Skocz do zawartości

WĘGRY - kempingi przy basenach termalnych


sankrystian

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam ten wątek i zastanawiam się. Rozumiem, że jadąc na Węgry gdzieś poza okolicami Balatonu jest chęć spędzenie czasu na basenach termalnych. Ale jeśli ktoś szuka basenu termalnego nad Balatonem, to tego nie rozumiem. Po co? Przecież sam Balaton to taki basen termalny tyle, że trochę duży. No chyba że są jakieś inne oczekiwania, o których nie wiem.

Tak czy inaczej - miłego wypoczynku - wszystkim życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W basenach termalnych temperatura wody wynosi zwykle ok. 38 stopni i jest wodą leczniczą. W Balatonie woda ma 23-24 stopnie /wg wikipedii/

 

przeważnie na terenie kompleksu jest kilka basenów i te ciepłe mają faktycznie po ok 38'C (mocno ciepłe)

potem są różnego rodzaju rekreacyjne gdzie woda ma 30-32'C  (jest chłodna)

może są i chłodniejsze ?

 

tak więc można sobie dostosować do pogody ;)

siedzenie podczas upałów w wodzie o temp powyżej 36'C dla mnie było mało przyjemne

za to jak temp wieczorem spadła do niecałych 20'C, to wskoczenie do takiej ciepłej wody :serducha:

DSC_1837.JPG

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy zjechanie w dół czyli na południe Węgier będzie skutkowało tym że tłok na basenach i campingach będzie mniejszy???

https://maps.google.pl/maps?q=camping+w+pobli%C5%BCu+W%C4%99gry&hl=pl&ie=UTF8&ll=46.409458,20.264282&spn=0.9374,2.705383&sll=52.025459,19.204102&sspn=6.693827,21.643066&oq=camping+w%C4%99gry&hq=camping&hnear=W%C4%99gry&t=m&fll=46.590957,19.846802&fspn=0.934276,2.705383&z=9

 

 

Czy lepiej zakotwiczyć tutaj na campingu podanym przez jacol

 

Na pewno będzie dużo ludzi ale miejsce fajne.

Tomek, możesz jechać śmiało. My byliśmy w sierpniu 2012 i camp był zapełniony w 30%. Camp powstał 3 lat temu i jeszcze nie jest tak znany i oblegany jak np. ten w Bogacs. Teren basenów jest rozległy i ludzie się rozchodzą po okolicy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W basenach termalnych .......... i jest wodą leczniczą. .....

 

No chyba że tak!

 

potem są różnego rodzaju rekreacyjne gdzie woda ma 30-32'C  (jest chłodna)

 

 

30-32 stopnie - to chłodna??? taaaa....

 

Ale co kto lubi to właśnie ma. I o to chodzi.

Edytowane przez Darek_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowani tematem tego wątku postanowiliśmy w drodze do Chorwacji odwiedzić któryś z kempingów termalnych i przy okazji Balaton (nigdy jeszcze nie byliśmy na Węgrzech). Nasz wybór wstępnie padł na Cserkeszolo, gdyż zależy nam żeby mieć "wszystko w jednym" i nie płacić dodatkowo za wstęp na baseny. Czy na pewno nie ma tam żadnych dopłat np. za zjeżdżalnie? I jak sądzicie, czy jadąc tam na początku lipca może być problem z miejscem na kempingu? Może byłoby lepiej wcześniej zarezerwować?

 

W Cserkeszolo faktycznie dopłacasz za 2 z wielu zjeżdżalni, za żółtą zewnętrzną i rurę w części krytej.

Byłam tam dwa razy, kemping ogromny, miejsce ZAWSZE się znajdzie.

Relacja z Balatonu tu, polecam gorąco :)http://forum.karawaning.pl/topic/12227-foto-z-w%C4%99gier-2012/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, możesz jechać śmiało. My byliśmy w sierpniu 2012 i camp był zapełniony w 30%. Camp powstał 3 lat temu i jeszcze nie jest tak znany i oblegany jak np. ten w Bogacs. Teren basenów jest rozległy i ludzie się rozchodzą po okolicy :]

Wielkie dzięki za podpowiedź  :piwo:  bardzo mi się podoba ten kemping i raczej tam pojadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cserkeszolo faktycznie dopłacasz za 2 z wielu zjeżdżalni, za żółtą zewnętrzną i rurę w części krytej.

Byłam tam dwa razy, kemping ogromny, miejsce ZAWSZE się znajdzie.

Relacja z Balatonu tu, polecam gorąco :)http://forum.karawaning.pl/topic/12227-foto-z-w%C4%99gier-2012/

Dzięki za odpowiedź, relację czytaliśmy - super! Czy te dopłaty do zjeżdżalni są na tyle istotne, że przy trójce dzieci moglibyśmy to boleśnie odczuć? Znasz może jakiś inny sprawdzony kemping termalny z podobnymi atrakcjami dla dzieci, na którym nie ma już dopłat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te Wasze dzieci to w jakim wieku?

 

Dopłaty chyba nie były dotkliwym kosztem, skoro nawet nie pamiętam ile ;)

Kupuje się dodatkową opaskę na cały dzien (coś mi świta, że koło 12 zł :hmm:  )

Ja robiłam tak, że jak się dzieciakom nudziły atrakcje w cenie (po około 3 dniach)

to im kupowałam opaski. Oczywiście jak nie było planu zwiedzania okolicy tylko "dzień basenowy" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te Wasze dzieci to w jakim wieku?

 

Dopłaty chyba nie były dotkliwym kosztem, skoro nawet nie pamiętam ile ;)

Kupuje się dodatkową opaskę na cały dzien (coś mi świta, że koło 12 zł :hmm:  )

Ja robiłam tak, że jak się dzieciakom nudziły atrakcje w cenie (po około 3 dniach)

to im kupowałam opaski. Oczywiście jak nie było planu zwiedzania okolicy tylko "dzień basenowy" :]

 

Nasi chłopcy mają: 12 lat i bliźniaki 7 lat, więc wiek jak najbardziej "zjeżdżalniowy" :-] , skorzystamy z Twojego pomysłu i na początek zaproponujemy im atrakcje w cenie. W pierwszej fazie planowania wyjazdu pobyt na kempingu termalnym miał być krótkim przystankiem w drodze do Chorwacji, ale teraz po długiej, deszczowej wiosennej aurze baseny termalne wydają nam się jedyną słuszną opcją  :slina: i być może zabawimy tam dłużej. Potem upatrzyliśmy sobie wstępnie kemping Europa nad Balatonem, a w razie braku miejsc jakiś inny w okolicy. I po tych węgierskich przystankach skierujemy się do Chorwacji (również po raz pierwszy)  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi chłopcy mają: 12 lat i bliźniaki 7 lat, więc wiek jak najbardziej "zjeżdżalniowy" :-] , skorzystamy z Twojego pomysłu i na początek zaproponujemy im atrakcje w cenie. W pierwszej fazie planowania wyjazdu pobyt na kempingu termalnym miał być krótkim przystankiem w drodze do Chorwacji, ale teraz po długiej, deszczowej wiosennej aurze baseny termalne wydają nam się jedyną słuszną opcją  :slina: i być może zabawimy tam dłużej. Potem upatrzyliśmy sobie wstępnie kemping Europa nad Balatonem, a w razie braku miejsc jakiś inny w okolicy. I po tych węgierskich przystankach skierujemy się do Chorwacji (również po raz pierwszy)  :yay:

 

Mistrzu. A kiedy jedziecie? Czterech siedmiolatków - to by była prawie drużyna piłkarska  :]  :]  :]  :]  :'(  :'(  :'(  :'(  :chaja:  :piaskownica:

Edytowane przez Kajetan1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.bukfurdo.hu

masz kilka basenów do moczenia i do pływania

duży teren trawiasty

baseny dla maluchów

3 zjeżdżalnie w cenie

jedzenie i sklepiki na terenie

baseny w cenie campu wchodzisz kiedy chcesz

Byliśmy z 10 latkiem w Bogacs i tam nie miał za bardzo co robić chociaż miejsce fajne

jeździliśmy do okolicznych w Egerze.Demjen,Egerszalok

jest jeszcze Sarwar niedaleko ale tam nie byliśmy więc nic nie wiem na jego temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu. A kiedy jedziecie? Czterech siedmiolatków - to by była prawie drużyna piłkarska  :]  :]  :]  :]  :'(  :'(  :'(  :'(  :chaja:  :piaskownica:

 

Wyjeżdżamy 3 lipca, nie wiemy jak długo zabawimy na Węgrzech, może ok.tygodnia, na pewno chcemy też na 10 - 14 dni zawitać do Chorwacji. Pewny jest jedynie termin wyjazdu, a ramy czasowe nie ograniczają nas tak bardzo jak finansowe  :hmm: , w każdym razie fajnie byłoby powiększyć gdzieś na trasie grono 7-latków, wszak w grupie siła  :bzik: A Wy kiedy wyjeżdżacie? Planujecie dłuższy postój na Węgrzech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My raczej wracamy przez Węgry i chcemy się tam gdzieś zatrzymać na dwa trzy dni. Będzie to ok 10-11.07. 28.06 jedziemy do Cro do Orebicia w dwa zestawy na ok 10 dni.

 

W sumie mamy dwa tygodnie.

 

Co proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.