Skocz do zawartości

Biograd na moru Park Soline


Rekomendowane odpowiedzi

  Można zwiedzić i potem po paru dniach dalej na inny kemping własnie trwają debaty w temacie "Chorwacja 2013"gdzie najlepiej

 Trasę chyba przez Węgry bo wyjdzie najtaniej no i nad Balatn można skoczyć na dzień lub dwa,

Albo wg wskazań IREDA

My jedziemy przez Węgry a dłuższy odpoczynek już na stacji bezynowej przy Chorwackiej autostradzie . Nad Balatonem byliśmy w tamtym roku w Alssors kemping Europa . Wszystko ok. oprócz wody mętna i te roslinki . :oslabiony: . Jak na chwile obecną mam zaplanowane dwie wycieczki pierwsza to Park Krka. A druga to rejs do Parku Kornati . Czy może ktoś w tamtym roku wypływał z Pakostane ? Jaka była cena od osoby ?  . A czy warto tam się udać ? :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Przebywałem na tym kempingu w czerwcu 2011r. i nie odniosłem wrażenia, że nie zasługuje na 4 gwaizdki. Kolejek do łazienek nie było, psy raczej niewidoczne, muzyka sączyła się, owszem, z kilku restauracji ale nie na tyle głośno, żeby przeszkadzała. Ważne jest położenie kempingu: super promenada nadmorska do Biogradu, bliskość Parku Narodowego Kornati, wodospadów Krka, miast, które warto zwiedzić: Pakostane, Trogir, Vodice itp. Sam kemping to moloch z restauracjami barami, sklepami, piekarnią. Co ważne dla osób z małymi dziećmi to część plaży z nawiezionym piaskiem i łagodnym zejściem do wody. Na kempingu mozna wynająć homemobil, w pełni wyposażony namiot na 6 osób, u Czechów domek drewniany z własnym węzłem sanitarnym.

Czy może ktoś był na Soline w 2016? Jak to wygląda obecnie? Gdzie warto z dzoeciakami na plażę?

Wybieramy się tam i aktualny stan bardzo nas interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś był na Soline w 2016? Jak to wygląda obecnie? Gdzie warto z dzoeciakami na plażę?

Wybieramy się tam i aktualny stan bardzo nas interesuje.

 

ja byłem w 2014r, camping ogółem spodobał nam się, ale po wizycie na plaży ruszyliśmy w stronę samochodu. Nikt tam nie sprzątał - glony, śmieci, butelki. Był to czerwiec, ludzi już całkiem sporo a na plaży syf. Ostatecznie pojechaliśmy kawałek dalej na Kozaricę. Możesz zawsze zrobić rundkę honorową na obczajkę i zdecydować na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylismy w zeszlym roku ale w namiotach Vacansoleil (w tym roku pierwszy sezon z przyczepa), zejscie do wody bardzo lagodne , dopiero po ok 100m glebokosc wynosila ok. 170cm. Przy plazy nie widzialem zadnych smieci, lazienki czyste, regularnie sprzatane. Jako ,ze nasz namiot byl raczej z dala od restauracji nie slychac bylo zadnych halasow. Jednego dnia slychac bylo muzyke z pobliskiego hotelu ale tylko do ok 22. Promenada do miasta raczej mocno oblegana (lipiec) ale za to z wesolym miasteczkiem dla dzieci. Przy promenadzie knajpki z pizza ,lodami itp. Jeszcze co do plazy, to niestety ale byla mocno przeludniona i byl maly problem z dojciem do wody. Jesli nie zalezy Wam na bezposredniej bliskosci do wody warto rozlozyc sie za chodnikiem. Jest tam dosc duze boisko chyba do siatkowki plazowej.

 

 

 

Przepraszam za brak polskich znakow ,pisze z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli poza ciasnotą plaża dla dzieci OK?

jeżeli będziesz miał chęci to polecam wycieczkę samochodem na camping Slatina na Murterze - będzie pewnie ze 60km, ale zdecydowanie warto.

 

Camping jest przejazdowy, normalnie przy recepcji jedziesz na pewniaka - nie ma tam raczej szlabanu na stałe. Na końcu campingu jest piaszczysta plaża, droga przejazdowa wąska i kręta + dużo ludzi ale na prawdę warto w poszukiwaniu piaszczystej laguny w Cro. Tuż przed campingiem jest plaża miejska - też piaszczysta, ludzi tam więcej niż wody, ale i tak korzystałem. Gdzieś tam znajdziesz opis u mnie w wątku Chorwacja 2013r

 

https://www.google.pl/maps/dir/Biograd+na+Moru,+Chorwacja/43.8239395,15.5738401/@43.8665173,15.4319566,35175m/data=!3m2!1e3!4b1!4m8!4m7!1m5!1m1!1s0x1334cad63ad93431:0x7a890b4acf46390a!2m2!1d15.4435586!2d43.9373047!1m0

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie przeszkadza Ci przeciskanie sie miedzy rozlozonymi recznikami, lezakami itp. to jest OK. Dodam tylko ,ze po wejsciu do wody nie ma kamieni na dnie ale "ichniejszy" piasek i tym samym woda nie ma takiej przejrzystosci jak na innych plazach. Przy pierwszym wejsciu do wody nadzialem sie na jakis betonowy slup czy jakas belke, nie wiem do konca co tam lezy ale pozniej juz wiedzialem gdzie trzeba uwazac. Bylo to na glebokosci ok 1-1.5m blizej lewej strony patrzac od plazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku miejsce które wskazałeś to w zeszłym roku odwiedziliśmy tam przejazdem bo szukaliśmy miejsca na Murterze i ta zatoczka to jedno wielkie zatęchłe siedlisko zieleniny. 

Śmierdziało na odległość a nikt nie był w wodzie.

Mnie sie tam nie podobało, a 4lata temu też tam byliśmy jedną noc i nastapiła ewakuacja z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.