Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

opróżnianie toalety

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 mauritius2

mauritius2

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 5 postów
  • Sprzęt:Brak
  • Model:dethleffs 510 bolero 1999
  • Holownik:Sharan

Napisano 15 maj 2013 - 23:51

Witam, jestem totalnie niedoswiadczonym uzytkownikiem przyczepy,własnie nabylem swoją pierwszą przyczepką dethleffs. i na podstawie swojej wiedzy przebrnąłem przez włączenie ogrzewania , wody itp.....jednak nie wiem co robic gdy wyjezdzam tylko na weekend, pojemnik na odpady z toalety zaopatruje w odpowiednie chemikalia i po dwóch dniach nie zuzywając duzej ilośći wody zostawiam toaletę taką jak jest czy raczej powinienem ją opróżnić?czy tez zostawic do nastepnego weekendu?... no i taki drobiazg jeszcze....nie mogę znależć włącznika do oswietlenia toalety...już nawet stwierdzilem wsród znajomych ze piwko postawie jak to znajdą...wielki znak zapytania...gdzie mam szukac...hmmm...

#2 Teurgus

Teurgus

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 247 postów
  • SkądSilesia
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Stary ale jary

Napisano 16 maj 2013 - 07:18

Zbiornik toalety powinien być opróżniany przynajmniej 1 raz na dwa dni, szczególnie jeżeli jest ciepło. Pozostawianie zawartości w zbiorniku  w dłuższym okresie czasu i przy ciepłej pogodzie spowoduje,  że opróżnienie go go będzie wymagało założenia maski gazowej. Chemia dodawana do zbiornika zabezpiecza znajdującą się wewnątrz zawartość tylko na pewien czas, później procesy biologicznego rozkładu biorą górę i efekt jest taki jak opisany powyżej.

#3 Roobertino

Roobertino

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 851 postów
  • SkądWarszawa
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:LMC 475 RD
  • Holownik:4X4

Napisano 16 maj 2013 - 08:24

Witam, jestem totalnie niedoswiadczonym uzytkownikiem przyczepy,własnie nabylem swoją pierwszą przyczepką dethleffs. i na podstawie swojej wiedzy przebrnąłem przez włączenie ogrzewania , wody itp.....jednak nie wiem co robic gdy wyjezdzam tylko na weekend, pojemnik na odpady z toalety zaopatruje w odpowiednie chemikalia i po dwóch dniach nie zuzywając duzej ilośći wody zostawiam toaletę taką jak jest czy raczej powinienem ją opróżnić?czy tez zostawic do nastepnego weekendu?... no i taki drobiazg jeszcze....nie mogę znależć włącznika do oswietlenia toalety...już nawet stwierdzilem wsród znajomych ze piwko postawie jak to znajdą...wielki znak zapytania...gdzie mam szukac...hmmm...

uzupełnij profil o markę i model przyczepy to pewnie ktoś Ci podpowie z tym światłem.....daj nam szanse sobie pomóc, osoby na forum mają bardzo dużą wiedzę, ale raczej to nie jasnowidze :yay:

#4 gazirek

gazirek

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 692 postów
  • Telefon:692 046 766
  • SkądSławków
  • Model:Dethleffs 420
  • Holownik:Opel Vectra zastąpiony Suzuki Grand Vitara

Napisano 16 maj 2013 - 09:14

Zbiornik opróżniaj pop przyjeździe z weekendu wypłukaj czystą wodą i taki czyściutki niech czeka na kolejny wypad,co do włącznika światła w łazience to jak masz nowy model to włącznik jest pod szafką wiszącą .

Ale Teurgus ma rację uzupełnij profil to będziemy wiedzieć jak Ci podpowiadać- na pewno ktoś na forum ma taką jak Ty cepkę więc odpowie na wszystkie pytania.(ja mam New Line 420 z 2002 roku)

pozdrawiam Irek

#5 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8835 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 19 maj 2013 - 18:16

Witam !
Ja dodam coś, co nie dla wszystkich jest oczywiste, a o czym wiele razy na forum wspominałem.

Oto 10 moich przykazań prawidłowego używania toalety chemicznej:

1)  Środki chemiczne mają określoną trwałość, więc używamy takich, które jeszcze działają.
2)  Starajmy się nie mieszać chemii - jeśli np. do kasety używamy Thetford'a, to do spłuczki też Thetford.
3)  Wszystkie środki chemiczne dajemy w ilości podanej na opakowaniu, nie za mało i nie za dużo
4)  Po wlaniu chemii do kasety, dolewamy 2 - 3 litry czystej wody i intensywnie ruszamy kasetą, aby woda wymieszała się z chemią.
5)  Ilość chemii jest dobrze wyliczona, ale nie na same fekalia, tylko ich roztwór z odpowiednią ilością wody spłukującej. Nadmierna oszczędność w spłukiwaniu przynosi odwrotny skutek do zamierzonego (o braku spłukiwania już nie wspominam).
6)  Po zapełnieniu kasety, należy ją w miarę możliwości natychmiast opróżnić i przepłukać.
7)  Kasetę opróżniać najpóźniej co kilka dni (ok. 6), nawet jeśli po tym czasie nie jest całkowicie zapełniona.
8)  Nigdy nie zostawiamy kasety z nieczystościami w oczekiwaniu na kolejny wyjazd, kaseta musi być opróżniona i umyta.
9)  Papier toaletowy, powinien być dedykowany do toalet chemicznych. Unika się w ten sposób różnych niesprawności.
10) Pamiętajmy o dokładnym spuszczeniu wody ze spłuczki i wysuszeniu kasety przed okresem zimowym.

