Skocz do zawartości

Karta Ziemi Salzburskiej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam pytanie czy ktoś korzystał z tej karty? wygląda bardzo atrakcyjnie i przymierzam się do do skorzystania na początku lipca

 

http://www.salzburgerland.com/pl/salzburgerlandcard/190-atrakcji-turystycznych-all-inclusive/190-atrakcji-turystycznych.html

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy ją cztery lata lemu. Wzięliśmy wersję dwutygodniową za 50 euro od osoby. Liczyliśmy ile zapłacilibyśmy za wstępy gdybyśmy jej nie mieli. wyszło ponad 200 euro za osobę. Fakt, tyle kolejkami po Alpach się jeszcze nie najeździłem. Inne atrakcje to też fantazja. Staliśmy na campingu w Wolfgangsee, polecam:)

 

Widzę, że podrożało, ale i tak się opłaca. Trzeba tylko rozważnie rozpocząć zwidzanie, Atrakcji jest mnóstwo a tylko 12 dni, od pierwszego skożystania z karty!

Edytowane przez Kajman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem 2011 korzystaliśmy z karty 6 dniowej.Podobnie jak napisał Kajman korzystając z pojedynczych biletów wydalibyśmy kilkakrotnie więcej.

 

O wykorzystaniu karnetu możesz poczytać:

http://forum.karawaning.pl/topic/8107-austria-2011-czyli-tak-pachnialo-tamto-lato-86/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy,

utwierdziliście mnie w przekonaniu, że warto... mam zamiar wykorzystać na full tzn. wersję 12-to dniową ale przyznam się że próbując zaplanować marszrutę tak aby zobaczyć jak najwięcej w pewnym momencie załamałem się - 24 godzinny dzień jest zdecydowanie za krótki aby to połapać :) i te 12 dni to też zdecydowanie za mało. Może coś podpowiecie - co się Wam najbardziej podobało? Jakie atrakcje uważacie za "żelazne" punkty programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My układaliśmy plan zwiedzania tak, by jadąc w jakieś miejsce docelowe przy okazji zaliczyć kilka drobniejszych. W samym Saltzburgu masz sporo atrakcji, zamek biskupi, muzeum Mozarta, rejs statkiem po rzece.Tam trzeba być skoro świt by zadążyć. Nieopodal jest letnia rezydencja biskupów z fontannami (obłędna sprawa) i wjazd kolejką na szczyt gdzie widać ziemię saltzburską. W samym Wolfgangsee wjazd kolejką na szczyt obowiązkowy. Dla mnie to była najpiękniejsza alpejska trasa. Muzeum siostry Mozarta też warle zobaczenia. Baseny termalne też warto zaliczyć chociaż są chyba najdalszym punktem. Długo można byłoby pisać. Trzeba wybierać to co was interesuje. Dostajecie wraz z kartą książeczkę, w której są opisy atrakcji. Wieczorkiem piwko, stolik, mapy i planowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga. Ja byłem w Salzburgu w zimie, przy złej pogodzie, a i tak miałem problem z zaparkowaniem samochodu... Może coś się poprawiło ale parkingów było mało, głównie podziemne i drogie...Cały dzień postoju, to niezły wydatek :( Może warto rozważyć dojazd komunikacją lokalną  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo.Tak jest!! Tylko na Grossglockner Strasse nie wpuszczą z cepą, zresztą musiałby to chyba być Hummer żeby udarł cepę  :lol2:

Przy wjeździe od strony Zell am See jest kemping prawie pod bramkami wjazdowymi (droga oczywiscie płatna :( ), na brzegiem potoku, który szemrze w nocy do snu :)

 

Przy w wodospadach Krimmla jest parking, ale dalej też jest płatna droga, gdyby ktoś chciał do Zillertalu się wybrać, tyle, że chyba wpuszczaja z cepami. Ja tam z namiotem byłem.

 

Jeta jeszcze niedaleko Zell am See wąwóz Lichtenstein (Lichtenstein Klamm - albo coś w tym guście) - polecam.

 

Ponadto polecam również bliższy obszar Alp - Alpy Gostlingskie (od miejscowości Gostling an der Ybbs)

 

http://www.goestling.com/Freizeit.42.0.html

http://www.hochkar.at/

 

Gdyby ktoś miła pytania - proszę. Byłem tam ze dwa razy w lecie i trzy razy w zimie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi :yes:    korzystając z Waszej cierpliwości mam jeszcze kilka pytan

 

na chwilę obecną mam taki plan, że co 2-3 dni bedę się przemieszczał z przyczepą pomiędzy kempingami a samo zwiedzanie już tylko solo samochodem, a więc zamierzam zacząć od Wolfsgangsee potem przejazd na kemp w okolice Mauterndorf, następnie ST. Johann im Pongau, później Zell am See i chyba na koniec zostawię sobie Salzburg ( a może od niego rozpocznę :hmm:  ) choć m.in z chęci wykorzystania Karty na maxa zastanawiem się też nad opcją podjechania wieczorem np. na parking pod jakimś wyciągiem, przekimania i rano po zaliczeniu wyciągu naprzód w dalszą drogę - czy sądzicie, że są takie możliwości?

Zastanawiam się nad Grossglockner Strasse gdyż nie jest w cenie Karty Salzburskiej, a dodatkowo stracę dzień, który można wykorzystać na inne atrakcje z karty. Jesli chodzi o trasy widokowe to na karcie są Postalmstrase Abtenau a także Mautstrase Kolm-Saigurn - czy ktoś z Was był tam może?? Może to w jakimś stopniu zrekompensuje rezygnację z Grossglockner Strasse?? 

A jeśli chodzi o zwiedzanie Salzburga - czy możecie polecić jakiś kemping, a także mam pytanie odnośnie korzystania z Karty Salzburskiej - przy zakupie 12-o dniowej można korzystać z atrakcji Salzburga przez 24 h - czy znacie może zasady jak ten czas jest liczony tzn. jets to jakiś dzień od 0.00 - 24.00 czy też moę zacząć o 14-ej jednego dnia i zakończyć o 14-ej drugiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też początkowo mieliśmy taki plan, ale życie szybko go zweryfikowało. Campingi w Austrii są mocno oblężone. Znalezienie miejsca nie jast takie proste. Większość ludzi rezerwuje miejsca teraz.

Drugą sprawą jest to, że przemieszczanie z cepką zajmuje trochę czasu. Więc dzień stracony. Wybraliśmy camping jakieś 5 km za miejscowością Wolfgangsee nad jeziorem o tej samej nazwie. Camping ma przyzwoiteceny i fajny standard. Jest nad samym jeziorem więc można popływać. Radzę robić rezerwację. Nam się udało, staliśmy nieopodal brzegu. Tam są parceliki, rzadnej dziczyzny. Zapomnij też o staniu na dziko na parkingach, chyba że masz sporo kasy. Mandat za dziczysnę to minimum 100 euro i policaje czuwają!

Większość atrakcji jest w promieniu 100 km od campingu. Najdalej jest do Zellamsee, ale tam masz raptem jedną kolejkę i basen termalny, wycieczka na trochę więcej niż pół dnia. Do Saltzburga masz 30 km. Przy dobrym tempie zwiedzisz go mieszcząc się w 12 godzinach, ale polecam przeznaczyć na niego dwa dni. Jazda samym autem da ci więcej czasu i sporo oszczędności, i nerwów i kasy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga. Ja byłem w Salzburgu w zimie, przy złej pogodzie, a i tak miałem problem z zaparkowaniem samochodu... Może coś się poprawiło ale parkingów było mało, głównie podziemne i drogie...Cały dzień postoju, to niezły wydatek :( Może warto rozważyć dojazd komunikacją lokalną  :hmm:

 

Słuszna uwaga :hmm:  Kajman i adje - czy też mieliście takie problemy????  bo jeśli tak to myslę, że najlepszym rozwiązaniem bedzie kemping w samym Salzburgu ale jeszcze nie sprawdzałem tej opcji - nastawiałem się na dojazdy z St. Gilgen lub z terenu Niemiec.

 

:hmm: Dwa lata temu zaliczyliśmy tę trasę bez dodatkowych opłat,może się zmieniło :niewiem:

może się zmieniło bo w obecnej informacji  do karty faktycznie nic nie wskazuje na taką możliwość

 

 

 Dla mnie to była najpiękniejsza alpejska trasa.

Masz na myśli Grosglockner Strasse - też była wtedy w cenie Karnetu Ziemi Salzburskiej?

 

 Zapomnij też o staniu na dziko na parkingach, chyba że masz sporo kasy. Mandat za dziczysnę to minimum 100 euro i policaje czuwają!

Ze niby policaje pogonią mnie jak o godz. 23 zajadę na jakiś parking przy termach lub kolejce żeby przekimać do 8 rano ?? :look:  no to niezbyt miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o najpikniejszej trasie miałem na myśli pieszą wycieczkę po szczytach z kolejki w Wolfgangsee.

Nie miałem żadnego problemu z parkingiem w Saltzburgu. Zaparkowałem na podziemnym w pobliżu pałacu biskupów. Stałem cały dzień i auto się nie nagrzało. Cena niższa niż za przejazd autobusem.

Nie wiem czy w samym Saltzburgu jest camping, ale szczerze polecam Bauercamping czy jakoś tak, 5 km za Wolfgangsee, pisałem o nim wcześniej. Wygugluj. Camping jest nad samym jeziorem. Pływanie gratis. Wejście na brzeg wszędzie gdzie nie mieszkasz kosztuje od 3,5 euro od osoby. Też tego pilnują. Brzegi są prywatne, nawet jak przypływaliśmy kanadyjką nie cumowaliśmy przy brzegu bo by chcieli kasę!

 

Na parkingach nad jeziorami i w pobliżu atrakcji turystycznych są znaki zakazu parkowania kamperów i przyczep między godziną chyba 21 i 6 rano. Policja lepi mandaty jak ta lala. Możesz stanąć na stacji benzynowej z TIRami, ale to też grozi mandatem. Tam nie ma zmiłuj, pilnują porządku i interesu. Mandat masz na 100%. Ceny kampingów są niższe niż w Polsce czy na Słowacji więc się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego problemu z parkingiem w Saltzburgu. Zaparkowałem na podziemnym w pobliżu pałacu biskupów. Stałem cały dzień i auto się nie nagrzało. Cena niższa niż za przejazd autobusem.

no to mnie trochę uspokoiłeś

Nie wiem czy w samym Saltzburgu jest camping, ale szczerze polecam Bauercamping czy jakoś tak, 5 km za Wolfgangsee,

oki, dzięki za radę - wezmę pod uwagę

 

a mam do Ciebie jeszcze pytanie dot. Karty Salzburskiej i jej wykorzystania w Salzburgu - jest tam ważna 24 h - więc jak sięją uaktywnia i czy orientujesz się czy jest ważna przez cały dzień od uaktywnienia czy np. od godz. 14.00 jednego dnia do 13.59 drugiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.