Skocz do zawartości

Koszt OC przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Na moje galaxy dali mi odnowienie umowy z 453 a 739 zł. Wszedłem na stronkę mojego TU i policzyłem jako nowy klient- co się okazało składka 559 zł. Ale nie mogę jej wykupić bez uprzedniej rezygnacji z obecnej polisy. 2 min pismo wysłane, na drugi dzień opłacone nowe OC ze składką 200 zł niższą. I to u tego samego TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 297
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

bo prawda jest jak to mówią na trzeciej stronie medalu.

Jedna to fakt nierentowności ubezpieczycieli (ale taka chyba trochę naciągana).

Druga to kwestia osób wyłudzających odszkodowania (ale tych jest naprawdę niewiele w stosunku do wszystkich ubezpieczających)

Trzecia to taka, że ubezpieczyciele od dawien dawna nie wypłacali należytych kwot i w większości przypadków albo dopłacali (tu sami sobie ukręcili bat na dupę i powstało zapotrzebowanie na te wszystkie agencje od odszkodowań)albo liczyli po taniości według stawek chyba z ChRL.

Czwarta to kwestia korelacji naszych zarobków z kosztami :(.

 

Według mnie każda z tych opcja dokłada do koszyczka.

Np. Na zachodzie naprawy są drogie ale tam ubezpieczyciele nie zaniżają tak strasznie odszkodowań. Dzięki temu tam takie agencje są w bardzo małej ilości (sami sobie winni więc teraz niech nie płaczą).

Owszem, składki są wyższe niż u nas ale i odszkodowania wyższe a i zarobki inne. 

 

U Nasz jest tak, że się gada, że na zachodzie drożej to i u Nas musi być. Tylko u Nas ubezpieczyciel nie dopłaca, koszty napraw są niższe i to dużo niższe więc ciężko akceptować podwyżki uzasadniane kosztami których nie ma.

Gdyby wszystko szło w porządku to byłoby ok a tak lipa. 

 

Osobiście myślę, że wojna cenowa to zły pomysł ale tak radykalne podnoszenie składkę przy jednoczesnym braku większych kosztów i kwot odszkodowań, pogrąży wiele ubezpieczalni na rynku a daje tylko pożywkę dla agencji od odszkodowań na które sami tak narzekają.

Na co liczą, że damy się tak potulnie d...ć i będziemy płacić więcej, a no nie. teraz się zacznie naprawianie w ASO nawet starych aut, zaraz każdy będzie brał auto zastępcze nawet jak nie potrzebuje itd. Zobaczymy co wymyślą za kilka miesięcy, jak to im tak ciężko jest to co będzie za chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moje 79PLN to samo OC, ale chyba mam "pojechane" po zniżkach, żona miała drobną stłuczkę. Ubezpieczenie zależy też od regionu (duże miasto a wieś).

 

Zawsze od tego zależało :) Im większa szkodowość miasta, regionu tym wyższe składki :)

 

Na moje galaxy dali mi odnowienie umowy z 453 a 739 zł. Wszedłem na stronkę mojego TU i policzyłem jako nowy klient- co się okazało składka 559 zł. Ale nie mogę jej wykupić bez uprzedniej rezygnacji z obecnej polisy. 2 min pismo wysłane, na drugi dzień opłacone nowe OC ze składką 200 zł niższą. I to u tego samego TU

Niestety często tak się dzieje, ze Klient na wznowieniu ma wyższą stawkę niż nowy...Gdzie tu logika nigdy nie mogłem zrozumieć. Sposób, który Ty podałeś- przykre, ale częsta praktyka, żeby mieć korzystniej.

Ja w tym roku pakiet OC/AC na cepkę z 94 r. 350 PLN :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie?? Mów tu szybciutko :)

Na rynku takie starutkie pojazdy tylko Warta :) Swoje auta też wykupuję w Warta i swoją babcię Hobby z 1986 też miałem AC  u nich

Edytowane przez AgaMar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście. Tylko u mnie jest tak:

- w zesłym roku policzyli w multi agencji za moja 1300zł w AC

- ubezpieczenie kończy mi się 1maja dopiero.

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pakiety OC+AC+NW podskoczyły o 25% na auta. Przy dwóch autach odczuwalna zmiana :oslabiony:

u mnie to samo + 25% do każdej polisy co w przypadku głównego holownika daje 400zł.

 

na koniec dam jeszcze tabelkę poglądową, przygotowaną przez pewną multiagencję. Nie są to dane rzetelne ale dają ogólny zarys jak kształtują się ceny.

 

P.S. Rynek OC dalej grubo pod kreską, nadchodzą podwyżki.

 

Aha. OC na przyczepę dalej da się wystawić za 50zł albo i mniej. Także jak ktoś ma czas szukać a na wznowieniu dostał podwyżkę to polecam spacer do multiagencji, koniecznie piechotą lub rowerem, bo inaczej różnice przepali się w samochodzie.

post-8007-0-99263300-1485510529_thumb.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ... )

 

Aha. OC na przyczepę dalej da się wystawić za 50zł albo i mniej. Także jak ktoś ma czas szukać a na wznowieniu dostał podwyżkę to polecam spacer do multiagencji, koniecznie piechotą lub rowerem, bo inaczej różnice przepali się w samochodzie.

 

 

Ostatnie OC za przyczepę 53 zł z max zniżkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze forum postanowiłem rozważyć zakup AC na cepkę. Już mi przeszło ..., zapytałem w PZU:

Hobby 400 rok 2000 - wg PZU wartość 12.500PLN (chętnie kilka u nich kupię) - cena AC 1.250 PLN to jest 10% wartośći !!!!!!!!

 

zapytałem w Warcie:

na infolinii dostałem informacje że tutaj nie wycenią i że skontaktuje się ze mną inny konsultant.

oczekiwanie na konsultanta 2 tygodnie bez odzewu - zlali klienta i już ....

 

ktoś wie jakiej stawki można się spodziewać, dla mnie realna wartość to raczej bliżej 20.000 - no ale może duża część w tym sentymentu niczym nieuzasadnionego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.