Skocz do zawartości

MŁYN BOMBELKA


BERU

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu udało mi się tam dotrzeć.

Jeśli chodzi o dojazd :z głównej 901 ok 700m drogą utwardzoną.

Teren jest ogromny przestrzeń łąk w otoczeniu lasów.Na dzień dzisiejszy pole jest nie zagospodarowane.W tym roku są plany aby podłączyć prąd i ew.wykopać studnię z której można by czerpać wodę.Na dzień dzisiejszy woda w studni która istnieje ma wodę koloru rdzawego,dlatego właściciel wodę do spożycia dla gości wynajmujących pokoje dowozi.Toalety są 2 .Znajdują się w budynku, w którym są wynajmowane pokoje.Z tych samych toalet korzystają goście wynajmujący pokoje.Budynek jest oddalony od najbliższego miejsca ,w którym można się rozbić o około 100- 200 m W tym samym budynku znajduje się też kuchnia ,z której można korzystać .Jest miejsce na zrzut wody,ponieważ Pan ma autobusy dalekobieżne ,które z takiego zrzutu korzystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel twierdzi ,że w tym roku zostanie pociągnięty prąd ,być może zrobi jakieś oświetlenie przynajmniej na części terenu.W planach jest wykopanie studni i postawienie węzła sanitarnego.Możliwości tam są ogromne ,aż żal by było tego nie wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spotem w mniejszym gronie nie ma problemu.Można pociągnąć kabel którym właściciel dysponuje.Jedynie trzeba by mieć rozgałęźniki.Jedynym problemem jest bieżaca woda i toalety które są tylko 2 oddalone od pola ok.200m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i dotarłem tam i ja. W rozmowie z właścicielem można zauważyć, że kemping jest traktowany, jako taka dodatkowa możliwość. Podstawą są wynajmowane pokoje i oferta spływów kajakowych. Co do wody - nadal jest taka ruda, nic nie wiem o dowożeniu wody (może nie dopytałem??). Na kempingu postawione są skrzynki przyłączeniowe prądowe, ale nie jest ich zbyt wiele. Na stronie można przeczytać, że cisza nocna obowiązuje od godz. 23 do 6:00, co nie dotyczy weekendów. Należy to rozumieć bardzo dosłownie. W weekendy odbywają się imprezy bardzo huczne, z mocnym nagłośnieniem, migającymi światłami dyskotekowymi. Odsunęliśmy się trochę od źródła dźwięku, ale niewiele to pomogło. Zresztą, poszedłem z psem do lasu wieczorem. I tam, gdzie w głębi lasu powoli cichły odgłosy "naszej" dyskoteki, zaczęły do mnie dochodzić odgłosy z drugiej strony - innej. Zostaliśmy do niedzieli, kiedy to okazało się, że zaraz za kempingiem znajduje się tor motocrossowy. No i w niedzielę zjechała się grupa fanów motoryzacji i urządziła sobie wyścigi na tym torze. Właściciel wcześniej lojalnie ostrzega przed takimi "atrakcjami". Więc wszystko jest jasne, kiedy przyjeżdżasz na miejsce.

Teraz kwestie sanitariatów. Na samym polu są chyba z 2 toy-toye. Co ciekawe - wyposażone w papier, wodę, mydło, ręczniki, więc super. W budynku z pokojami są łazienki i również toalety. Co prawda na drzwiach budynku jest kartka, że "do użytku wyłącznie przez mieszkańców wynajmowanych pokoi", ale właściciel tam mnie pokierował i tam mogłem korzystać. Łazienka męska ma 3 umywaleczki, jeden pisuar, jedną toaletę i jeden prysznic. Trochę mało, jak na ewentualną większą liczbę użytkowników. Ale jest czysto - właściciel dba. Z pola namiotowego (kempingu) do budynku trzeba przedreptać z 200 m, więc jak ktoś ma potrzebę nocnego korzystania - lepiej mieć własną toaletę, bądź korzystać z toy-toyów.

 

Jakie szanse na dalszy rozwój? Niewielkie. Na kempingu praktycznie jest niewielkie obłożenie. Jest on bardziej traktowany, jako miejsce wybiegu dla imprezowiczów. Ponieważ pojawiało się czasem zainteresowanie, więc pojawiła się drobna inwestycja w przyłącza prądowe, ale większe się raczej nie szykują. Turyści nie walą drzwiami i oknami, więc nie poszerza się infrastruktury.

Infrastruktura do zabawy dla dzieci również niewielka. Pole nie jest ogrodzone, ale dostęp od przeciwnej strony do budynku mocno utrudniony i wymagający sporo "zachodu". Przypuszczam, że z tego względu teren będzie zdecydowanie bezpieczny. Grzybiarz nie będzie przetrząsał komuś przyczepy, a agresywny kwiat młodzieży nie będzie zainteresowany bieganiem po lasach w celu znalezienia pojedynczej przyczepy, z której i tak niewiele pewnie można wyciągnąć :) 

 

Natomiast poleciłbym zdecydowanie przemyślenie skorzystania ze spływu kajakowego. Rzeczka ma nurt niezbyt porywający, ale też i nie "usypiający". Trasy oferowane są różne o różnym stopniu trudności - związanym przede wszystkim z długością przepływanej trasy. Nie jest to rzeka górska, więc nie ma co się spodziewać jakichś zawirowań, wielkich trudności. Czysto relaksacyjna zabawa. Wrażenie wysokiej czystości wody, tereny są atrakcyjne krajobrazowo. Widziałem, że niektórzy decydują się nawet płynąć z dziećmi, co przypuszczam nie będzie zbyt groźne. Uczestnicy dostają oczywiście kapoki. Żeby urządzić sobie taki spływ - należy się wcześniej dogadać z właścicielem. Wywozi on zainteresowanych do punktu "zrzutu", po czym podjeżdża do punktu "odbioru". Gdyby miał to robić dla pojedynczego kajaka, to by poszedł z torbami, więc raczej stara się zorganizować grupkę, z którą pojedzie. Co jest zdecydowanie logiczne.

 

Się rozpisałem, ale mam nadzieję, że komuś pomoże w wyborze tego ewentualnego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

dodam jeszcze ja troszeczkę od siebie 

pole kempingowe będzie odgrodzone ,zmywak powstaje podobno do tygodnia ,prysznice też bedą robione i ubikacje ale to już raczej po sezonie(blisko pola) to wiem od właściciela, hucznych imprez nie spotkałem ,mimo że było sporo namiotów prócz nas ,samo miejsce jak dla nas bardzo urokliwe ,jest jeziorko w lesie oddalone od pola jakieś 500m można pokimać na słoneczku 

jest boisko znaczy dwie bramki nowe i boisko do siatki,i ogromna piaskownica między drzewami,niczym nie ogrodzona,jest jeszcze bar i pełno stolików do zasiadek i dwa ogniska oddzielone sporą odległością od siebie

spływ kajakami 3h dość trudny (bardzo niski stan wody)trasy różnią sie tylko długością 8,6,3,2 i to tyle 

ogólnie polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.