Skocz do zawartości

jezioro solinskie


lukasz22416

Rekomendowane odpowiedzi

czesc.

mam takie pytanie chce w maju z rodzinką wybrac sie nad jezioro solinskie i chce zapytac czy znacie tam jakies fajne pole kampingowe i jak wygląda trasa duzo górek jade z lędzin woj slaskie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj

 

Do Pilzna a nawet trochę dalej jak po stole  -  A4-ką   od Balic jak na razie darmowa:-)

Dalej kilka górek jest ale nie ma źle, te 120 kucyków spokojnie da radę, bardziej bym pilnował hamowania :-)

 

Z kempingów nad jeziorem dobrze znam Jawor fajny tarasowiec w Solinie nad zaporą, spokojnie na wyższych tarasach

 - niestety znam go sprzed kilku lat, nie ma strony www - miał sporo zalet  i jedną paskudną wadę - najazd "zła"

w weekendy. 

Kiedyś zarządzała kempingiem i hotelem Solina p. Maria Bieszczad - nie wiem jak jest teraz, strona hot. Solina http://hotelsolina.com.pl

 

Pochlebne opinie były o jednym z kemp. w Polańczyku - zapewne się ktoś odezwie,

Było jeszcze pole biwakowe w Wołkowyi i w Chrewcie oraz Zawozie

 

W Wołkowyi było nieciekawie z kąpielą dzieciakó, właścicielka ostrzegała nas przed głęboką wodą zaraz przy brzegu

nieistotne w maju chyba się nie pokąpiesz.

 

W Chrewcie też kicha i syf muł był jak zapora puściła więcej wody - linia brzegowa zmieniała się o kilka metrów

tworząc z fajnego piaseczku bagienko.

 

W Zawozie kumpela mówiła mi że podobnie jak w Chrewcie.

 

Jeszcze Wyspa Energetyk - http://solina.pl/ - na forum jest relacja o zlocie  - poszukaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum polecany jest kemping "Cypel" w Polańczyku. To chyba ten http://www.cypel-polanczyk.pl/galeria.php

 

A tak swoją drogą to zna ktoś miejsce gdzie można stanąć "na dziko" przy wodzie ?

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zna ktoś miejsce gdzie można stanąć "na dziko" przy wodzie ?

Owszem nawet kilka, np. od strony Soliny jadąc w kierunku WZW Jawor jest kilka dróżek  przez las nad jezioro.

W rejonie Chrewtu, Zawozu również - ale możesz narazić się na nieprzyjemności teren wkoło jeziora jest dość mocno patrolowany.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem nawet kilka, np. od strony Soliny jadąc w kierunku WZW Jawor jest kilka dróżek  przez las nad jezioro.

W rejonie Chrewtu, Zawozu również - ale możesz narazić się na nieprzyjemności teren wkoło jeziora jest dość mocno patrolowany.

 Patrolowany....? Jest zakaz postoju samochodów nad woda poza wyznaczonymi miejscami czy jak ? Jak żeglowałem po Solinie to widziałem dużo namiotów na "dziko" więc raczej nie o biwak chodzi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Patrolowany....?

Jest zakaz postoju samochodów nad woda poza wyznaczonymi miejscami czy..........

 

Ano patrolowany wodna, zwykła, leśnicy.

 

W gminie Solina i kilku innych gminach wokół zalewu był wydany zakaz biwakowania na dziko

moje informacje nie są najświeższe być może obecnie się coś zmieniło - nie ma co roztrząsać

to akademicka dyskusja  - trzeba tyrknąć po prostu do urz. gminy i zapytać, jak byś się dowiadywał

daj znać -  ja też "dzikus" jestem :-).

 

 

....wybiore chyba jednak to pole cypel dosć ciekawie wygląda na internecie :-)....

Też mnie kusi - chwilę już nie byłem w Bieszczadach

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.... dla samotników? :(

 

Polańczyk sam w sobie trochę trudno podciągnąć pod "kategorię" dla samotników.

 

Nad zalewem chyba trudno raczej będzie znaleźć coś w tej "kategorii"

 

Wyżej na pętli kiedyś bardzo fajna była "Piotrowa Polana" w Wetlinie - spory ośrodek od lux hotelu poprzez domki i karawaning

aż po pole namiotowe rozrzucone na dość dużym terenie cicho spokojnie - jak tam jest obecnie nie wiem.

 

Zawsze pozostaje pytanie jak wielkiej samotności i jakiego komfortu bytowania oczekuje samotnik .... ?

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczyłem, że np. w moim wypadku jest to jakieś ... Min. 35 metrów wolnej przestrzeni z każdej strony mojej przyczepki :) :) :).

 

Po tej zeszłorocznej Grecji na dziko i prawie na dziko trudno będzie mnie zaspokoić..... :( Żona i dzieciak w tym roku też chcą do Grecji !!!

 

No ale wracając do tematu narazie szukam czegoś na majówkę..... Oczywiście z min. 35 metrów powietrza dookoła... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak zjeżdżasz z głównej drogi koło kościoła to tam jest taka całkiem sympatyczna knajpa (2 lata temu tak było, mam nadzieję, że się nie zmieniło). Ceny były przystępne i pstrąg bardzo dobry. Jest jeszcze hotel Zefir zaraz koło pola, ale tam nie byłem, pamietam sporo Rosjan i Ukraińców tam się bawiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wybieramy sie na 2 budki na cypel od 27.04 sprawdzimy grunt dzwonilem i ma byc juz otwarte od tego piatku na pewno..... :yay: juz sie nie moge doczekac... :slina: na mysl,oby tylko pogody nie zabraklo

Witam koledzy czy jesteście na cyplu bo mam zamiar sie wybrać 1 maja na kilka dni więc jak idzie biwakowanie iczy są miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.