Skocz do zawartości
lukasz22416

jezioro solinskie

Rekomendowane odpowiedzi

lukasz22416

czesc.

mam takie pytanie chce w maju z rodzinką wybrac sie nad jezioro solinskie i chce zapytac czy znacie tam jakies fajne pole kampingowe i jak wygląda trasa duzo górek jade z lędzin woj slaskie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
smok_wawelski

Witaj

Do Pilzna a nawet trochę dalej jak po stole  -  A4-ką   od Balic jak na razie darmowa:-)

Dalej kilka górek jest ale nie ma źle, te 120 kucyków spokojnie da radę, bardziej bym pilnował hamowania :-)

Z kempingów nad jeziorem dobrze znam Jawor fajny tarasowiec w Solinie nad zaporą, spokojnie na wyższych tarasach

- niestety znam go sprzed kilku lat, nie ma strony www - miał sporo zalet  i jedną paskudną wadę - najazd "zła"

w weekendy. 

Kiedyś zarządzała kempingiem i hotelem Solina p. Maria Bieszczad - nie wiem jak jest teraz, strona hot. Solina http://hotelsolina.com.pl

Pochlebne opinie były o jednym z kemp. w Polańczyku - zapewne się ktoś odezwie,

Było jeszcze pole biwakowe w Wołkowyi i w Chrewcie oraz Zawozie

W Wołkowyi było nieciekawie z kąpielą dzieciakó, właścicielka ostrzegała nas przed głęboką wodą zaraz przy brzegu

nieistotne w maju chyba się nie pokąpiesz.

W Chrewcie też kicha i syf muł był jak zapora puściła więcej wody - linia brzegowa zmieniała się o kilka metrów

tworząc z fajnego piaseczku bagienko.

W Zawozie kumpela mówiła mi że podobnie jak w Chrewcie.

Jeszcze Wyspa Energetyk - http://solina.pl/ - na forum jest relacja o zlocie  - poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krystian186

Na forum polecany jest kemping "Cypel" w Polańczyku. To chyba ten http://www.cypel-polanczyk.pl/galeria.php

A tak swoją drogą to zna ktoś miejsce gdzie można stanąć "na dziko" przy wodzie ?

Edytowane przez krystian186

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
smok_wawelski

... zna ktoś miejsce gdzie można stanąć "na dziko" przy wodzie ?

Owszem nawet kilka, np. od strony Soliny jadąc w kierunku WZW Jawor jest kilka dróżek  przez las nad jezioro.

W rejonie Chrewtu, Zawozu również - ale możesz narazić się na nieprzyjemności teren wkoło jeziora jest dość mocno patrolowany.

Edytowane przez smok_wawelski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krystian186

Owszem nawet kilka, np. od strony Soliny jadąc w kierunku WZW Jawor jest kilka dróżek  przez las nad jezioro.

W rejonie Chrewtu, Zawozu również - ale możesz narazić się na nieprzyjemności teren wkoło jeziora jest dość mocno patrolowany.

Patrolowany....? Jest zakaz postoju samochodów nad woda poza wyznaczonymi miejscami czy jak ? Jak żeglowałem po Solinie to widziałem dużo namiotów na "dziko" więc raczej nie o biwak chodzi.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lukasz22416

Dzięki za odpowiedzi.

wybiore chyba jednak to pole cypel dosć ciekawie wygląda na internecie :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
smok_wawelski

Patrolowany....?

Jest zakaz postoju samochodów nad woda poza wyznaczonymi miejscami czy..........

Ano patrolowany wodna, zwykła, leśnicy.

W gminie Solina i kilku innych gminach wokół zalewu był wydany zakaz biwakowania na dziko

moje informacje nie są najświeższe być może obecnie się coś zmieniło - nie ma co roztrząsać

to akademicka dyskusja  - trzeba tyrknąć po prostu do urz. gminy i zapytać, jak byś się dowiadywał

daj znać -  ja też "dzikus" jestem :-).

....wybiore chyba jednak to pole cypel dosć ciekawie wygląda na internecie :-)....

Też mnie kusi - chwilę już nie byłem w Bieszczadach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytrus

cypel byl wiele razy opisywany aby nie powtarzać się, cisza, trawka, naprawdę ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sisar

Ale nie dla samotników? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
smok_wawelski

.... dla samotników? :(

Polańczyk sam w sobie trochę trudno podciągnąć pod "kategorię" dla samotników.

Nad zalewem chyba trudno raczej będzie znaleźć coś w tej "kategorii"

Wyżej na pętli kiedyś bardzo fajna była "Piotrowa Polana" w Wetlinie - spory ośrodek od lux hotelu poprzez domki i karawaning

aż po pole namiotowe rozrzucone na dość dużym terenie cicho spokojnie - jak tam jest obecnie nie wiem.

Zawsze pozostaje pytanie jak wielkiej samotności i jakiego komfortu bytowania oczekuje samotnik .... ?

Edytowane przez smok_wawelski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sisar

Obliczyłem, że np. w moim wypadku jest to jakieś ... Min. 35 metrów wolnej przestrzeni z każdej strony mojej przyczepki :) :) :).

Po tej zeszłorocznej Grecji na dziko i prawie na dziko trudno będzie mnie zaspokoić..... :( Żona i dzieciak w tym roku też chcą do Grecji !!!

No ale wracając do tematu narazie szukam czegoś na majówkę..... Oczywiście z min. 35 metrów powietrza dookoła... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BOGDANKRAKOW

Witam wybieramy sie na 2 budki na cypel od 27.04 sprawdzimy grunt dzwonilem i ma byc juz otwarte od tego piatku na pewno..... :yay: juz sie nie moge doczekac... :slina: na mysl,oby tylko pogody nie zabraklo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Speedy

Pytanko: jak wygląda kwestia wyżywienia (chyba nam się nie będzie chciało gotować w tym sezonie;)  ) w okolicach Cypla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
qbek

Jak zjeżdżasz z głównej drogi koło kościoła to tam jest taka całkiem sympatyczna knajpa (2 lata temu tak było, mam nadzieję, że się nie zmieniło). Ceny były przystępne i pstrąg bardzo dobry. Jest jeszcze hotel Zefir zaraz koło pola, ale tam nie byłem, pamietam sporo Rosjan i Ukraińców tam się bawiło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
COLA

Witam wybieramy sie na 2 budki na cypel od 27.04 sprawdzimy grunt dzwonilem i ma byc juz otwarte od tego piatku na pewno..... :yay: juz sie nie moge doczekac... :slina: na mysl,oby tylko pogody nie zabraklo

Witam koledzy czy jesteście na cyplu bo mam zamiar sie wybrać 1 maja na kilka dni więc jak idzie biwakowanie iczy są miejsca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi