Skocz do zawartości

jezioro solinskie


lukasz22416

Rekomendowane odpowiedzi

Info do sprawdzenia Robert - dawno nie byłem

Camping Jawor http://www.campingsolina.pl wpobliżu zapory miał kiedyś wysypaną sztucznie plażę i kawałek łagodnego zejścia

Z moich wyjazdów w tygodniu same zalety, weekendy jednak głośno tam bywało - ale to dawne czasy

Jako alternatywa Polańczyk - poszukaj było opisywane na forum

Dzięki Krzysiek

Na tym campingu chyba byłem kiedyś ze 25 lat temu. Niewiele pamiętam ale na pewno był duży i bardzo z górki - ja stałem z rodzicami mercedesem 207 pospiesznie przystosowanym do mieszkania i pamiętam że wszystko się waliło :) my z bratem mieliśmy spać pod namiotem  ale nie było za bardzo możliwości rozbicia go bo pamiętam też że co chwila padał deszcz a w przerwach między deszczem padała mżawka :) Nie pamiętam zejścia do wody a dodatkowo aura nie zachęcała do kąpieli (na 99% jestem pewny że się jednak tam kąpałem).

Wiadomo że w weekendy może być głośno - to jakoś mocno nam nie przeszkadza - oczywiście nie w bezpośrednim sąsiedztwie.

Jak to jest z temperaturą wody? Jakaś wyjątkowo zimna jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na Camping Jawor byliśmy w sezonie 2014. Patrząc na zdjęcia ze strony zastanawiam się kiedy one zostały zrobione, bo jak tam byliśmy to wyglądało to zdecydowanie inaczej i niestety dużo gorzej. Fotki raczej na pewno są z późniejszego okresu czyli wskazują, że coś się poprawiło. Kuchnia wówczas wyglądała zdecydowanie gorzej ale nie korzystaliśmy, bo gotujemy w przyczepie. Nie było wtedy też żadnych atrakcji typu plac dla dzieci czy te piłkarzyki albo bilard więc tu też widać zmianę na plus. Niestety na stronie nie ma zdjęć toalet i pryszniców, a te 2 lata temu były tragiczne. Kabiny prysznicowe zrobione z paneli ściennych były całe połamane, rozpadające się wręcz. Toalety stare i zniszczone, a przede wszystkim brudne (raz nawet spotkałem klocka postawionego obok muszli - wiem, że to nie jest wina kempingu ale może ktoś się brzydził zrobić do środka). Spędziliśmy tam 2-3 dni i był to jeden z większych bodźców do tego żeby naszą ukochaną niewiadówkę wymienić na przyczepę z kibelkiem  :] . Wiadomo, stary pójdzie na narciarza ale z małymi dzieciakami był kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej wielokrotnie jeździłem na Jawor - woda dość przyjemna i czysta była, nie był to basen ale nie był to lód, na utworzonej sztucznie nasypanej plaży było spłycenie łagodnie schodzące, wahania temperatury i poziomu wody były zależne od przepływu przez zaporę.

Fajna woda też była idąc brzegiem od strony Jawora w przeciwną stronę niż zapora, taka mała zatoczka cumowały tam żaglówki.

W górę nad tą zatoczką było coś w stylu minikampingu - teren zdaje się był Lasów Państwowych stały tam budy, dojazd był z drogi idącej do WZW-Jawor, niestety nie mam kontaktu z kumplem który załatwiał mi tam pobyt. 

Kemping Jawor to taki "tarasowiec" - najgłośniej i najgęściej bywało na niższych "tarasach" gdy na weekend zjeżdżała się młodzież czasem lekko mówiąc niekulturalna, w kość dawała też "Sztygarka" grając bez osłon do późnych godzin w nocy, w tygodniu Jawor pustoszał i było ok 

 

Na fejsie trochę ludzi daje świeże polubienia, są udostępnienia - może skrobnij do kogoś jak to tam teraz wygląda

Po opinii kol. reflexes to raczej bym przed wjazdem sprawdził żeby się w maliny nie wpier...  w necie to foty mogą być cud w realu różnie bywa

 

Teraz mi się Robert przypomniało że rok temu był Darek "Dark1969" nawet mieliśmy do niego jechać tyle że był w domkach po drugiej stronie stuknij do niego przez forum vw - o samym Jaworze Ci wiele nie powie ale o samej Solinie pewnie tak :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Woda bardzo znacznie opadła i nie zanosi się na poprawę . A co za tym idzie słabo płynie , nie oczyszcza się i robi się syf . Nie ma porównania do dawnych lat . Raczej nikt nie będzie inwestował w kempingi takich rejonach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 09:59, mundek28 napisał:

Koledzy a czy istnieje jakieś pole namiotowe na "wschodnim brzegu" Zalewu Solińskiego tzn. nie w Solinie nie w Polańczyku i nie w Wyłkowyji?Niestety to w Chrewcie zostało zlikwidowane.

Hej

Nie wiem czy spełnią twoje wymagania dotyczące "wschodniego brzegu" ;), ale możesz zerknąć na pola namiotowe, ośrodki w miejscowości Rajskie.

Najpoważniejszy to OW RAJSKIE  PGNiG.

 http://rajskieow.pl/

ale są też inne, tylko o nich trudniej znaleźć jakieś info w internecie.

 

A stricte wschodnia część zalewu, to może Teleśnica Oszwarowa. Jest tam pole namiotowe w standardzie bieszczadzkim :devil:.

Teleśnica Oszwarowa

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleśnica Oszwarowa to idealne miejsce na bazę wypadową dla pływania kajaczkiem po zalewie i jako baza do dreptania po Otrycie. A czy  czy byłeś może Kolego na tym zaznaczonym polu namiotowym albo masz jakiś telefoniczny namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Teleśnicy na polu, z przyczepką nie nocowałem.

Jeździło się tam lata temu (pewnie z 15 albo więcej) skorzystać z plaży, przystani, sklepobaru. Nocleg, to albo na łódce, albo w namiocie. Ale wtedy to człowiek był nieco młodszy i wymagania znacznie niższe :P

Kontakt, to pewnie najszybciej do baru:

https://www.facebook.com/uBolka

508 117 264

 

 

pozdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 24.02.2020 o 08:53, JINX_Sanok napisał:

 

Najpoważniejszy to OW RAJSKIE  PGNiG.

 http://rajskieow.pl/

 

Wygląda na to, że OW Rajskie zmieni właściciela.

https://nieruchomosci.pgnig.pl/oferta?articleId=1500680

Może to i lepiej. Bo sytuacja taka, że właściciela nie bardzo interesują inwestycje, a tymczasowy dzierżawca tym bardziej nie ma w tym interesu, to na dłuższą metę nie jest zdrowe rozwiązanie.

Trzymam kciuki i obserwuję rozwój wypadków. Może ktoś z Koleżeństwa się zdecyduje ?

pozdr

 

update:

Szybki research internetowy. Zdaję się że nowy właściciel już jest:

https://www.rajskie.pl/

Ośrodek Rajska Dolina - Rajskie 23 - to co innego

ale Ośrodek Rajskie - Rajskie 17 - wygląda znajomo

Swoją drogą to też ciekawe. Kupić konkurencyjny ośrodek ok 1km obok. :hmm:

 

 

 

 

oferta1500680.pdf

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.