podobne tylko mocniejsze odciągi, na dosyć grubej gumie typu ekspandor.

To może być rozwiązanie, ale w praktyce nigdy go nie zauważyłem. W nowych modelach przedsionków tego rozwiązania już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tu gumowe odciagi (w oplocie materialowym, podobne do takich tym do mocowania bagażu) + śledzie z tworzywa. Bardzo dobrze amortyzuje to powiew wiatru i jak do tej pory nie musiałem ich poprawiać aż do zwiniecia przedsionka. Wg mnie warte wykorzystywania w połączeniu z gumowym oczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, szary 11 dobrze opisał problem - w tych oczkach sprawdzają sie elastyczne naciągi, a i sam przedsionek wygląda znacznie ładniej nie mówiąc o walorach użytkowych typu odprowadzanie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszecie daje wrażenie jakbyście stosowali odciągi w tym miejscu:)

Żona się ze mnie śmieje, że mam odchyły na punkcie perfekcyjnego rozkładania przedsionka i coś w tym jest:)

 

W poprzedniej cepce miałem przedsionek Isabbeli, tam właśnie były takie mocowania. Nie dawało mi to spokoju bo jak jest jakiś uchwyt to powinienem go użyć:)

Pojechałem do sklepu i kupiłem linki odciągowe. Po założeniu ścianki mi się wybrzuszały. Fakt, linki są sztywne. Dalej nie dawało mi to spokoju, więc będąc na różnych campingach łaziłem i oglądałem przedsionki chcąc wyczaić jak to ludzie robią. Nie udało mi się nic podpatrzeć, bo nikt tego nie zakładał więc i ja odpuściłem. Przedsionek był w różnych opałach, przeżył borę i wiele razy halny z nim potańczył. Nic mu się nie stało.

 

Teraz mam fabrycznie nowy przedsionek Starcampu, to filia Doremy. Tam tych zaczepów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszecie daje wrażenie jakbyście stosowali odciągi w tym miejscu:)

 będąc na różnych campingach łaziłem i oglądałem przedsionki chcąc wyczaić jak to ludzie robią. Nie udało mi się nic podpatrzeć, bo nikt tego nie zakładał więc i ja odpuściłem. Przedsionek był w różnych opałach, przeżył borę i wiele razy halny z nim potańczył. Nic mu się nie stało.

 

 

Znalazłem fotkę jak to jest u mnie. Przed założeniem gumowych odciągów

miałem zwykłą linkę. Tyle tylko, że dawałem jej odrobinę luzu. Wtedy nie

wybrzuszały mi boków. Szary11 - piszemy o tych samych gumach, tylko

inaczej je nazywamy. Fotka może nie jest poglądowa w temacie odciągów, ale

coś w tym temacie widać.

Kajman- masz dużo racji większość mająca takie odciągi nic tam nie zakłada.

post-8267-0-40288000-1369129289_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ile ludzi tyle opinii :]  Mam jeszcze zapas drabinek i chyba przy najbliższym wypadzie je wykorzystam. Wydaje mi się, że ścianki będą lepiej naciągnięte przez te odciągi. No i czytając wsze posty musze mocno zastanowić się nad pasem sztormowym :hmm:  Pan od którego kupowałem cepkę mówił, że pas sztormowy jest bez potrzeby. Ale gdy byłem w maju 2013 w Chłapowie podczas silniejszego wiatru chodził mi po głowie więc go zakupię i będę lepiej spał podczas silniejszego wiatru :sleep:

No i odciągi też sprawdze a jesli się okaże, że są zbędnę to zrezygnuję :D

Dziękuję wszystkim za rady i opinie :)

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez COLLINS18 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.