Skocz do zawartości

WĘGRY - kempingi przy basenach termalnych


sankrystian

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, lukasczempik napisał:

Witam,

i na początek dziękuje za przyjęcie do grupy.

Nie chcąc zakładać nowego wątku odkopałem ten temat w którym większość wpisów na temat związany z tytułem jest niestety z 2013 r.

Jesteśmy od niedawna posiadaczami przyczepy, którą już rozdziewiczyliśmy pierwszym wyjazdem na kemping Jawor nr 248 (Solina).

Na kolejny wyjazd chcielibyśmy wyjechać (weekend 1-2 noclegi) na Kemping w Węgrzech z basenami (w cenie pobytu) w okolicach Miszkolca jadąc od Koszyc.

Chciałbym dodać ważną informację że pojadą z nami nasze pociechy w wieku 9 i 4 lat.

Za każdą przydatną poradę będę wdzięczny.

Pozdrawiam wszystkich

Jeśli ktoś był to proszę o opinie na temat tych kempingów :

1.Termál Kemping Apartmanok

2.Thermalbad Tiszafüred

3.Hungarospa Thermal Camping

4. Castrum Thermal Camping

5. Igrice camping

6. Tengerszem Camping & Üdülőpark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrum to sieć kempingów więc sprecyzuj. Castrum w Lenti opisywałem na forum.

Hungarospa to Hajduszoboszlo. Masz pełno informacji na forum o tym kempingu. Ja też go opisywałem w jednej ze swoich relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem coś więcej. Lenti jest dla nas za daleko.

Hajduszoboszlo słyszałem opinie że to raj dla dzieci, więc to prawdopodobnie będzie nasz cel.

Na ich stronie znalazłem cennik z takimi cenami:

Na Hajdu Camping Miejsce na karawaning, przyczepę 1200 HUF (16.09 pln) ?

Opłata pobytowa (osób/ nocleg) Dla dorosłych: 800 HUF (10.73 pln)

Dla dzieci (6-14 lat): 500 HUF (6.70 pln)

Bilety wstępu na kąpielisko (osób/ dzień) 1600 HUF (21.45 pln)

To by wychodziło za postój przyczepy 1200 HUF(16,09 pln) + 2 os. dorosłe 1600 HUF (21.45 pln) + 1 dziecko 9 lat 500 HUF (6,70 pln) + 1 dziecko 4 lata 0,00 HUF (0,00 pln) = 3300 HUF (44.25 PLN)

Oraz za wstęp na baseny 4 x 1600 HUF (21,45pln) = 6400 HUF (85.81 pln)

Suma 9700 HUF (130.06 pln)

Czy to by się zgadzało czy na baseny 4 letnie dziecko będzie miało wstęp wolny ?

Cena biletu na basen obejmuje cały kompleks i atrakcje czy tylko wejściówka i za reszte atrakcji trzeba będzie dopłacać ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hajdu na podstawową plaże wejście masz w cenie. Ale nawet stara zjeżdzalnia była dodatkow płatna. Dodatkow płatne też jest AquaPalac i Aqua Park.

Hajduszoboszlo to chyba największe uzdrowisko Węgier. Ja je dobrze wspominam ale sam się tam nie pcham. Wolę nowsze i bardziej kameralne ośrodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hajduszoboszlo - owszem, największe i największy AquaPark z największą ilością i różnorodnością zjeżdżalni (oczywiście extra płatnych) - czyli opcja dla nastolatków. Doliczając jednak cenę Aqua Parku wychodzi jednak już cholernie drogo. Z drugiej strony za taką ilość zjeżdżalni trzeba płacić...

