Skocz do zawartości

Koszt OC przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 297
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ubezpieczenie napewno zależne jest od zniżek... jak i też firmy. Za jeden kemping w samopomocy płace 50zł, a w PZU za drugi 41zł. Zniżki mam 60% +5% kontynuacji+5% za jednorazową wpłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniżki to każdy jakieś ma albo i nie. Stawkę można sobie zresztą samemu obliczyć - jeżeli będą wszystkie zniżki podane (tak jak Ty to zrobiłeś).

Samo ubezpieczenie chyba nie zależy od regionu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawki zależą od regionu! Ja jeżdżę ubezpieczać się z Białegostoku do Narwi (nieduża miasteczko 40km od B-stoku) to na przyczepie mam 10zł taniej a na samochodzie ok 50zł mimo, że to te same firmy!!! Śmieszna polityka, ale taka jest. Można pomyśleć, że szkoda tam jeździć tyle kilometrów. Prawda! Żebym nie bywał tam często (5km od Narwi mam działke) bym tam nie ubezpieczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mioim regionie (rybnik) alliance przedstawił sprawę jasno przyczepa to 170 zł rocznie po odliczeniu 60% wychodzi ponad 50zł . drugi przepis mówi, gdy wyliczy się zniżki suma nie może być mniejsza niż 50zł, zatem najmniejsza kwota to 50 zł wg alliance na śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wczoraj przepisywałem umowe OC z poprzedniego gościa na mnie w Warcie i kobieta mipowiedziała że przy moich zniżkach 60 % to ja zapłace za moją przyczepe rocznie 22 zł(bustnet z 85 roku 850 DMC) jakoś mało mi się wydaje, alliance mi powiedziłao że nie mniej niż 50 zł.

może ktoś to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

- przyczepa Caravelair Brasylia 395 - 900 kg DMC długość w środku 4 m., więc z dyszlem jakieś 5,2 m

rocznik 1991, zniżki 60 % w PZU zapłaciłem roczną składkę całe 26,00, aha jeszcze ponoć ma znaczenie

prawo jazdy od 1985 roku. Jest to tylko goła składka OC, bez NW, Assistance,

- natomiast AC będzie kosztować około 300,- rocznie, nie mam zniżek. I tak zapłacę na 2 raty z czego drugiej już nie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że tak zrobić nie możesz gdyż zawierasz omowe na okres 12 miesięcy, z czego pierwsza rata jest płatna np teraz a druga za g miesięcy i wtedy nie możesz zrezygnować z tej drugiej raty przed upływam 12 miesięcy z wyprzedzeniem 30 dni, gdyż tylko takie obowiązuje.

moge sie mylić, choć nie sądzę by było inaczej niż w OC.

pozdrawiam, tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Umowa jest skuteczna, gdy opłaci się składkę, a ponieważ AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym, więc można je przerwać w dowolnym momencie, tak mi poradził agent

ubezp. jeśli w okresie zimowym nie mam zamiaru korzystać z przyczepy.

Na wiosnę znowu ubezpieczyć i tak dalej....oczywiście

nie nabędę zniżek, a zniżki AC z samochodu nie przechodzą na przyczepę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanko takie w tym wątku :( Czy przyczepe nalezy ubezpieczać na cały rok - a może istnieje możliwośc wykupienia ubezpieczenia na krótszy okres czasu ? Aha jeszcze coś : Ojciec ma maxymalne zniżki na OC więc bede chciał ubezpieczyć przyczepe na niego - czy istnieje możliwość współwłaścicielstwa - tak jak w przypadku samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie OC 33zł

AC na rok coś powyżej 1kzł, mogłem ubezpieczyć na miesiąc, 3 m-cy, 6 m-cy. Wykupiłem na 3 miesiące czerwiec-sierpień powyżej 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.