Skocz do zawartości

Trudne Polskie drogi


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

A poza tym ,co to za przyjemność będąc na urlopie , tłuc się po nocy bez możliwości podziwiania krajobrazów w innych regionach Polski czy też Europy.Dzieci też chcą wiedzieć i widzieć ,którędy jechały

 

taaa... ale dla mnie najwazniejsze jest bym całą i zdrowa rodzinke dowiózł do miejsca wypoczynku zamiast spotkać sie po drodze z jakimś:

 

Ponadto jest bezpieczniej, mniej jest oszołomów, którzy koniecznie muszą w danej chwili wyprzedzić, nawet na trzeciego.:swieca:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa , wychodząc z takiego założenia lepiej wogóle nie ruszać się z domu :?

 

e tam, ruszac sie trzeba nie ma innego wyjscia :hej: ale sama musze przyznac ze tez wole jazde noca i jak sie tylko da wyruszamy na noc. Nawet nie ze wzgledu na dzieci, bo One juz z nami nie jezdza :swieca: ale jest mniejszy ruch, nie ma korkow, maszyn rolniczych, jezdzi mniej ciezarowek ktore pod gorke zwalniaja do 40-stu ... poprostu srednia wychodzi zawsze lepiej i czlowiek nie jest taki umeczony tym ciaglym uwazaniem, a i przewaznie szybciej sie gdzies tam dojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa , wychodząc z takiego założenia lepiej wogóle nie ruszać się z domu :?

 

e tam, ruszac sie trzeba nie ma innego wyjscia :hej: ale sama musze przyznac ze tez wole jazde noca i jak sie tylko da wyruszamy na noc. Nawet nie ze wzgledu na dzieci, bo One juz z nami nie jezdza :swieca: ale jest mniejszy ruch, nie ma korkow, maszyn rolniczych, jezdzi mniej ciezarowek ktore pod gorke zwalniaja do 40-stu ... poprostu srednia wychodzi zawsze lepiej i czlowiek nie jest taki umeczony tym ciaglym uwazaniem, a i przewaznie szybciej sie gdzies tam dojedzie.

 

Święta prawda, miasta puste, nie ma korków, tylko jeden mały mankament - spać sie chce i z tym mam problemy, trochę redbule pomagaja, ale nie umiem sie wyspać wieczorem, tak żeby nocą jechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa , wychodzac z takiego zalozenia lepiej wogole nie ruszac sie z domu :?

Moze masz racje ale mimo to trzeba miec oczy w.... wiesz gdzie :?

W niedziele wracalem sobie popoludniu z Ustronia, pelny luz, nie przekraczalem 85/h, tak mi sie najlepiej jedzie. Mimo to, w przeciagu 130 km trasy bylem dwa razy zmuszony do gwaltownego wyhamowania zestawu tylko z powodu tego, ze smarkacz, ktory mnie wyprzedzal nie mial pojecia o technice manewru jaki wykonuje wjezdzajac mi mniej niz metr przed maske bo ten za nim koniecznie musial byc 2 minuty szybciej u swojego celu i juz z dala mrugal swiatlami aby holota raczyla mu sie cofnac :swieca:

Kazdy z nas zapewne spotkal sie nie raz z roznymi niebezpiecznymi sytuacjami na drodze, ja w kazdym badz razie zauwazam, ze w nocy jest mniej pajacy na drogach.

Ciekawe kiedy szkoly jazdy zaczna wreszcie uczyc jezdzic a nie tylko uczyc sztuczek aby zdac egzamin :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to, w przeciągu 130 km trasy byłem dwa razy zmuszony do gwałtownego wyhamowania zestawu tylko z powodu tego, że smarkacz

 

Skąd ja to znam - wracałem z Frnacji i po przejechaniu naszej granicy potrzebowałem 100 metrów na pierwsze ostre hamowanie, kolejne było za następne 10 km - a bierze się to stąd, że sporo pajaców na drodze jak widzi przyczepe to śmig przed nia bo nie będzie się z nia wlókł. Ale to nie na temat trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bierze sie to stad, ze sporo pajacow na drodze jak widzi przyczepe to smig przed nia bo nie bedzie sie z nia wlokl

haha, teraz przypomniala mi sie sytuacja podczas tegorocznego powrotu z wakacji. Pierwsza w nocy, jedziemy sobie spokojnie w dwie cycepki, nagle dojezdzaja do nas trzy zrywne fury i na CB slychac jak jeden do drugiego gdera "no masz, oto zmora polskich drog, przyczepa kempingowa". Jadacy za mna Darek nie wytrzymal, grucha w dlon i wyperswadowal gosciowi, ze jak mu sie spieszy to przeciez moze wyprzedzic no i za zmore mu sie lekko acz kulturalnie oberwalo :?

Zdziwili sie troche, ze mamy ten niezwykly wynalazek i to slyszymy :swieca:, grzecznie przeprosili mknac dalej w kierunku Lodzi. Ale to takie wspominki :hej:

Ale to nie na temat troche

A to wydzielimy sobie, pogadac ludzka rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem o radyjku miesiacami ale kupilem i woze na stale. Jedynie w miescie zwlaszcza w "dzielnicach cudow" odkrecam antene.

Mrsulki ma racje, CB z antena kosztuje tyle ile porzadny mandat, zreszta mozna sie przez radyjko wiele dowiedziec, nie tylko gdzie akuratnie pomykaja miski w grafitowej Octavii :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skorzystalem z rad kolegow na forum CamperTeam i kupilem Unidena 520XL http://allegro.pl/item229838691_cb_radio_uniden_pro_520_xl_520xl_wtyk_gratis_.html

do tego antenka ms 145

Poczytalem troche co w srodku maja presidenty i kupilem tansze radyjko. Jestem bardzo zadowolony z zestawu

Tu zreszta masz watek http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=878&highlight=radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin a Uniden 520 nie jest już na czarnej liście? Ma homologację?

 

Pamiętam, że w okresie kiedy kupowałem swoje radyjko, na allegro nie było ani jednej aukcji z tymi radyjkami i można je było dostać tylko spod lady :swieca:. Przy czym te spod lady były tańsze jedynie o 70 zł od oryginalnego Presidenta Johnnego - istna paranoja była :?.

 

Co do anten serii 145. Podobno najlepszy współczynnik ceny do jakości mają Midland.

 

Marcin na jakim uchwycie montowałeś antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin a Uniden 520 nie jest juz na czarnej liscie? Ma homologacje?

Na czarnej liscie sa te, ktore sprzedano po 4 sierpnia 2006 roku. Tak wiec kupiles te radio w lipcu 2006 i wtedy dostales homologacje. Radio to nie bez powodu dzis cieszy sie swietna renoma.

Marcin na jakim uchwycie montowales antene?

Poczatkowo chcialem na chyba najbardziej popularnym SF 40 http://allegro.pl/item230353109_uchwyt_bagaznikowy_sf_40_farun.html ale nie wyjszlo bo auto jakies nietypowe i zalozylem Alana http://allegro.pl/item230670449_cb_uchwyt_na_klape_alan_sp_s_inox_nowy_f_ra_vat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.