Skocz do zawartości

amorki alko


Rekomendowane odpowiedzi

No tak , Teraz patrzę  że nawet w aukcjach potrafią  podawać  odwrotnie AB :) więc już sam się  zgubiłem.

Z foty miśka wynika że amor na opadniętej osi jest sprężony a przy obciążeniu rozciągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z foty miśka wynika że amor na opadniętej osi jest sprężony a przy obciążeniu rozciągnięty.

 

To właśnie miałem na myśli, pisząc,że amorki pracują "odwrotnie" niż w samochodzie. 

Pomiar odległości zawsze na odciążonym zawieszeniu (koło ma wisieć). Wartość "255 min" jest podana po to ,żeby po wjechaniu w dziurę , nie zgięło amorka (jest on wtedy ściskany). Mówiąc inaczej: podczas montażu włada się amor lekko ściśnięty. Już nie pamiętasm gdzie,ale jak niedawno montowałem swój amortyzator, to gdzieś znalazłem,że długosć amortyzatora przy odciążonym zawieszeniu powinna być w przedziale 257-280min (jak dobrze pamiętam)

 

Trzeba jeszcze pamiętać, że Octagony  mają też podaną minimalną masę budki, więc jeżeli MW miałoby być mniejsze niż 900kg (wartość dla nibieskiego amora), to faktycznie pozostają tylko Compacty. Jeżeli się da ,to ja sugerowałbym przejście na Octagony

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec dziś usiadłem jeszcze raz do wymiarów tych amorów i,  wygląda że ich wymiar całkowity jest bardzo zbliżony,  ale różnią się wymiarem obudowy i tłoku  czyli np czerwony ma krótszy skok niż czarny  o 15mm a to sporo ponieważ cylinder ma dłuższy a tłok krutszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek.Jeśli do pojutrza nie rozkminisz tematu to podam Tobie dokladne namiary na te amorki bo bede  sie  widzial z gosciem co ten temat w swej A.Formie ma za sobą .

 

 


To właśnie miałem na myśli, pisząc,że amorki pracują "odwrotnie" niż w samochodzie. 

.........

a ja miałem na myśli ogólną zasadę . czyli praca amorka zawsze w kierunku pracy powrotu resora.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek_uk, ja posiadam Adrię Optimę 485 i też zastanawiałem się nad wymianą amorków.

Rozważałem oryginały. Dostałem ofertę od dystrybutora Adrii na Holandię: 140 EUR z wysyłką do Polski  :nono: Rozważałem też Octagony ALKO. Kolega arsat dokonał podmiany w swojej Adrii:

http://forum.karawaning.pl/topic/6543-amortyzatory-jak-sprawdzic-czy-wymieniac/

 

Z tego co mi osobiście odpisał to miał problem z długością. Nawet ewentualne przymocowanie do 3 otworu montażowego (patrz zdjęcie) nie wystarczało tak więc wywiercił 4 otwór i się udało:

 

"... dowierciłem otwory, nie wzmacniałem, tylko dałem duże i grube podkładki mocno dokręcając, wg mnie jest to jedyny sposób"

Przyczepy-wiola pisał mi że ALKO generalnie powinny dać się zamontować.

W moim przypadku amorek wygląda tak:

 

post-2252-0-36405400-1368026313_thumb.jpg

Edytowane przez andrewife (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. znalazłem amorki do tej firmy za 84 dolary w stanach ale licząc przesyłkę i cło to masakra będzie i nie ma 100% gwarancji że to to, chyba pójdę w kierunku przerabiania tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ps. znalazłem amorki do tej firmy za 84 dolary w stanach ale licząc przesyłkę i cło to masakra będzie i nie ma 100% gwarancji że to to, chyba pójdę w kierunku przerabiania tego

Wracając do tematu miśka. Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem następujące amorki firmy Knott:  

http://allegro.pl/zestaw-amortyzator-osi-sruby-oryginal-knott-oryg-i3258801259.html

 

Czy takie coś dałoby się zamontować do naszych Adrii? Na pierwszy rzut oka są krótsze od AL-KO - tylko 22 cm...

post-2252-0-01330400-1370266671_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Amory wyglądają jak te do kamperów na ramach al-ko

http://www.goliat.com.pl/amortyzator-osi-al-ko-283706-do-samochodu-kempingo,3,5271,5561

Amortyzator osi kampera Fiat Ducato AL-KO czarny

  • AL-KO: 283706
  • Maksymalny nacisk na oś: 2120 kg
  • Pojazd: X2-44 (<2006)
  • Kolor: czarny
  • Długość po rozłożeniu: 350 mm
  • Długość po złożeniu: 280 mm 

Szkoda że nie ma z czego odczytać numeru bo załatwilibyśmy części w AL-KO

Edytowane przez Jark (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.