Skocz do zawartości

opróżnianie toalety


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem totalnie niedoswiadczonym uzytkownikiem przyczepy,własnie nabylem swoją pierwszą przyczepką dethleffs. i na podstawie swojej wiedzy przebrnąłem przez włączenie ogrzewania , wody itp.....jednak nie wiem co robic gdy wyjezdzam tylko na weekend, pojemnik na odpady z toalety zaopatruje w odpowiednie chemikalia i po dwóch dniach nie zuzywając duzej ilośći wody zostawiam toaletę taką jak jest czy raczej powinienem ją opróżnić?czy tez zostawic do nastepnego weekendu?... no i taki drobiazg jeszcze....nie mogę znależć włącznika do oswietlenia toalety...już nawet stwierdzilem wsród znajomych ze piwko postawie jak to znajdą...wielki znak zapytania...gdzie mam szukac...hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zbiornik toalety powinien być opróżniany przynajmniej 1 raz na dwa dni, szczególnie jeżeli jest ciepło. Pozostawianie zawartości w zbiorniku  w dłuższym okresie czasu i przy ciepłej pogodzie spowoduje,  że opróżnienie go go będzie wymagało założenia maski gazowej. Chemia dodawana do zbiornika zabezpiecza znajdującą się wewnątrz zawartość tylko na pewien czas, później procesy biologicznego rozkładu biorą górę i efekt jest taki jak opisany powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem totalnie niedoswiadczonym uzytkownikiem przyczepy,własnie nabylem swoją pierwszą przyczepką dethleffs. i na podstawie swojej wiedzy przebrnąłem przez włączenie ogrzewania , wody itp.....jednak nie wiem co robic gdy wyjezdzam tylko na weekend, pojemnik na odpady z toalety zaopatruje w odpowiednie chemikalia i po dwóch dniach nie zuzywając duzej ilośći wody zostawiam toaletę taką jak jest czy raczej powinienem ją opróżnić?czy tez zostawic do nastepnego weekendu?... no i taki drobiazg jeszcze....nie mogę znależć włącznika do oswietlenia toalety...już nawet stwierdzilem wsród znajomych ze piwko postawie jak to znajdą...wielki znak zapytania...gdzie mam szukac...hmmm...

uzupełnij profil o markę i model przyczepy to pewnie ktoś Ci podpowie z tym światłem.....daj nam szanse sobie pomóc, osoby na forum mają bardzo dużą wiedzę, ale raczej to nie jasnowidze :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik opróżniaj pop przyjeździe z weekendu wypłukaj czystą wodą i taki czyściutki niech czeka na kolejny wypad,co do włącznika światła w łazience to jak masz nowy model to włącznik jest pod szafką wiszącą .

Ale Teurgus ma rację uzupełnij profil to będziemy wiedzieć jak Ci podpowiadać- na pewno ktoś na forum ma taką jak Ty cepkę więc odpowie na wszystkie pytania.(ja mam New Line 420 z 2002 roku)

 

pozdrawiam Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Ja dodam coś, co nie dla wszystkich jest oczywiste, a o czym wiele razy na forum wspominałem.

 

Oto 10 moich przykazań prawidłowego używania toalety chemicznej:

 

1)  Środki chemiczne mają określoną trwałość, więc używamy takich, które jeszcze działają.
2)  Starajmy się nie mieszać chemii - jeśli np. do kasety używamy Thetford'a, to do spłuczki też Thetford.
3)  Wszystkie środki chemiczne dajemy w ilości podanej na opakowaniu, nie za mało i nie za dużo
4)  Po wlaniu chemii do kasety, dolewamy 2 - 3 litry czystej wody i intensywnie ruszamy kasetą, aby woda wymieszała się z chemią.
5)  Ilość chemii jest dobrze wyliczona, ale nie na same fekalia, tylko ich roztwór z odpowiednią ilością wody spłukującej. Nadmierna oszczędność w spłukiwaniu przynosi odwrotny skutek do zamierzonego (o braku spłukiwania już nie wspominam).
6)  Po zapełnieniu kasety, należy ją w miarę możliwości natychmiast opróżnić i przepłukać.
7)  Kasetę opróżniać najpóźniej co kilka dni (ok. 6), nawet jeśli po tym czasie nie jest całkowicie zapełniona.
8)  Nigdy nie zostawiamy kasety z nieczystościami w oczekiwaniu na kolejny wyjazd, kaseta musi być opróżniona i umyta.
9)  Papier toaletowy, powinien być dedykowany do toalet chemicznych. Unika się w ten sposób różnych niesprawności.
10) Pamiętajmy o dokładnym spuszczeniu wody ze spłuczki i wysuszeniu kasety przed okresem zimowym.

IMHO
 

Edytowane przez Spablo1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witajcie,

 

Z góry przepraszam za głupie pytanie ale od niedawna posiadam przyczepę z ubikacją chemiczną i nie wiem czy można wrzucać do niej papier toaletowy i jeżeli tak to w którym momencie. W instrukcji na klapie muszli jest narysowane, że po zrobieniu tego co do nas należy  :yay:  naciskamy przycisk i napełniamy muszlę wodą, potem przekręcamy pokrętło i otwieramy odpływ. Trzecim punktem w instrukcji jest użycie papieru toaletowego więc wynika z tego że dopiero po opróżnieniu muszli.

Jak to powinno odbyć się książkowo i czy użycie "normalnego" miękkiego papieru toaletowego zniszczy kasetę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier można wrzucać, ale lepiej nim oszczędnie gospodarować. Jak będzie go za dużo,to nie zdąży się rozpuścić. Najlepiej, albo dedykowany,albo ten najtańszy szary . Te 3 wartswowe nie chcą się rozpuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier można wrzucać, ale lepiej nim oszczędnie gospodarować. Jak będzie go za dużo,to nie zdąży się rozpuścić. Najlepiej, albo dedykowany,albo ten najtańszy szary . Te 3 wartswowe nie chcą się rozpuszczać.

 

Jeśli będzie zawierał 100% celulozy rozpuści się bez problemu. Już nie zwracam uwagi na markę, grubość, kolor... 100% celulozy = 0% problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier można wrzucać, ale lepiej nim oszczędnie gospodarować. Jak będzie go za dużo,to nie zdąży się rozpuścić. Najlepiej, albo dedykowany,albo ten najtańszy szary . Te 3 wartswowe nie chcą się rozpuszczać.

Nierozpuszczony też wyleci przy wylewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, chyba najpierw otwórz kibel po to aby kupa wpadła do środka. Jeżeli walisz kupę przy zamkniętej klapce to wystarcz aby uszczelka była lekko sparciała i - masz problem.  Dobra chemia do spłukiwania powoduje że kupa leci z poślizgiem nie brudząc muszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed użyciem warto jednak otworzyć sprzęt, a i nieco spłukać się przyda, co by się "film" z chemii utworzył i zarówno jedynka jak i dwójka nie miała kontaktu z "porcelaną".

Dla mniej wtajemniczonych jedynka jest bardziej płynna, dwójka już nie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.