Skocz do zawartości

pierwszy raz do Wloch


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D,

 

chcemy z mezem wybrac sie w ostatnim tygodniu  czerwca do Wloch, jednak kompletnie nie wiemy jaki kierunek wybrac ? Po drodze chcemy zwiedzic Wenecje a potem w sasadzie nie wiem od jakiego regionu zaczac :(  jesli moglby ktos cos podpowiedziec to bede wdzieczna :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj anullac.

Poczytaj sobie tematy w subforum o Włoszech

http://forum.karawaning.pl/topic/7681-toskania-i-nie-tylko-2011/

http://forum.karawaning.pl/topic/8424-wloskie-wakacje-miodziow/

http://forum.karawaning.pl/topic/5740-azzurro-2010-wloska-tulaczka/

http://forum.karawaning.pl/topic/5518-wlochy-2010/

 

Jest tego dużo więcej. Na pewno coś Was zainteresuje.

Ciężko doradzać, jeżeli nie zna się preferencji i upodobań osoby, która potrzebuje informacji.

W każdym zakątku Włoch można znaleźć coś ciekawego i godnego uwagi. 

My byliśmy parokrotnie i zawsze chętnie tam pojedziemy.

 

Moja rada, jezeli jedziecie na tydzień dwa, to pojeździjcie po jednej góra dwóch regionach. Jeżeli chcecie zobaczyć Wenecję, to warto zobaczyć również Frulię i Wenecję Julijską z Triestem, Miramare i Palmanovą.

Trochę poniżej Wenecji - Padwa, Ferrara, Ravenna, San Marino, Werona i jezioro Garda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Punta Sabbioni jest camping i przystanek tranwaju wodnego który dowiezie was na plac Św Marka.

W Sabbiadoro też jest fajnie, my wykupiliśmy wycieczkę w informacji turystycznejinas zawieziono na miejsce. Ravenna taka sobie, San Marino godne polecenia.

Edytowane przez Peklacz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za info :)

znam tylko Livigno zima, wiec nie wiele :(  przegladalam campingi i wszystkie do siebie sa podobne, a miejsce...., no coz,  byloby fajnie gdyby bylo dobrym miejscem wypadowym do zwiedzania. Wybieramy sie na okolo 15 dni wiec mozemy podzielic pobyt na dwa rozne campingi albo jeden. Chcemy troche poodpoczywac i troche pozwiedzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D,

 

chcemy z mezem wybrac sie w ostatnim tygodniu  czerwca do Wloch, jednak kompletnie nie wiemy jaki kierunek wybrac ? Po drodze chcemy zwiedzic Wenecje a potem w sasadzie nie wiem od jakiego regionu zaczac :(  jesli moglby ktos cos podpowiedziec to bede wdzieczna :D

@anullac napisała: chcemy z mezem wybrac sie w ostatnim tygodniu  czerwca do Wloch, jednak kompletnie nie wiemy jaki kierunek wybrac ? > kierunki & intensywne zwiedzanie

 

Po drodze chcemy zwiedzic Wenecje...

 Marelago  <  kempingi do zwiedzania Wenecji  > Pra delle Torri

Zapraszam do klikania dowiesz się więcej.

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcielibyście zwiedzić Toskanię to tu masz namiar na bardzo fajny kemping http://www.campingbelsito.it/. Położenie idealne do zwiedzania. Florencja 1h pociągiem (połączenia bezproblemowe), Pisa kilkadziesiąt minut samochodem. Chianti i Siena na wyciągnięcie ręki. Nad morze do Viareggio też w pół godziny dojedziesz. Właściciel bardzo miły. Sam kemping położony na wzniesieniu z fascynującymi widokami na okolicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anullac napisała: chcemy z mezem wybrac sie w ostatnim tygodniu  czerwca do Wloch, jednak kompletnie nie wiemy jaki kierunek wybrac ? > kierunki & intensywne zwiedzanie

 

Po drodze chcemy zwiedzic Wenecje...