IMHO

Użytkownik Spablo1 edytował ten post 19 maj 2013 - 19:05

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#6 Cezarr

Cezarr

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 11795 postów
  • Sprzęt:Brak
  • Model:Boski Rydwan
  • Holownik:Incitatus ;)

Napisano 19 maj 2013 - 18:41

Krzysiek jak zwykle niezawodny :ok:   :ok:   :ok:

Ave, Cæsar, morituri te salutant

#7 danielox

danielox

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 5 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Model:HOBBY 440 '99

Napisano 13 sierpień 2017 - 13:06

Witajcie,

Z góry przepraszam za głupie pytanie ale od niedawna posiadam przyczepę z ubikacją chemiczną i nie wiem czy można wrzucać do niej papier toaletowy i jeżeli tak to w którym momencie. W instrukcji na klapie muszli jest narysowane, że po zrobieniu tego co do nas należy  :yay:  naciskamy przycisk i napełniamy muszlę wodą, potem przekręcamy pokrętło i otwieramy odpływ. Trzecim punktem w instrukcji jest użycie papieru toaletowego więc wynika z tego że dopiero po opróżnieniu muszli.

Jak to powinno odbyć się książkowo i czy użycie "normalnego" miękkiego papieru toaletowego zniszczy kasetę?

#8 swrx

swrx

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 117 postów
  • Telefon:samsung ;-)
  • SkądJelenia Góra
  • Model:Eifelland 560 TK
  • Holownik:Legacy 2.5 M/T 2007,Kia Sorento 3.3 PB 2008 A/T

Napisano 13 sierpień 2017 - 13:24

Papier można wrzucać, ale lepiej nim oszczędnie gospodarować. Jak będzie go za dużo,to nie zdąży się rozpuścić. Najlepiej, albo dedykowany,albo ten najtańszy szary . Te 3 wartswowe nie chcą się rozpuszczać.

#9 szary11

szary11

Ekspert karawaningu

• Moderatorzy
  • 9358 postów
  • Skądpodlaskie
  • Model:LMC
  • Holownik:Ford

Napisano 13 sierpień 2017 - 13:27

Papier można wrzucać, ale lepiej nim oszczędnie gospodarować. Jak będzie go za dużo,to nie zdąży się rozpuścić. Najlepiej, albo dedykowany,albo ten najtańszy szary . Te 3 wartswowe nie chcą się rozpuszczać.

Jeśli będzie zawierał 100% celulozy rozpuści się bez problemu. Już nie zwracam uwagi na markę, grubość, kolor... 100% celulozy = 0% problemów. 

#10 witus

witus

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3915 postów
  • SkądSosnowiec
  • Model:Eifelland Holiday 415 TM (5303)
  • Holownik:Hyundai i30

Napisano 13 sierpień 2017 - 13:28

Nierozpuszczony też wyleci przy wylewaniu.

#11 swrx

swrx

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 117 postów
  • Telefon:samsung ;-)
  • SkądJelenia Góra
  • Model:Eifelland 560 TK
  • Holownik:Legacy 2.5 M/T 2007,Kia Sorento 3.3 PB 2008 A/T

Napisano 13 sierpień 2017 - 13:35

Wylecieć,to wyleci,ale jak będzie go za dużo ,to może przytykać rurę i sama czynność wylewania będzie bardziej upier...wa.

#12 Prusiak

Prusiak

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 783 postów
  • SkądOstrołęka
  • Model:TEC 530 Travel king
  • Holownik:VW Touran 2,0 TDI

Napisano 13 sierpień 2017 - 13:39

Ostatnio dzieciki mi przetestowaly papier nawilżany... taki z torebki foliowej i tez sie rozpuszcza. Tak ze nie ma tragedii.

Wnusia Chateau................ i następca wnusi od 2013 roku - TEC 530  *** zestaw >3,5t - B+E - Viatoll :-( ***
sig-8bd5c955-fbbd-4aa3-8723-478a99af57e2 -> Mały Tec

#13 AdamH

AdamH

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 postów
  • Telefon:602 223 980
  • SkądKraków
  • Model:Fendt Saphir 560 SKM
  • Holownik:VW Amarok 2.0 BiTDI 4MOTION 152 kW

Napisano 13 sierpień 2017 - 16:14

Daniel, chyba najpierw otwórz kibel po to aby kupa wpadła do środka. Jeżeli walisz kupę przy zamkniętej klapce to wystarcz aby uszczelka była lekko sparciała i - masz problem.  Dobra chemia do spłukiwania powoduje że kupa leci z poślizgiem nie brudząc muszli.

Co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze - jutro może być niepotrzebne

#14 Voku

Voku

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1053 postów
  • SkądKraków
  • Model:Hobby 560
  • Holownik:Ford S-Max 2.0

Napisano 13 sierpień 2017 - 16:50

No właśnie bo to bez sensu otwierać odpływ na końcu. U mnie to raczej pierwsza czynność.

Użytkownik Voku edytował ten post 13 sierpień 2017 - 16:53

#15 automaciek

automaciek

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów
  • SkądSzczecin
  • Model:KNAUS Azur 450 TF 2002r
  • Holownik:VW Passat 147kW

Napisano 13 sierpień 2017 - 17:18

Przed użyciem warto jednak otworzyć sprzęt, a i nieco spłukać się przyda, co by się "film" z chemii utworzył i zarówno jedynka jak i dwójka nie miała kontaktu z "porcelaną".
Dla mniej wtajemniczonych jedynka jest bardziej płynna, dwójka już nie......

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych