Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ...

Moze komus sie przyda moja informacja - postanowilem ubezpieczyc swoja przyczepke na polisie AC, nie bylo to latwe, odmówiły mi ubezpieczalnie PZU, AXA, HESTIA, PROAMA (to chyba najwieksza sciema jaka slyszalem - zaproponowali ale naprawa tylko na czesciach uzywanych), Liberty, Link 4, HDI, AVIVA. Zgodziła sie tylko Warta.

Moja budka, ktora zostala skalkulowana/wyceniona przez ubezpieczalnie po ogledzinach przez pracownika Agencji zostala wyceniona na 12.000 w pakiecie na OC+AC+NNW+KR kowta skladki 415 pln....

Warto za te pieniadze miec spokojna głowe...

Rocznik: 1990/1991,

Model: Hobby 10d,

Faktura importowa z NL: 1.700 Euro,

Faktura Marża: 8.500 PLN,

Drugi własciciel,

Przy ubezpieczaniu uwzgledniono koszta udokumentowanych doinwestowan przyczepy, oceniono ja na stacji diagnostycznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

płaciłem tyle za Hobby 2003 , wartość wyceniona na 33tys ,  również w Warcie 

może zależy to od roku produkcji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeżeli chodzi o AC, to dla przyczep starszych niż 15 to zostaje tylko PZU i Warta, było o tym wielokrotnie na forum, i niepotrzebnie się Bartoszu naszukałeś...

dla przyczep młodszych niż 15-lat dobra oferta jest w Uniqa Tu - to samo dla kamperów. Zawarcie umowy przed ukończeniem 15-lat pojazdu - pozwala na dożywotnią kontynuację AC.

nie będę się rozpisywał - moją oferta jest w odpowiednim dziale na forum.

u mnie składka przy 12500 wyszła 350zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja akurat nigdy nie korzystałem z ubepzieczenia AC przyczepy,uważałem to za zbędne,ale może w przypadku kiedy miałbym nieco młodszy rocznik ze względów czysto bezpieczeństwa,zdecydowałbym się właśnie na taki krok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

ja miałam ofertę z Generali za 470,00 wycena coś około 15.000,00  komplet oczywiście OC, AC,

Edytowane przez PATI73

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 470zł to diobra cena,tak mi się wydaje. Tym bardziej że jak piszesz-w skład ubezpieczenia wchodzi także AC. Zdecydowałeś się na taką opcję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie wyszło

oc/ac/nw na 46 tys.zł - 740zł

patrząc na wasze składki przy mniejszych wartościach to chyba mało zapłaciłem

polisa kupiona u dziewczyn w Żninskim biurze ubezpieczeniowym BIURO@UNIQA.INFO.PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Czy Wasze ubezpieczenia obejmują też kradzież budki, czy są tylko wypadkowe. Jeśli tak to czy wymagają jakiś zabezpieczeń na zaczep.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moje AC obejmuje kradzież budki, ubezpieczona jest na 20 tyś zł, jest to już 4 rok kontynuacji, osatnio nikt mnie nie pytał o zabezpieczenia, ale jak pierwszy raz ubezpieczałem to pytali, nawet robili zdjecia zaczepu z zabezpieczeniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co z pożarem? obejmuje?

z dewastacją? obejmuje?

czy tylko wypadkowe - jak się sama wypnie - też oddadzą kaskę? czy wiaterek ją zdmuchnie? czy przy ostrym hamowaniu fiflaka walnie?

i kradzieżowe to AC ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś z WAS ubezpieczył przyczepę poprzez MINI-CASCO i w jakiej firmie oraz jakie są tego koszty ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem u ubezpieczyciela dzisiaj i już wiem,że na przyczepę Mini Casco nie dają w żadnej firmie. :no:

W niektórych ubezpieczenia nie obejmują kradzieży np. w Uniqa, :no:

Pełne ubezpieczenie w PZU -Europa i Polska  -  kosztuje przy pełnych zniżkach AC,tj. 60 % (i jeszcze dodatkowych )w PZU  340 zł za rok od kwoty 10 tys.,od 8 tys.-281 zł ,od 6 tys.-222 zł(w tym powodzie,huragany, celowe zniszczenia,kradzież ,kradzieże z włamaniami,gradobicie i inne ) :miga:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem u ubezpieczyciela dzisiaj i już wiem,że na przyczepę Mini Casco nie dają w żadnej firmie. :no:

W niektórych ubezpieczenia nie obejmują kradzieży np. w Uniqa, :no:

Pełne ubezpieczenie w PZU -Europa i Polska  -  kosztuje przy pełnych zniżkach AC,tj. 60 % (i jeszcze dodatkowych )w PZU  340 zł za rok od kwoty 10 tys.,od 8 tys.-281 zł ,od 6 tys.-222 zł(w tym powodzie,huragany, celowe zniszczenia,kradzież ,kradzieże z włamaniami,gradobicie i inne ) :miga:

Zmień agenta, bo nagadał Ci bzdur. W Uniqa TUnormalnie obejmuje kradzież i w dodatku jest praktycznie najtańszym ubezpieczeniem AC dla przyczep i kamperów ( tu różnice idą czasem w tysiące PLN), a jedynym mankamentem jest wiek pojazdu - do 15 lat w chwili wykupienia polisy AC - później kontynuacja dożywotnio.

w przypadku ubezpieczenia AC wymagane jest, aby miejsce parkowania było zamykane / ogrodzone więc pod blokiem nie da rady.

zależy co rozumiemy przez mini casco - bo jeżeli np żywioły + wypadki to spokojnie można powiedzieć że Uniqa takie proponuje - kupujesz pełen pakiet a jak parkujesz w miejscu nie zabezpieczonym to za kradzież nie płacą....

a tak na poważnie - ubezpieczenia typu mini casco, mini assistance, ograniczone AC i podobne "wynalazki" przeważnie ograniczają się do samochodów osobowych do 3,5T.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmień agenta, bo nagadał Ci bzdur. W Uniqa TUnormalnie obejmuje kradzież i w dodatku jest praktycznie najtańszym ubezpieczeniem AC dla przyczep i kamperów ( tu różnice idą czasem w tysiące PLN), a jedynym mankamentem jest wiek pojazdu - do 15 lat w chwili wykupienia polisy AC - później kontynuacja dożywotnio.

w przypadku ubezpieczenia AC wymagane jest, aby miejsce parkowania było zamykane / ogrodzone więc pod blokiem nie da rady.

zależy co rozumiemy przez mini casco - bo jeżeli np żywioły + wypadki to spokojnie można powiedzieć że Uniqa takie proponuje - kupujesz pełen pakiet a jak parkujesz w miejscu nie zabezpieczonym to za kradzież nie płacą....

a tak na poważnie - ubezpieczenia typu mini casco, mini assistance, ograniczone AC i podobne "wynalazki" przeważnie ograniczają się do samochodów osobowych do 3,5T.

W przyszłym tygodniu będę płacił za Forda Mondeo  2004 rok  Minicasco w PZU za cały rok ( nie obejmuje tylko zdarzeń drogowych-czyli sam płacę za swoje części przy wypadku,obowiązuje w Polsce).Koszt  AC 120 zł na rok-to jest pewne info i obejmuje gradobicie wiem bo miałem w tamtym roku tez to ubezpieczenie i nie traci się zniżek przy zdarzeniach :)

Z tą firmą Uniga sprawdzę w innym punkcie,mi dzisiaj powiedziała babka,że za 10 tys. chcą 300 zł i nie obejmuje kradzieży.

Co to znaczy zamykane miejsce- brama na kłódkę,stała hala?

Jak to ubezpieczenie ma się do wyjazdu ,staniesz gdzieś na chwilę na parkingu i co nie zapłacą za kradzież?

Może o to w skrócie chodziło mojej babce z ubezpieczalni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przyszłym tygodniu będę płacił za Forda Mondeo  2004 rok  Minicasco w PZU za cały rok ( nie obejmuje tylko zdarzeń drogowych-czyli sam płacę za swoje części przy wypadku,obowiązuje w Polsce).Koszt  AC 120 zł na rok-to jest pewne info i obejmuje gradobicie wiem bo miałem w tamtym roku tez to ubezpieczenie i nie traci się zniżek przy zdarzeniach :)

Z tą firmą Uniga sprawdzę w innym punkcie,mi dzisiaj powiedziała babka,że za 10 tys. chcą 300 zł i nie obejmuje kradzieży.

Co to znaczy zamykane miejsce- brama na kłódkę,stała hala?

Jak to ubezpieczenie ma się do wyjazdu ,staniesz gdzieś na chwilę na parkingu i co nie zapłacą za kradzież?

Może o to w skrócie chodziło mojej babce z ubezpieczalni?

Wiadomo - minicasco na auta jest i jest tanie.

miejsce gdzie trzymasz auto na stałe - czyli nie podczas wyjazdu - bo tu masz prawo przecież zatrzymać się wszędzie :). Miejsce ogrodzone, z bramą zamykaną i już, może to być też parking podziemny czy też strzeżony - wszystko ładnie opisane jest w warunkach ogólnych każdego ubezpieczyciela. Ja mówię o tym otwarcie klientom - nie chcę aby mieli pretensję koledzy z forum jak ich sprzęty znikną a wypłaty z AC nie będzie.

w Uniqa 300zł to składka minimalna za ubezpieczenie AC, więc dlatego tyle Ci powiedziała, możliwe że przy 20.000zł też by tyle wyszło. Pewnie po prostu Twoja agentka nie zagłębiła się w warunki lub coś tam gdzieś słyszała. Ogółem ja osobiście ubezpieczam kilkanaście sprzętów z tego forum w Uniqa, a na drugim dużym forum caravaningowym też zdecydowanie polecają Uniqa - im sprzęt droższy tym różnica z najbardziej konkurencyjną Wartą i PZU jest większa - ale wszystko zawsze zależy od konkretnego auta.

P.S minicasco jeżeli obejmuje kradzież tego mondeo za całe 120zł to dobra cena :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi