Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Koszt OC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
269 odpowiedzi w tym temacie

#16 Prusiak

Prusiak

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 783 postów
  • SkądOstrołęka
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:TEC 530 Travel king
  • Holownik:VW Touran 2,0 TDI

Napisano 30 czerwiec 2006 - 09:24

Z tego co mi mowila szwagierka pracujaca w ubezpieczeniach to OC na przyczepke nie moze byc nizsze niz 30 zł.... Jest to uregulowane prawnie...

Wnusia Chateau................ i następca wnusi od 2013 roku - TEC 530  *** zestaw >3,5t - B+E - Viatoll :-( ***
sig-8bd5c955-fbbd-4aa3-8723-478a99af57e2 -> Mały Tec

#17 Tomii

Tomii

• Administracja
  • 7953 postów
  • Skądpowiat wołomin
  • Model:W poszukiwaniach 2 + 3
  • Holownik:VW Touran 2.0 TDi 140 KM

Napisano 03 lipiec 2006 - 11:32

Zapłaciłem 59 zł :] z 30 % zniżką za bezszkodowość i 30 % zwyżką za wiek :D :D :( . No do tego dostałem 10 % zniżki za to, że mam już jedną przyczepę w PZU ubezpieczoną :D.

#18 Jaro

Jaro

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 lipiec 2006 - 16:15

Niewiadów
60 % zniżki za bezszkodowość
5% za kontunuację ubezpieczenia
10% za jednorazową składkę
26 zł

może jeszcze powinienem zapytać jak długo od zgłoszenia u ubezpieczyciela faktu sprzedaży będą przychodzić druki przekazów.
pozdrawiam Jarek

...Życie nie powinno być podróżą do grobu, której celem jest dowiezienie do końca atrakcyjnych i dobrze zachowanych zwłok. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... " ALE TO BYŁA JAZDA..."

#19 camper

camper

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 3 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 16 sierpień 2006 - 20:55

Jak w temacie. Interesuje mnie czy będąc współwłaścicielem (dopisując się do dowodu rejestracyjnego - właścicielem aktualnie jest moja Babcia :]) przyczepy kempingowej liczą się zniżki do OC, to znaczy czy jest tak jak w przypadku samochodów? OC bowiem to ubezpieczenie od pojazdów mechanicznych jakimi sa także przyczepy więc powinno być tak samo, nie mam jednak pewności i prosze o informację.
n 126 '74 gg:2851682

#20 Marcin

Marcin

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 89 postów
  • SkądNowy Sącz
  • Model:Caravelair Bamba 4006

Napisano 16 sierpień 2006 - 22:59

Witam. Camper powiem Ci jak u mnie było. Zniżki wypracowałem sobie sam na OC i AC. Kolejny samochód i przyczepę zarejestrowałem na siebie i żonę i agent ubezpieczeniowy bez zadnych zabiegów z naszej strony uznał nam wszystkie zniżki, które ja wcześniej wypracowałem sam. Myślę, że u Ciebie powinno być tak samo :) Pozdrawiam.

Caravelair Bamba 4006

#21 papał

papał

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 22 postów
  • SkądSulejówek
  • Model:Hobby 545
  • Holownik:Scenic, CRV

Napisano 17 sierpień 2006 - 07:48

Do niedawna było tak , że jeżeli byłeś właścicielem czy współwłascicielem przyczepy to nabijałes zobie znizki i potem ubezpieczając samochód mogłeś z nich skorzystać.
Ostanio słyszałem ze coś sie pozmieniało w tym temacie, musisz zadzwonic do jakiegos agenta ubezpieczeniowego i wszystko Ci powie.
Niewiadów N126n + Octavia kombi

Dołączona grafika

#22 Andrzej

Andrzej

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 882 postów
  • SkądOpole
  • Model:N132T

Napisano 17 sierpień 2006 - 17:29

Na żonę to bez żadnej łaski wszystkie zniżki przechodzą. Nawet nie trzeba dopisywać małżonki do dowodu rejestracyjnego.
Mężczyzna potrzebuje dwóch narzędzi - taśmy klejącej i WD-40. Co się rusza, a nie powinno - skleić taśmą, a co się nie rusza, a powinno - spryskać WD-40

#23 adi

adi

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 809 postów
  • SkądGórny Śląsk
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Pilocik
  • Holownik:Misiek

Napisano 18 sierpień 2006 - 07:04

Nie wiem czy sie coś nie pozmieniało, ale wszelki zniżki przysługiwały osobie, a poaza tym jeśli było wiecej niż 1 osób wpisanych do dowodu rejestracyjnego to PZU i inni ubezpieczyciele wybierali te większe zniżki. Nie ma natomiast czedgoś takiego, że zniżki przechodzą z jednej osoby na drugą. Każdy wypracowuje je sobie sam. Jak jeden pojazd posiadają dwie osoby to po prostu wybierane są te większe upustu.

#24 greyg

greyg

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 118 postów
  • SkądSiedlce
  • Model:Buerstner City 90r.

Napisano 18 sierpień 2006 - 17:58

Mialem jedno auto zarejestrowane na mnie i zone (adnotacja w dowodzie, ze jest "wspolwlasciciel"). Majac znizki, chcialem wykupic OC tylko na siebie, ale mila pani w PZU wyjasnila mi, ze w takim przypadku nalicza sie znizki osoby, ktora ma ich mniej.
Burstner City z holownikiem Ford Probe 2.5 164KM

#25 Andrzej

Andrzej

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 882 postów
  • SkądOpole
  • Model:N132T

Napisano 18 sierpień 2006 - 19:32

Ja póltora roku temu zarejestrowałem samochód na żone (i to w WARCIE), która nigdy nie była właścicielem zadnego pojazdu i dostała wszystkie moje znizki na OC i AC (które mozolnie wypracowałem przez lata w PZU). Wymagane było jedynie zaświadczenie z PZU o wypracowanych znizkach i tzw. szkodowość czyli ewentualne wypłaty odszkodowań. Sytuacja taka jest możliwa ze wzgledu na tzw. "wspólnotę małżeńska". No chyba, że od tamtego czasu sie coś zmieniło.
Mężczyzna potrzebuje dwóch narzędzi - taśmy klejącej i WD-40. Co się rusza, a nie powinno - skleić taśmą, a co się nie rusza, a powinno - spryskać WD-40

#26 Fred@

Fred@

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 15 maj 2008 - 19:09

Musze sie pochwalić... nie powiem, nie spodziewalem sie ze pobije rekord.
Moja przyczepka to Dethleffs '80 990DMC i... bez znizek+zwyzka za wiek zaplacilem 121zł w PZU. Sam sie tego nawet nie spodziewalem :bukiet:

#27 siwy45

siwy45

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 554 postów

Napisano 15 maj 2008 - 19:41

JA za przyczepę BUERSTNER CLUB 3802 ( waga 850 kg.) ze zniżką 60% zapłaciłem 26zł. w PZU. :bukiet:

#28 Fred@

Fred@

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 15 maj 2008 - 21:39

Jabys zauwazyl i doczytal to napisalem, ze BEZ ZNIZEK tyle zaplacilem. Tak to jest kiedy ma sie zwyzki za wiek :bukiet:

#29 siwy45

siwy45

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 554 postów

Napisano 15 maj 2008 - 22:06

FRED nie rozumiem o co ci chodzi JA napisałem że tyle zaplaciłem i dlaczego a nie odnosiłem się konkretnie do twojej osoby gdyż opłaty sa uzależnione nie tylko od zniżek ale także od miejsca zamieszkania, a JA też opisałem tak jak inni ile zapłaciłem i dlaczego. :bukiet:

#30 Fred@

Fred@

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 15 maj 2008 - 22:35

Przepraszam. Zle zinterpretowalem twoj post. Mea Culpa.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych