Skocz do zawartości

Android - nawigacja dla karawaningowca/forumowe POI


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem czy ktoś używa na tej platformie która w jakiejkolwiek postaci wspierałaby pojazdy z przyczepą (np przy wyznaczaniu trasy) lub czy do którejkolwiek nawigacji pod Andka udało się wszepić forumowe POI z katalogiem kempingów?

 

Ja mam Automapę (0 wsparcia dla zestawów) i  CoPilot ( tu można ustalić prędkości z jakimi się poruszamy oraz jest możliwość wybrania obliczania trasy dla kampera (choć nie wiem dokładnie na czym to polega). Mapy niestety słabsze ciut niż AM...ale nie wiele. W CoPilot można przynajmniej zapisać i odczytać ułożoną przez siebie trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 AutoMapa ma ustawianie wielkości zestawu, ale co do mapy kempingów to nie wiem :hmm:

Natomiast słyszałem że kierowcy ciężarówek chwalą sobie mapę iGO  ale nie wiem co tam

jest i jakie punkty POI zawiera, być może są tam jakieś kempingi czy miejsca do noclegów. :niewiem:

 

P.S

Mam jeszcze Mapę Map ale jeszcze nie wiem co tam jest

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Automapie (win) po utworzeniu sobie nowego profilu (np. Samochód + przyczepka).
Podaniu DMC zestawu w parametrach profilu.
Można latać i AM bierze pod uwagę masy i rozmiary pojazdu.
Dodatkowo jak przy przeliczaniu trasy uwzględni się "omijaj drogi płatne" to omija także odcinki z Viatolem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Automapie (win) po utworzeniu sobie nowego profilu (np. Samochód + przyczepka).

Podaniu DMC zestawu w parametrach profilu.

Można latać i AM bierze pod uwagę masy i rozmiary pojazdu.

Dodatkowo jak przy przeliczaniu trasy uwzględni się "omijaj drogi płatne" to omija także odcinki z Viatolem.

 

 

nie do konca...

moja miała ustawione zestaw 4 tony a i tak kierowala mnie pod ograniczenia 3T i 3,5T

szerokosc zestawu tez ustawilem 260 cm... i gdybym nie kierowal sie znakami "tranzyt" to by mnie pchalo przez centra miast

 

tak wiec ustawiac sobie mozna co chcemy, ale dane w mapach nie do konca odzwierciedlaja aktualny stan - aktualizacje robilem w czerwcu a jechalem w lipcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na Androida coś takiego jak Sygic Truck....i to w wersji demo przez sklep googla.Bede testował. ..wygląda ładnie po zainstalowaniu....nawt można ustawić że przewozony ładunek może skazić wodę. ..w sensie że kibelek o pełen? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio, zgadza się, nie ma idealnych algorytmów wybierania trasy. Jest też sporo niespodzianek.
AM, czasami potrafi psikusy zrobić. Każdy kto jeździ z nawigacją to wie o co chodzi.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest pewne że omija te odcinki :hmm:

 

TOM, w okolicach Gdańska niewiele jest tych Viatolowych, A1 i stara jedynka..

Ale jak wyznaczysz trasę z Gdańska do Grudziądza. Można jechać A1 (płatna + viatoll) lub starą 1 (viatoll),

odznaczysz drogi płatne, to żadna trasa nie jest prowadzona starą 1... tylko innymi trasami.

Oczywiście czym starsza AM tym mniej ma danych na temat nowych odcinków włączanych do Viatoll.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko żeby jeszcze funkcjonalność AM z WM była w pełni przeniesiona na androida

Właśnie zamontowałem AM na tableta i faktycznie jest inna.

 

TOM, w okolicach Gdańska niewiele jest tych Viatolowych, A1 i stara jedynka..

Ale jak wyznaczysz trasę z Gdańska do Grudziądza. Można jechać A1 (płatna + viatoll) lub starą 1 (viatoll),

odznaczysz drogi płatne, to żadna trasa nie jest prowadzona starą 1... tylko innymi trasami.

Oczywiście czym starsza AM tym mniej ma danych na temat nowych odcinków włączanych do Viatoll.

 

No cóż na pewno bez zwykłej mapy i wstępnemu zaplanowaniu drogi się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.