Skocz do zawartości

Winiety w tranzycie


nomadka

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego tam jest precyzyjnie napisane:

Obowiązek uiszczania opłaty dotyczy pojazdów ciężarowych, ciągników – włącznie z ciągnikami siodłowymi – oraz zespołów powyższych pojazdów z przyczepami i półprzyczepami, o największej dopuszczalnej masie przekraczającej 3,5 tony.

 

Powyższe pojazdy to samochody ciężarowe, czyli osobowych to nie dotyczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w zeszłym roku jadąc do Rumuni omineliśmy płatne drogi na Węgrzech, w drodze powrotnej już nie popełnimy tego będu i ile by nie kosztowała winieta wykupujemy, ja  błędnie odczytałem info na stronie PZM i myślałem że jestem w grupie D2 ( pow. 3,5 T ) ale na stacji miłe zaskoczenie pan mówi że nie ważne co ciągnę jak auto osobowe to grupa D1.

http://forum.karawaning.pl/topic/11002-rumuniasierpien-2012/

Ja już nic z tego nie wiem, to powyżej 3,5t jest grupa D1 czy D2 :niewiem:

http://comeon.pl/winiety/wegry_winietka_roczna__506

http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/oplaty,drogowe-winiety,wegry,574.html

 

Kategoria D1 jest przeznaczona dla motocykli i pojazdów silnikowych o maksymalnej masie do 3,5 tony łącznie z wszelkiego rodzaju przyczepami. Skład pojazdów nie może przekraczać 3,5 t

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tomek, na PZMtravel to często są przejęzyczenia. Idea jest taka, że chodzi o pojazd do 3,5 t, nawet taki co ciągnie przyczepę, oczywiście osobowy. Zresztą faktycznie kiedy kupowałe się u nich na stacji, to tak jak już było napisane, sprzedawca dawał dla kategorii D1.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tomek, na PZMtravel to często są przejęzyczenia. Idea jest taka, że chodzi o pojazd do 3,5 t, nawet taki co ciągnie przyczepę, oczywiście osobowy. Zresztą faktycznie kiedy kupowałe się u nich na stacji, to tak jak już było napisane, sprzedawca dawał dla kategorii D1.

 

Pozdrawiam

To dobrze :yes: , bo inaczej to by było 450zł a to przesada na maxa red%20card.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do PZMOT w Katowicach i otrzymałem informację że przekraczając 3,5t muszę od 1 lipca posiadać elektroniczny system poboru opłat.

Ja już nic z tego nie wiem, zostało mi niecałe dwa tygodnie do wyjazdu i coś mi się zdaje że nie pojadę :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwna sprawa, bo nawet w broszurce hu-go.hu jest napisane, ze obowiązuje to dla pojazdów kategorii J2,J3,J4. oto odnośnik : https://www.hu-go.hu/media/events/thumbnails/5381/1372177450Leporello_580x210mm_PL.pdf

Edytowane przez wojti (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwna sprawa, bo nawet w broszurce hu-go.hu jest napisane, ze obowiązuje to dla pojazdów kategorii J2,J3,J4. oto odnośnik : https://www.hu-go.hu/media/events/thumbnails/5381/1372177450Leporello_580x210mm_PL.pdf

Dzwoniłem do PZMOT Katowice i Warszawa i powiedzieli mi że trzeba mieć to urządzenie :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam na węgierskiej stronie: https://www.hu-go.hu/articles/view/206638

 

Jest precyzyjnie napisane pojazdy ciężarowe, o osobowych ani słowa!

Więc rozumię że to dotyczy samochodów ciężarowych. Jeśli mam busa zarejestrowanego jako osobowy więc mnie to nie dotyczy.

Dobrze rozumuję?

 

kategoria J2

Pojazdy ciężarowe o największej dopuszczalnej masie przekraczającej 3,5 tony z 2 osiami

kategoria J3

Pojazdy ciężarowe o największej dopuszczalnej masie przekraczającej 3,5 tony z 3 osiami

kategoria J4

Pojazdy ciężarowe o największej dopuszczalnej masie przekraczającej 3,5 tony z 4 osiami lub więcej

Kategorie - źródło: https://www.hu-go.hu/articles/view/206638

 

Myślę, że lepiej napisać email do ambasady polskiej na Węgrzech z prośbą o interpretację.

Edytowane przez JacekW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem też do PZMot w Krakowie i powiedzieli mi, że trzeba zakupić  to urzadzenie na Wegrzech ,gdy jedzie się zestawem pow.3,5t.

Wydaje  mi się, że to wynika jednak z błędnej interpretacji tego zapisu przez "znawców" z PZMotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tutaj też wkleję odpowiedź jaką otrzymałem.

In response to your e-mail written to our Company, we would like to inform you that

 

<![if !supportLists]>¡         <![endif]>vehicles in category D1 (motorcycles and motor vehicles with a maximum   permissible total weight of 3,5 tons, and these vehicles with any kind of trailer) and

<![if !supportLists]>¡         <![endif]>vehicles in category B2 (buses, campers and passenger cars with a maximum permissible total weight of over 3.5 tons and these vehicles with any kind of trailer) remain in the e-vignette system.

 

For more information about toll expressways and national roads, please visit the www.motorway.hu website.

 

We wish You a safe and pleasant journey!

 

Yours sincerely:
ÁAK Zrt.

Ügyfélkapcsolat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co dostałem w odpowiedzi składając oficjalne zapytanie o interpretację informacji opisanych w na stronie GO-HU

 

Szanowny Panie!

 

Uprzejmie informujemy, że elektroniczny system poboru opłat GO-HU jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów oraz zestawów pojazdów o łącznej dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony. Oznacza to, że pojazdy takie przed wjazdem na drogę płatną muszą dokonać rejestracji w systemie i albo zainstalować w pojeździe urządzenie pokładowe albo też kupić jednorazowy bilet na dowolny odcinek (bilet jednorazowy można kupić również bez rejestracji).

Oplata za samochód osobowy z przyczepą (także kempingową) o łącznej dopuszczalnej masie całkowitej zestawu powyżej 3,5 tony objęty tym systemem zależy od liczby osi, J2, J3 i J4 oraz od kategorii ekologicznej.   

Klasyfikacja powyżej 3,5 t i cennik

 

 

 

Natomiast system nie obejmuje autobusy (pojazdy posiadające ilość miejsc, powyżej 9), które nadal mogą kupić e-matryce. Również kierowcy zestawu pojazdów o 5 łącznej masie poniżej 3,5 tony, mogą kupić e-matryce.

Z poważaniem

 

Dr. Wisniewski Anna

vezető külgazdasági szakdiplomata

Magyarország Nagykövetsége Varsó

00-559 Warszawa

ul. Chopina 2.

 

 

Lekko mówiąć moim zestawem (sam osobowy + przyczepa kempingowa, łacznie ponad 3,5t) zapłacę za każdy kilometr autostrady około 80groszy, a za drogi krajowe 35groszy oczywiśce za km

W takeij sytuacji przejazd tranzytowy przez Węgry autostradami do Sterbii i taka sama droga powrotna to koszt około 500zł opłat za drogi.

Edytowane przez JacekW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.