Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 15.03.2014 o 16:51, Miodzio napisał:

Proszę w tym wątku wyłącznie skupić się na zgłoszeniach chęci pomocy innym kolegom.

Cały temat został posprzątany i wszystkie niepotrzebne dyskusje zostały poprzenoszone do nowego wątku.

 

Prośba do nowych koleżanek i kolegów oczekujących pomocy w opinii o konkretnych przyczepach - zakładajcie Swoje wątki w Kąciku kupującego.

Od razu opiszcie Swoją załogę, oczekiwania, budżet - wtedy będzie łatwiej Wam doradzić. 

 

W tym temacie zgłaszamy wyłącznie swój akces do tej akcji.

 

 

Cały czas jest to aktualne :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry 

potrzebuje pomocy przy decyzji w sprawie zakupu przyczepy , znalazłem jedna ale proszę o opinie ponieważ mieszkam z drugiej strony Polski i czy warto jechać poniżej przesyłam link do strony 

https://www.otomoto.pl/oferta/lunar-quasar-okazja-2013r-idealna-jak-nowa-przestronne-wnetrze-4-5-os-l-pietrowe-ID6BYYZP.html#eec70b3035

Moze ktoś miał okazje ja widziec

 

dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, to mój pierwszy post. Potrzebuje pomocy w zakupie mojej pierwszej przyczepy. Znalazłem interesujący mnie egzemplarz tylko jest prawie 200km ode mnie. Czy opłaca się ja jechać i obejrzeć?

https://www.olx.pl/oferta/beyerland-vitesse-460-md-1999r-CID5-IDzJW8H.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karol3k4 napisał:

Dzień dobry, to mój pierwszy post. Potrzebuje pomocy w zakupie mojej pierwszej przyczepy. Znalazłem interesujący mnie egzemplarz tylko jest prawie 200km ode mnie. Czy opłaca się ja jechać i obejrzeć?

https://www.olx.pl/oferta/beyerland-vitesse-460-md-1999r-CID5-IDzJW8H.html

 

Ja szukając przyczepy zrobiłem około 2000 km oglądając poszczególne egzemplarze, jak dla mnie 200km to bardzo blisko i nie ma się nad czym zastanawiać, jeżeli chcesz kupić fajny egzemplarz to w auta i szukamy, Na forum są ludzie którzy pojechali do Danii oglądać i też na pusto wracali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karol3k4 napisał:

Czy opłaca się ja jechać i obejrzeć?

Po pierwsze fotek jest strasznie mało, poproś sprzedawcę o dużo więcej zdjęć! ?

Ja jechałem po swoją zrobiłem tylko 800 km ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kvasir napisał:

Na forum są ludzie którzy pojechali do Danii oglądać i też na pusto wracali

Jest straszna kicha w ostatnim czasie - sam dojrzewam pomału do zmiany ale znaleźć coś małego z łazienka i układem 2+1 oraz sensowną ładownością - koszmar i zwiększenie budżetu  też nie pomaga - dostępny wybór praktycznie jest tylko w angielkach a przy moim założeniu Niemiec ew w drugiej kolejności Francuz - praktycznie idzie jedynie coś w miarę sensownego upolować w salonkach i też szału nie ma.
Rozmawiałem też niedawno z człowiekiem który od wielu lat sprowadza przyczepy z Holandii mając tam układ z gościem który prowadzi serwis i przechowalnię przyczep - też mówi że straszna kaszana w tym roku i przywozi praktycznie po 2 przyczepy a nie pełne auto jak w latach poprzednich 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak od początku roku trąbi się, że europejskie gospodarki przyhamowują, to i popyt na dość drogie dobra, nieco spadł (https://www.rp.pl/Gospodarka/302079945-Gospodarka-Europy-slabnie-Jest-najgorzej-od-2013-r.html), więc mniej podejmuje się tam nowych dużych wydatków czysto konsumpcyjnych, do jakich np. będzie należało kupno nowej przyczepy w miejsce dotychczasowej kilku- kilkunastoletniej. Takie wydatki trafiają do "zamrażarki", na zasadzie, przeczekamy, zobaczymy co będzie. Zmiany "generacyjne" i w wystroju (designie) też nie nastąpiły przez ostatnie parę lat jakieś rewolucyjne, więc modele sprzed 5-6-8, nawet 10 lat, jeszcze cieszą oko więc po co zmieniać. Dodatkowo, nowe przyczepy są wyraźnie cięższe od tych sprzed paru- parunastu lat. Wprawdzie w takiej Holandii czy Niemczech nie mają "kagańca" 1.33, ale też może to być czynnik hamujący popyt na nowe cepy, bo za tym idą już duże zmiany w uprawnieniach/holownikach, a np. małe cepy 2+1 nie są już wcale lekkie i poręczne jak kiedyś, ludzie nie widzą specjalnych powodów aby zmieniać dla zmiany Np. o ile 1000 kg kiedyś to była taka średnia "kompaktowa" cepa, to dzisiaj podobny gabaryt, wyposażenie i ładowność - i już robi się spokojnie 1200kg, a to spora różnica, dodatkowo przy popularności SUVów, samych w sobie cięższych o następne np. 200 kg i jak ta lala pasujących do holowania, często już wymagałoby to rozszerzenia uprawnień, więc po co zmieniać poprzednią przyczepę i robić sobie przez to dodatkowy problem, do tego mając bieżący sezon za pasem?).

Nie dziwi mnie, że mniej używek mogło trafiać ostatnio na rynek wtórny, nawet w Danii/Holandii, w końcu ludzie tam też myślą racjonalnie, a do tego popyt u nas ciągle rośnie, więc sprzedaje się tam na pniu wszystko, co rozsądnie wycenione, i w rozsądnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kvasir napisał:

 Na forum są ludzie którzy pojechali do Danii oglądać i też na pusto wracali :D

no tak, Jacek zapisał się złotymi zgłoskami w historii forum tą wycieczką :swiety:

a z przyczepami posucha straszna jest, to fakt, coraz ciężej coś znaleźć

sam odkupiłem właśnie budkę , którą w 2005 roku przytargałem dla znajomego :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czyś napisał:

więc modele sprzed 5-6-8, nawet 10 lat, jeszcze cieszą oko więc po co zmieniać.

Zgadza się, moja ma jednak 41 latek  i chociaż w sumie nic jej nie dolega, sprzęty wszystkie i cały układ jezdny sprawne  łazienka jest co prawda bez brodzika i z turystycznym wc  ale z tym jakoś idzie zyć , design starego kiosku warzywnego mi zupełnie nie przeszkadza więc nią jeżdżę i  się rozglądam za czymś nowszym. Nie mierzę w nowości, raczej mierzę w takie powiedzmy koło 95  i naprawdę przyjąwszy w sumie niewyszukane wg mnie założenie:  niemiec 2+1, łazienka z kasetą,  DMC max 1100 i ładowność ok. 200kg oraz lokalizacja  nie dalej niż 200-300km od chałupy - choćbym nawet wywalił budżet w kosmos  to od wiosny po odrzuceniu sporej ilości ewidentnych parchów nie było co kupić nawet dopusciwszy francuza czy słoweńca . Z sensownych trafił mi się raptem 1  Burstner ale został niestety natychmiast wykluczony ze wzgl na ładowność 100kg. Znacznie większy wybór jest w większych budach i w salonkach.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 20:51, wesolymaniek napisał:

Hej hej prosze wytłumaczcie mi co oznacza i jak wyglada cepa salonka???? bo szczerze piszecie a ja nie kapuje jaka to a po drugie o co chodzi i jak sie liczy te słynne 1.33? pozdro

Czytaj tematy, bo wszystko jest ;)

https://forum.karawaning.pl/topic/16821-słownik-nie-tylko-karawaningowy/?do=findComment&comment=373292

https://forum.karawaning.pl/topic/22381-ile-kg-mogę-ciągnąć/?do=findComment&comment=507090

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.