Skocz do zawartości

Używanie urz. gazowych podczas jazdy- fakty bez mitów


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając że nie odpali i odetnie gaz - iskrownik bedzie dzialal caly czas czy nie? Szkoda ze nie mozna miec jakiejs kontrolki w samochodzie ktora informowalaby o przerwie w pracy na gazie pieca/ lodowki. Odkad mialem przypadek zdmuchniecia plomienia lodowki to zawsze jezdze z nia na 12v bo nie chce sie zastanawic w czasie jazdy czy jeszcze pracuje czy juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zakładając że nie odpali i odetnie gaz - iskrownik bedzie dzialal caly czas czy nie?

 

Tak

Zakładając że nie odpali i odetnie gaz - iskrownik bedzie dzialal caly czas czy nie? Szkoda ze nie mozna miec jakiejs kontrolki w samochodzie ktora informowalaby o przerwie w pracy na gazie pieca/ lodowki. Odkad mialem przypadek zdmuchniecia plomienia lodowki to zawsze jezdze z nia na 12v bo nie chce sie zastanawic w czasie jazdy czy jeszcze pracuje czy juz nie.

 

Jeśli gasną Ci urządzenia w czasie jazdy to oddaj do serwisu na przegląd/sprawdzenie prawidłowego działania.

Perspektywa jazdy z wlaczanym piecykiem jest bardzo kuszaca.

W zimie to wręcz konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę na przeglądzie w lutym/marcu to o tym wspomnę. Jak mi zgasła lodówka (raz się zdażyło) to był bardzo silny wiatr i jechałem koło stówki ale mimo wszystko chyba nie powinna. 

 

Michał, obawiam się że jak mi będzie iskrownik pracował przez kilka godzin, to mam obawy że jak będzie potrzebny już na miejscu to akurat wyczerpie się bateria :D A że to będzie pierwszy zimowy wyjazd z rodziną to wolę zminimalizować ryzyko usłyszenie "nigdy więcej" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę na przeglądzie w lutym/marcu to o tym wspomnę. Jak mi zgasła lodówka (raz się zdażyło) to był bardzo silny wiatr i jechałem koło stówki ale mimo wszystko chyba nie powinna. 

 

Michał, obawiam się że jak mi będzie iskrownik pracował przez kilka godzin, to mam obawy że jak będzie potrzebny już na miejscu to akurat wyczerpie się bateria :D A że to będzie pierwszy zimowy wyjazd z rodziną to wolę zminimalizować ryzyko usłyszenie "nigdy więcej" :D

Baterie w iskrowniku są wieczne;) Jeśli już nawet padną to są chyba najbardziej typowymi bateriami i można je kupić wszędzie :] 

Ciekawy jestem czy wszyscy jeżdżący z działającym gazem mają to zabezpieczenie ?

Wszyscy, tak samo jak wszyscy jeżdżą nie przekraczając nigdy 90km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterie w iskrowniku są wieczne;) Jeśli już nawet padną to są chyba najbardziej typowymi bateriami i można je kupić wszędzie :]

 

Wszyscy, tak samo jak wszyscy jeżdżą nie przekraczając nigdy 90km/h.

No tak, czyli kominek wyżej i 90 można jechać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria w iskrowniku to bateria AA, nie pamiętam czy to jest jedna bateria czy dwie.

Gdzieś kiedyś czytałem że to powinny być baterie typu Mignon (np Varta) bo podobno lepiej znoszą wysokie temperatury.

 

EDIT: Chyba jakąś bzdurę napisałem...

 

Wygląda na to że każda normalna bateria AA to Mignon...

"The AA battery—also called a double A or Mignon (French for "dainty") battery"

 

Czyli zwykła AA (nie LI-ION itp) powinna dać radę

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria w iskrowniku to bateria AA, nie pamiętam czy to jest jedna bateria czy dwie.

Gdzieś kiedyś czytałem że to powinny być baterie typu Mignon (np Varta) bo podobno lepiej znoszą wysokie temperatury.

 

EDIT: Chyba jakąś bzdurę napisałem...

 

Wygląda na to że każda normalna bateria AA to Mignon...

"The AA battery—also called a double A or Mignon (French for "dainty") battery"

 

Czyli zwykła AA (nie LI-ION itp) powinna dać radę

 

Nie napisałeś bzdury :nono:

Mignon, to po prostu określenie typu. Coś w rodzaju naszego rodzimego "paluszka".

Nie każda jednak bateria tego typu równie dobrze spełni swoją rolę w omawianym tu zastosowaniu.

Mówi o tym dokładnie instrukcja Trumy dla pieca.

Bateria powinna być właśnie typu "Mignon", a dodatkowo należy wybrać taki model i firmę, która dopuszcza pracę danej baterii przynajmniej w temp. +70 st. C, inaczej musimy być przygotowani na niespodzianki (nieprawidłowości) w pracy pieca.

W praktyce sprawdzić się powinna większość obecnie produkowanych baterii alkalicznych renomowanych producentów, jak choćby wspomniana przez Ciebie Varta, ew Duracell, czy Energizer itp.

Gdzieś jest temat, w którym kiedyś o tym pisałem i wstawiałem fragment tekstu z w/w instrukcji, jednak nie mogę go teraz znaleźć, dlatego zamieszczę ten fragment z instrukcji również tu:

 

post-8228-0-44926500-1511714162_thumb.jpg

2 sztuki są.

U mnie jedna sl3002

 

Prawda jest taka, że w zależności od modelu generatora, stosowany jest pojemnik na jedną lub dwie baterie, dlatego można spotkać zasilanie takie i takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh niezłe. Dzisiaj zmieniałem wiec na pewno mam jedną. Mam dokładnie takie samo pudełko jak na obrazku Krzyśka. Może to nie jest sl3002??

 

BTW. Przed zmianą iskrownik dawał mniej więcej jedna iskrę na sekundę. Teraz mam 3-4 iskry na sekundę.

Może dlatego jak piec zgasł mi w czasie jazdy to nie odpalał automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.