Ja jeździłem do Hajdu dawniej, ale od pewnego czasu jest dramat w sezonie. Zaletą jest to, że możesz nawet kompletnie pijany wejść do basenu - nie przewrócisz się, bo opierasz się o innych ludzi;-) Miejsca na trawniku przy basenach żeby się rozłożyć też nie znajdziesz. Jak dla mnie pozostaje to opcją tylko i wyłącznie poza sezonem. No i chyba 90% kempingu i basenów to Polacy (no, może 85%;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Zulos napisał:

Hajduszoboszlo - owszem, największe i największy AquaPark z największą ilością i różnorodnością zjeżdżalni (oczywiście extra płatnych) - czyli opcja dla nastolatków. Doliczając jednak cenę Aqua Parku wychodzi jednak już cholernie drogo. Z drugiej strony za taką ilość zjeżdżalni trzeba płacić...

Cholernie drogo? Sam kemping dla mnie i mojej rodziny kosztuje 12195 HUF, czyli około 160 zł. W cenie mam kemping i kąpielisko lecznicze, krytą pływalnię, i kąpielisko odkryte. Płatne ekstra są tylko aquaparki. Czyli do dopłaty w zależności od wyboru aquaparku. Nawet jak ja pójdę z synem na duże zjeżdzalnie to dopłącę łącznie 85 zł. Czyli cenowo wyjdzie bardzo podobnie do Sarvaru. Plusem jest że nie muszę brać wszystkiego akurat. W Sarvarze np nie było wyboru. No i pewnie na kempingu są jakieś zniżki na bilety do Aquaparków.

Niestety minusem jest skomplikowany cennik wszystkiego, że ciężko się połapać co i ile kosztuje.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał czas to zajrzę na cennik, ale daję sobie... (no dobra - nic nie daję obciąć;-) - w każdym razie jestem pewny, że w sezonie pobyt rodziny 2+2 na kempingu z wejściem na podstawowe baseny (czyli bez Aqua Parku) to koszt ok. 200,- zł

Mi z cennika wychodzi niemal jak w pysk strzelił 50 EUR za dobę.

Czyli 215,- zł...

To dotyczy oczywiście kempingu Thermal - tego na basenach i z wstępem.

Kemping Hajdu to cena tylko za plac na kempingu i sam kemping jest nieco dalej i bez bezpośredniego wejścia z kempingu na baseny (o ile dobrze pamiętam), a oferują jedynie zniżkę na bilety wstępu na baseny.

17 minut temu, jacek00 napisał:

Im dłużej patrzę na cennik tym mniej rozumiem ;) A zastanawiam się nawet  nad Hajdu w tym roku :D

Na pewno warto - ale poza sezonem i jakimkolwiek długim weekendem.

Chyba najlepszą opcją jest wrzesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zulos napisał:

Jak będę miał czas to zajrzę na cennik, ale daję sobie... (no dobra - nic nie daję obciąć;-) - w każdym razie jestem pewny, że w sezonie pobyt rodziny 2+2 na kempingu z wejściem na podstawowe baseny (czyli bez Aqua Parku) to koszt ok. 200,- zł

Mi z cennika wychodzi niemal jak w pysk strzelił 50 EUR za dobę.

Czyli 215,- zł...

No ja liczę za rodzinę 2+2 (jedno dziecko 12, drugie 2) +pies:

Wychodzi to tak:

  • Parcela z prądem i wodą: 3100 HUF
  • Opłata za dorosłego: 2x3100 HUF
  • Opłata za dziecko 4-18 lat: 2500 HUF
  • Dziecko do 4 lat: za darmo
  • Pies: 750 HUF
  • Opłata klimatyczna dla dorosłych: 2x500 HUF

Razem: 13550 HUF i zniżka 10% na CCI od 12550 (bez opłaty klimatycznej): 12295 HUF czyli 165 zeta. Jak masz starszego dzieciaka to dochodzi kolejne 2500 HUF, czyli 33 zety. Ale nie masz psa to odpada Ci 750 HUF czyli 10 zeta :) Nie ma opcji aby wyszło Ci 50 EU nawet bez zniżki :) Trochę mniej, około 200 zł jak policzyłeś. 