 Marelago  <  kempingi do zwiedzania Wenecji  > Pra delle Torri

Zapraszam do klikania dowiesz się więcej.

Pozdrawiam,

 

Mam pytanie, czy na ten kemping do zwiedzania Wenecji mozna sie dostac bez problemu, czy tez czesto nie ma miejsc?

 

Jeżeli chcielibyście zwiedzić Toskanię to tu masz namiar na bardzo fajny kemping http://www.campingbelsito.it/. Położenie idealne do zwiedzania. Florencja 1h pociągiem (połączenia bezproblemowe), Pisa kilkadziesiąt minut samochodem. Chianti i Siena na wyciągnięcie ręki. Nad morze do Viareggio też w pół godziny dojedziesz. Właściciel bardzo miły. Sam kemping położony na wzniesieniu z fascynującymi widokami na okolicę.

 

 

Myslalam o Toskanii, wiec dzieki za info, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Punta Sabioni jest uroczy i nieduży kamping Mira Mare. Z niego 5 min drogi do przystani skąd płyną statki do Wenecji (pl. św. Marka) i na okoliczne wyspy (mozna zwiedzać huty Szkła weneckiego). Stamtąd już niedaleko nad jezioro Como - w Peskierze sporo campingów

Życzę udanego wyboru i miłych wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy na ten kemping do zwiedzania Wenecji mozna sie dostac bez problemu, czy tez czesto nie ma miejsc?

 

 

 

@anullac napisał: Mam pytanie, czy na ten kemping do zwiedzania Wenecji mozna sie dostac bez problemu, czy tez czesto nie ma miejsc?

Zerknij naj wątek  >  Włochy w lipcu 2013. czytaj moją odpowiedż, post # 38

Pozdrawiam,

PS

Myślę że w czerwcu nie powinno być problemów z miejscami na obu kempingach.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Punta Sabioni jest uroczy i nieduży kamping Mira Mare. Z niego 5 min drogi do przystani skąd płyną statki do Wenecji (pl. św. Marka) i na okoliczne wyspy (mozna zwiedzać huty Szkła weneckiego). Stamtąd już niedaleko nad jezioro Como - w Peskierze sporo campingów

Życzę udanego wyboru i miłych wrażeń.

 

Jest w czym wybierac :) juz mnie glowa boli i zaczynam miec metlik w glowie, ale pewnie cos wybiore.

No wlasnie ta Wenecja...., nie wiem jak ja ugryzc, ale to co piszezsz ma jakis sens, bo kompletnie nie wiedzialam jak sie do niej dostac jadac z przyczepa :(

a nie ma problemu dostac sie na taki statek ? znajde gdzies o ktorej odpywaja? dzieki i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc drogą w kierunku Punta Sabioni mija się bardzo dużo kempingów, w sezonie jest dość duże obłożenie ale koniec czerwca początek lipca miejsca powinny być.

W Punta Sabioni jest przystanek "komunikacji Weneckiej", można wykupić bilet np na 12h i pływać do woli po wszystkich wysepkach, Wenecja, Murano, Burano, Torcello. Z Punta można również "zaliczyć" Triest.

W Cavalino duży bazar raz w tygodniu o ile pamiętam we wtorki, spory sklep ze sprzętem carawaningowym.



Jest w czym wybierac :) juz mnie glowa boli i zaczynam miec metlik w glowie, ale pewnie cos wybiore.

No wlasnie ta Wenecja...., nie wiem jak ja ugryzc, ale to co piszezsz ma jakis sens, bo kompletnie nie wiedzialam jak sie do niej dostac jadac z przyczepa :(

a nie ma problemu dostac sie na taki statek ? znajde gdzies o ktorej odpywaja? dzieki i pozdrawiam :D

W pobliżu przystani są "naganiacze" na statki wycieczkowe bilet kosztuje ok 10 euro i płynie się do Wenecji a wieczorem wraca.

Ja osobiście polecam wersję mieskiego transportu z biletem czasowym 12h, 24h. Tramwaje odpływają co kilka minut, rozkłady jazdy są na każdym przystanku, po kilku chwilach można się zorientować gdzie który płynie, oznakowanie jest dobre bez problemowe. Tramwajami mozna płynąć Kanale Grande i na inne wyspy.

Od zeszłgo roku jest tez opcja biletu czasowego z opcja turystyczną, bilet jest sporo droższy i uprawnia do pływania tramwajami turystycznymi, w tych tramwajach prawie pusto (z racji ceny), wyświetlane są filmy i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w czym wybierac :) juz mnie glowa boli i zaczynam miec metlik w glowie, ale pewnie cos wybiore.

No wlasnie ta Wenecja...., nie wiem jak ja ugryzc, ale to co piszezsz ma jakis sens, bo kompletnie nie wiedzialam jak sie do niej dostac jadac z przyczepa :(

a nie ma problemu dostac sie na taki statek ? znajde gdzies o ktorej odpywaja? dzieki i pozdrawiam :D

W Punta Sabbioni jedziesz do końca za przystań statków - od przystani jakieś do 400 m po lewej bardzo uroczy i spokojny camping o którym Ci pisałem. Byliśmy na nim 3 razy. Pewnie,że w okół jest cała kupa campingów sporo z nich oglądaliśmy ale, żaden w/g nas nie dorównuje Mira Mare. Na statek do Wenecji lub okoliczne wyspy Burano, Murano itd kupić możesz bilet jedno lub wielodniowy i pływać w tą i z powrotem. Czasami pływaliśmy przy bilecie 5 dniowym kilka razy do Wenecji w jednym dniu. Jeden z takich wyjazdów to wypłynęliśmy z Punta S. o godz. 20 i powrót ostatnim statkiem gdzieś ok 1 po północy - warto obejrzeć Wenecję nocą. Statki do Wenecji pływają co jakieś 1 do 1,5 godz. Nie zdarzyło się abyśmy nie zabrali się na zaplanowany rejs. Na przystani jest rozkład wszystkich rejsów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Punta Sabbioni jedziesz do końca za przystań statków - od przystani jakieś do 400 m po lewej bardzo uroczy i spokojny camping o którym Ci pisałem. Byliśmy na nim 3 razy. Pewnie,że w okół jest cała kupa campingów sporo z nich oglądaliśmy ale, żaden w/g nas nie dorównuje Mira Mare. Na statek do Wenecji lub okoliczne wyspy Burano, Murano itd kupić możesz bilet jedno lub wielodniowy i pływać w tą i z powrotem. Czasami pływaliśmy przy bilecie 5 dniowym kilka razy do Wenecji w jednym dniu. Jeden z takich wyjazdów to wypłynęliśmy z Punta S. o godz. 20 i powrót ostatnim statkiem gdzieś ok 1 po północy - warto obejrzeć Wenecję nocą. Statki do Wenecji pływają co jakieś 1 do 1,5 godz. Nie zdarzyło się abyśmy nie zabrali się na zaplanowany rejs. Na przystani jest rozkład wszystkich rejsów. Pozdrawiam

 

Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz, jest bardzo pomocna, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

15 dni na Toskanię za mało. 4 dni odpada na przejazdy. Tak jak pisze Ed zatrzymać się na Miramarze  / oszczędza się pieniądze za parkingi i czas na ich szukanie/ kupić 5 dniowy bilet na tramwaje wodne i oglądać zabytki architektury dniem i nocą nie tylko tam gdzie wszyscy chodzą. Pomocne mogą być przewodniki. Ponieważ Miramar nie jest bezpośrednio przy plaży na odpoczynek polecam www.pradelletorri.it koło Caorle. Dużo atrakcji, basen o wym. olimpijskich, Spar na miejscu, najlepszy stosunek ceny do jakości kempingu. Byłem 3 razy, a czwarty będzie od 28 czerwca.

Jeżeli polubicie Włochy to na Toskanię będziecie potrzebować 2 lub 3 wyjazdy na pełne 2 tygodnie zatrzymując się na 2-3 kempingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.