Skocz do zawartości

Weekendowe wypady z dzieciakami


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję trochę w tym sezonie pojeździć z dzieciakami po okolicznych (wzgl. Stolycy...się wie) kempingach - wyjazdy pt-niedz. 

Dopiero zaczynam się rozgladać gdzie można pojechać żeby było ciekawie (nie koniecznie woda), a to nie jest proste, bo dziewczynki są w wieku 5+3+1 (najmłodsza nie koniecznie będzie brać udział w każdej eskapadzie.

 

Plan jest na razie w fazie b.wstępnej, bo żeby go wdrożć potrzebuję...mieć gdzie pojechać;)

Pytanie: ktoś może kojarzy pro dziecięce kempingi/okolice z kempingiem. Zastanawiam się też nad nmiejscami "na dziko",ale w tym temacie wogóle brak mi doświadczenia.

Drugie niezxależne pytanie: gdzieś w niedlaekiej dalekości od Wawy, są jakieś kempingi czynne już w kwietniu?

 

...a może ktoś byłby chętny ,żeby dołaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego my z żoną i dzieckiem (1,5 roku) w tym roku też chcemy troszkę pozwiedzać okolice bliższe i dalsze , na początek w maju planujemy wyjazd nad jezioro Jeziorak na wyspe Bukowiec  tam pobyt jest prawie jak na dziko tam bardzo nie ma w okolicy mediów jedynie woda w kranie gdzieś w okolicy i co jakiś czas toitoi . Pod koniec maja wybierzemy się pewnie nad jezioro Zdworskie na jedno z polecanych pól to jest całkiem nie daleko ok 120 km . W naszej okolicy jest pare miejsc na takie weekendowe eskapady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedy, dobry kierunek myślenia na dziko...

Wynajdź miejsce i spróbuj, naprawdę warto - taki mały survival z dala od ludzióff.

Ja preferuję dzikość, choć moje dzieci dorosłe a wnuków jeszcze nie mamy, to z ukochaną zabieramy jakiekolwiek maluchy, przygotowując również jakieś atrakcje.

Chodzimy do lasu po susz na ogień, kartofle z ogniska, wędki z własnej roboty...

Czasem dubeltówka na wiatr i zawody strzeleckie lub inne gry.

Frajda im nie z tej ziemi.

Żywność, woda, trochę prądu, kilka narzędzi i... to co uznasz za potrzebne.

A zerknij, a na ocieplenie, a na wspomnienie o wiośnie, a na zachętę, a pokaż ukochanej albo nie, sam wsio przygotuj bez uprzedzenia :)

post-2083-0-37378900-1363978114_thumb.jpg

post-2083-0-82329000-1363978133_thumb.jpg

post-2083-0-56328100-1363978191_thumb.jpg

post-2083-0-55465300-1363978228_thumb.jpg

post-2083-0-48338600-1363978332_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję trochę w tym sezonie pojeździć z dzieciakami po okolicznych (wzgl. Stolycy...się wie) kempingach - wyjazdy pt-niedz. 

Dopiero zaczynam się rozgladać gdzie można pojechać żeby było ciekawie (nie koniecznie woda), a to nie jest proste, bo dziewczynki są w wieku 5+3+1 (najmłodsza nie koniecznie będzie brać udział w każdej eskapadzie.

 

Plan jest na razie w fazie b.wstępnej, bo żeby go wdrożć potrzebuję...mieć gdzie pojechać;)

Pytanie: ktoś może kojarzy pro dziecięce kempingi/okolice z kempingiem. Zastanawiam się też nad nmiejscami "na dziko",ale w tym temacie wogóle brak mi doświadczenia.

Drugie niezxależne pytanie: gdzieś w niedlaekiej dalekości od Wawy, są jakieś kempingi czynne już w kwietniu?

 

...a może ktoś byłby chętny ,żeby dołaczyć?

Mam identyczny pomysl :)

 

Ja chce na poczatek do Warki skoczyc. Mam nadzieje ze pogoda w kwietniu bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieliszewa nie polecam do postoju nocą, chyba że większą grupą. Znam to miejsce na tyłach dawnego hotelu wodociągów. Obecnie mieszka tam dużo policjantów, ale nie poprawia to bezpieczeństwa. W sezonie nocą jest tam sporo nawalonej młodzieży, która szuka problemów. Wiem co mówię, mam tam na osiedlu rodzinę i bywam tam bardzo często na rybach.

 

Co do wyjazdów rodzinnych na dziko, jestem za. Mam fajne miejsce gdzie można pojechać z dziećmi, nad Narwią. Tyle że ja mogę dopiero pod koniec maja, jedyny wolny weekend jaki mam, to 12-13 i wtedy jadę na Jasną Górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale szukam miejsc typowo pod kątem dzieciaków i nie koniecznie fantastycznej pogody. ( czyli nie tylko woda, ale i nie :tylko łąka")

 

Bialy: teraz do mnie dotarło: jak zmierzasz się dostać z budką na tą wyspę Bukowiec?

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale szukam miejsc typowo pod kątem dzieciaków i nie koniecznie fantastycznej pogody. ( czyli nie tylko woda, ale i nie :tylko łąka")

 

Bialy: teraz do mnie dotarło: jak zmierzasz się dostać z budką na tą wyspę Bukowiec?

 

O ile dobrze pamiętam (byłem nad Jeziorakiem jakieś 6 - 7 lat temu) w Makowie, to na ą wyspę prowadzi coś w rodzaju "wału-nasypu z drogą na szczycie". Ułożone to było z kamieni i czasem z jakieś płyty.

Dość wąskie (jeden zestaw OK) ale już mijanka była niemożliwa (byłem Passatem B3) i z racji tego, że ja już pokonałem 70% drogi osoba z naprzeciwka cofała się na wyspę na wstecznym bo inaczej nie dawało rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. Poszukam w domu (ale to może potrwać) fotek z tamtego wyjazdu to pokarzę Ci tą drogę na wyspę :). Nawet w jakimś przweodniku była opisana jako jakiś zabytkowy most i dla tego tam pojechałem ale okazało się, że miejscowi nie pamiętają aby tam było kiedykolwiek coś innego.

 

Ogólnie miejsce fajne (całe jeziorko - miałem do dyspozycji łódź na miejscu od kolegi więc popływałem i zwiedziłem) ale trzeba przywyknąć do koloru wody. Jest "brązowawa" a jak to mawia mój kolega z dwóch przyczyn:

1. Dozwolony ruch motorowodny na jeziorze

2. Słabe zaplecza na przystaniach do zrzutów nieczystości i ponoć dość często przyapywani są żeglarze zrzucający nieczystości w małych zatoczkach.

 

pkt.2 niesmaczny ale prawdziwy - sorry.

Jak już będziesz na miejscu to popytaj okolicznych (a jak znajdę to dam Ci na PW znać) o szkołę oficerów morskich. Jest to jedna z 3 szkół w Europie dla Oficerów Morskich zlokalizowana na jeziorze :).

Mają statki w skali, kilka portów itd i uczą się tam manewrować. Miałem okazję ją zwiedzić i popływać na tych statkach ale teren jest zamkniety dla obcych i zakaz przebywania (kolega miał specjalne uprwanienia i Nas tam ładnie ugościcli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest to ta miejscówka , wyspa jest na tyle duża że jak się zapuścisz troszkę dalej to masz spokój i ciszę , Byłem tam kilka razy z wujkiem wtedy zestawem bus plus przyczepa 5,5 metra i tak naprawdę nigdy nie było problemu z wjazdem , choć tak jak pisze kolega wjazd jest na jeden samochód . Miejsce jest naprawdę fajne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.