 

Ja na to inaczej patrzę bo porównuję swoją rodzinę do cen w LIpocie, Papa, Sarvarze. Jakbym miał większego drugiego dzieciaka to wszędzie tam też zapłaciłbym więcej. Czyli w Sarvarze z 220 zł zrobiłoby się pewnie 250 zł. No ale tam masz w cenie wstęp na wszystkie baseny i wszystkie atrakcje.
 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał:

Nie ma opcji aby wyszło Ci 50 EU nawet bez zniżki :)

Masz rację - nie ma opcji, bo wychodzi dokładnie 49,36 EUR...;-)

Złapałeś mnie na 64 eurocenty...:-(

Oczywiście licząc w EUR, bo w HUF wychodzi 15.300... czyli jakieś 207,- zł (w zależności od tego, jak Ci się uda zrobić wymianę)...;-)

Ja liczę oczywiście za oba dziecka - czyli w najpowszechniejszej konfiguracji;-)

Za wszystko (łącznie z opłatą klimatyczną) i bez zniżek.

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zulos napisał:

Masz rację - nie ma opcji, bo wychodzi dokładnie 49,36 EUR...;-)

Oczywiście licząc w EUR, bo w HUF wychodzi 15.300... czyli jakieś 207,- zł (w zależności od tego, jak Ci się uda zrobić wymianę)...;-)

Ja liczę oczywiście za oba dziecka - czyli w najpowszechniejszej konfiguracji;-)

Dobrze, że mam małego dzieciaka. Ale wiesz co jest najśmieszniejsze? Pamiętam jak byłem w LIpot z bratem. I ja za zestaw 2+1+pies płaciłem więcej niż on za zestaw 2+2 :D Bo miał dwójkę dzieci przed 4 chyba rokiem życia. Taka niesprawiedliwość :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Dobrze, że mam małego dzieciaka. Ale wiesz co jest najśmieszniejsze? Pamiętam jak byłem w LIpot z bratem. I ja za zestaw 2+1+pies płaciłem więcej niż on za zestaw 2+2 :D Bo miał dwójkę dzieci przed 4 chyba rokiem życia. Taka niesprawiedliwość :P 

Dlatego zamieniłeś psa na dzieciaka:lol:

Ciekawe, czy musiałeś dopłacić??;)

W Hajdu robi się dopiero ciekawie, jak bym chciał całą czwórką być codziennie w AquaParku, bo nie ma zniżek dla dzieci. Dodatkowo płacę za to 184,- zł dziennie, a to już daje w sumie 391,- zł za dobę (nie będę zaokrąglał do 400 bo znów dostanę ochrzan...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej konfiguracji to taniej wychodzi nawet Union Lido we Włoszech. Owszem - zjeżdżalni mniej, ale gratis morze, animacje, tudzież inne atrakcje dla dzieci no i bliskość Wenecji (jak ktoś by chciał trochę smrodu powdychać;-) - no ale to dygresja na inny dział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Zulos napisał:

Dlatego zamieniłeś psa na dzieciaka:lol:

Ciekawe, czy musiałeś dopłacić??;)

W Hajdu robi się dopiero ciekawie, jak bym chciał całą czwórką być codziennie w AquaParku, bo nie ma zniżek dla dzieci. Dodatkowo płacę za to 184,- zł dziennie, a to już daje w sumie 391,- zł za dobę (nie będę zaokrąglał do 400 bo znów dostanę ochrzan...;)

To drożej niż w Union Lido :D U mnie na szczęście żona z aquaparków nie korzysta, ja to może raz pójdę, a dla syna karnet na pontony :P 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje córki niestety z roku na rok coraz śmielej sobie na zjeżdżalniach poczynają, co mnie niepokoi coraz bardziej, bo trzeba będzie plany urlopowe dostosowywać do wielkości zjeżdżalni:-(

Nie było to jak jeździć z dziećmi do 3 r.ż. - nie dość, że za darmozjadów za kemping nie trzeba było płacić, to jeszcze nie patrzyły nawet w kierunku zjeżdżalni;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.