Skocz do zawartości

HOBBY 495 UB De Luxe


Laykonikus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy.

Chcę pochwalić się nową "przyjaciółką" którą odebrałem niedawno temu bo 28 marca br. (był to jedyny jak narazie dzień słoneczny w którym mogłem się nią cieszyć).

 

Niestety było to okupione cierpieniem rozstania z poprzednią towarzyszką Frankia 495, 89` :oslabiony:

 

Pogoda niestety ogranicza moje zapędy w jej stronę, ciągle pada śnieg i jest okropnie zimno, czasami, wieczorem do niej zaglądam, i wypunktowywuję sobie w głowie a potem na kartce - co trzeba zrobić aby ona byla bardziej "moja" :] .

 

Jak tylko pogoda pozwoli na "zgłębianie" wiedzy o tej konkternej przyczepce będe podsyłał kolejne informację oraz zdjęcia.

 

Udało mi się nawiązać kontakt z przemiłą Panią Marieke (pracownik firmy ) hobby-caravan.de, to dzieki jej uprzejmości otrzymałem kompletną instrujcję obsługi tej konkretnej przyczepki (podałem jej nr VIN), po kilku e-mail`ach otrzymałem informację że wysłała do mnie "przesyłkę"

Jakia była moja radość, jak kilka dni po tym otrzymałem grubą kopertę a w niej "owa" instrukcja (mogłem sobie wybrać język w jakim ją dostanę - niestety nie było polskiego :]), katalog z najnowszymi "przyjaciółkami" oraz breloczek, niby nic - ale byłem wielce ukontentowany :].

 

W związku z przekroczeniem D.M.C o 55 kg (cały zestaw ma 3550kg :]/ :oslabiony: ) jestem na etapie "podnoszenia" moich kwalifikacji na B 96 - w Krakowie jestem ponoć drugą osobą któta wystąpiła z wnioskiem o wydanie Profilu Kierowcy w U.M.K. (swój numerek dostałem dzień później, koszt 0 zł) i dopiero mogłem się zglosić do M.O.R.D. dokonać stosownej opłaty i ustawić się w kolejce na egzamin. (koszt 170 zł), ah zapomniałem, musialem udać się do fotografa (koszt 20 zł).

 

Drugą istotną czynnościa będzie - Viatoll :oslabiony: - niestety duża szara skrzynka na szybie czołowej :oslabiony:  i pod każdą bramownicą "pik". (z Krakowa tylko do Lubień`a mam viatolle)a potem ..... no i słowacja - też wklejka :oslabiony: .

 

O postępach będe informował.

 

Pozdrawiam

Laykonikus

post-2053-0-68065900-1364931791_thumb.jpg

post-2053-0-01869700-1364931819_thumb.jpg

post-2053-0-78198900-1364931820_thumb.jpg

post-2053-0-93551600-1364931821_thumb.jpg

post-2053-0-07208200-1364931823_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laykonikus zestaw mam całkiem podobny tylko trochę inny model hobby bo 495UFe z tego co widzę na zdjęciu to Vectra ma szybę "Solar"

 ... tez to właśnie przerabiam bo Box Viatoll'a musisz się udać to POK a nie na zwykłą stację bo tylko tam dostaniesz box'y działające przez szybę typu solar ;)

 

Egzamin B96 mam już za sobą i czekam teraz na wydanie nowego prawa jazdy :)

 

Udanych wojaży i do zobaczenia gdzieś na trasie...

 

Powiedz mi proszę czy w sprawie instrucji do hobby pisałeś bezpośrednio do centrali na ogólny adres czy dostałes już jakieś konkretne namiary? bo chętnie też wystąpię o taki zestaw dokumentów :)

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko w tym zestawie spisuje się rewelacyjnie, jest bardo stabilne (dzięki swojej M.W. = 1600kg) przyczepka nim nie "miota" :] .

Silnik 1,9 110 kW sprawuje się bardzo dobrze, spalanie na trasie (informacje z komputera pokładowego) z ta przyczepką pokazywał mi w granicach 8 - 11l / 100km, a średnio wyszło 9l / 100km (ale to była moja pierwsza jazda z tą przyczepką na dodatek pod wiatr ( całą drogę powrotną wiał silny wschodni wiaterek)

W zeszłym roku jechałem składem Vectra + Frankia (D.M.C 1000kg), auto było zapakowane po dach, przyczepa też nie była pusta (jechaliśmy na prawie miesiąc stacjonowania na węgrzech), trasa przez tatry - bez najmniejszego problemu, temperatura w granicach normy - nic niepokojącego się po trasie nie działo, a sama jazda była bardzo przyjemna. (przy takim zapasie mocy - czasami jechałem nawet na tempomacie :] )

Ze względu na sumę obecnych D.M.C. jestem w trakcie podnoszenia kwalifikacji na B 96, oraz "wpadam" w Viatoll`e - ale to jedyny minus tej całej sytuacji.

 

Takiego "holownika" polecam :yay:


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. (przy takim zapasie mocy - czasami jechałem nawet na tempomacie :] )

 

Ja cał czas z przyczepką na tempomacie jeżdżę :) to optymalne rozwiązanie a prędkość podróżna 90-100km/h na autostardzie niestety na 5tym biegu ;)

Do wyprzedzania zapas mocy jest na prawdę duży, zawsze można dołożyć box do silnika i na wyjazdy podnieść moc do 180KM dla chętnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cał czas z przyczepką na tempomacie jeżdżę :) to optymalne rozwiązanie a prędkość podróżna 90-100km/h na autostardzie niestety na 5tym biegu ;)

Do wyprzedzania zapas mocy jest na prawdę duży, zawsze można dołożyć box do silnika i na wyjazdy podnieść moc do 180KM dla chętnych ;)

 A masz takiego box`a na wypożyczenie :]

 

Laykonikus zestaw mam całkiem podobny tylko trochę inny model hobby bo 495UFe z tego co widzę na zdjęciu to Vectra ma szybę "Solar"

 ... tez to właśnie przerabiam bo Box Viatoll'a musisz się udać to POK a nie na zwykłą stację bo tylko tam dostaniesz box'y działające przez szybę typu solar ;)

 

Egzamin B96 mam już za sobą i czekam teraz na wydanie nowego prawa jazdy :)

 

Udanych wojaży i do zobaczenia gdzieś na trasie...

 

Powiedz mi proszę czy w sprawie instrucji do hobby pisałeś bezpośrednio do centrali na ogólny adres czy dostałes już jakieś konkretne namiary? bo chętnie też wystąpię o taki zestaw dokumentów :)

 

Moja przygodę z dokumentami rozpocząłem tutaj : http://www.hobby-caravan.de/de/meta-navigation/kontakt/

 

i dosłownie po kilku godzinach dostałem zwrotnego e-maila, potem jeszcze kilka e-mail`i "uściślających" moje posiadanie - a potem koperta w skrzynce.

Polecam tam się udać....

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Laykonikus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ...ale niedaleko masz do Heko - zdecydowanie bliżej niż ja ;)

jestem przekonany, że na próbę wypozyczy Ci box, a Ty nie będziesz już chciał mu go oddawać ;)

 

http://www.gcstuning.pl/

Praktycznie 10 min spacerkiem mam http://vtech.pl/, poprzednie autko "foczka" 1.8 TDdi 66 kW z 2001r. chipem miałem podniesione do 89 kW,  :look:  kochany śmigał jak osiołek z gorącym prętem w ...... :] ale oddałem - autko miało już 200 000 km przebyte, i przy takich obciążeniach wszystko już dostawało po kolanach - postanowiłem pozostawić go długowiecznym i przywróciłem do ustawień fabrycznych. Nowy właściciel autka jest z Foczki w dalszym ciągu zadowolony.

Obecne autko ma przejechane 130 000 km a zapas mocy jest spory, o podniesieniu myślałem tylko w formie sprawdzenia.... ale jak na razie nic z tego nie będę robił.

 

Ps. masz gdzieś zainstalowany bagażnik na rowery na przyczepce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil_K

Na co szczególnie zwracałeś uwagę podczas zdawania egzaminu na B 96 ?? dasz kilka podpowiedzi??

Ja za kilka dni będę zdawał w Krakowie "takowy" egzaminek, i tak jak u Ciebie jest to sprawa tak młoda że nie wszyscy wiedzą czy "widelcem czy nożem", generalnie w Krakci krąży taka informacja wśród instruktorów - że nie jet łatwo !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, egazamin jest identyczny jak E do B.

ale nie ukrywam (moje perypetie) opisuje na bieżaco na forum, że wykupiłem kilka jazd które okazały się bardzo pomocne :)

 

Instruktor zwraca uwagę na kilka szczegółow w tym np. niezgodne z przepisami a wymagane na egzaminie zapięcie linki hamulca przyczepy na haku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps. masz gdzieś zainstalowany bagażnik na rowery na przyczepce ??

Vtech to w praktyce jeszcze lepiej ale chyba trochę drożej, przy podnoszeniu mocy w VC trzeba uważać na dwumas ;)

 

A w temacie bagażnika mam na tyle przyczepy mocowania bagażnika ale raczej nie będę szukał do niego bagażnika bo rowery wózek na dachu samochodu. Tak nam wygodniej i na postojach nie trzeba sie tak martwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vtech to w praktyce jeszcze lepiej ale chyba trochę drożej, przy podnoszeniu mocy w VC trzeba uważać na dwumas ;)

 

A w temacie bagażnika mam na tyle przyczepy mocowania bagażnika ale raczej nie będę szukał do niego bagażnika bo rowery wózek na dachu samochodu. Tak nam wygodniej i na postojach nie trzeba sie tak martwić ;)

 

Właśnie przez ten "dwumas" nie chcę go podkręcać, mam wrażenie że jest to niepotrzebne przy takiej mocy.

Wiem że ten sam motorek SAAB upuchał w swoich samochodach tam był oferowany o mocy 170 lub 190 km, (ale z tego co usłyszałem od mechaników - to juz jest górna bezpieczna granica jego wytrzymałości).

 

Kolega (nie zrzeszony) przy przebiegu 60 000 km rozwalił sobie sprzęgiełko (Opel Zafira taki sam motorek) - ale jak sam przyznał jeździł 1 500 do 2 000 obr. na 6 biegu i wciskał gaz aby wyprzedzić, fakt autko sobie radziło (1000 kg DMC przyczepka) ale po kilku takich wakacyjnych wypadach coś mu zaczęło dzwonić  :oslabiony:  - okazało się całe sprzęgiełko miał do wymiany - nie było jeszcze tragicznie ale ku temu dążyło, dlatego wie ile kosztuje ta częśc samochodowa wraz z wymianą.

Po wysłuchaniu jego historii staram się unikać takich sytuacji. :]

 

Co do rowerków mam do "zaadoptowania" bagażnik na dyszel (z poprzedniej przyczepki), tylko muszę opanować jakis najmniej inwazyjny sposób jego umocowania z najmniejszą szkodą dla osłony. :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.