Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Też wrócę do tematu ale hybrydy. Pojawiła się na rynku nowa toyota C-HR i wygląda na to, że ona nie nadaje się do ciągania przyczepy. W specyfikacji jest podane, że można ciągnąć raptem 725kg :look:

https://pdf.sites.toyota.pl/spec_C-HR_2017.pdf

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wrócę do tematu ale hybrydy. Pojawiła się na rynku nowa toyota C-HR i wygląda na to, że ona nie nadaje się do ciągania przyczepy. W specyfikacji jest podane, że można ciągnąć raptem 725kg :look:

https://pdf.sites.toyota.pl/spec_C-HR_2017.pdf

 

Wszystkie Tojety nadają się do ciągania przyczep jak "pies do jeża" ...

 

Ja osobiście nie znam nikogo kto by ciągał przyczepę kempingowa czy lawetę Toyotą, raczej ich nie widać po drogach jako holowniki ... W pracy mam kolegę który holownik pod przyczepkę zamienił z 15 letniego Passka TDI na 6 letnią Avensis .. i po jednym wyjeździe co Cro - dalej ciąga przyczepę Passkiem a Toyota wystawiona do sprzedania.... - podsumował krótko - Pali jak smok, buja jak na statku, dynamika nie powala, a moc i niutki zbliżone... Toyota 150tys, a Passek 270tys przebiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Tojety nadają się do ciągania przyczep jak "pies do jeża" ...

 

Ja osobiście nie znam nikogo kto by ciągał przyczepę kempingowa czy lawetę Toyotą, raczej ich nie widać po drogach jako holowniki ... W pracy mam kolegę który holownik pod przyczepkę zamienił z 15 letniego Passka TDI na 6 letnią Avensis .. i po jednym wyjeździe co Cro - dalej ciąga przyczepę Passkiem a Toyota wystawiona do sprzedania.... - podsumował krótko - Pali jak smok, buja jak na statku, dynamika nie powala, a moc i niutki zbliżone... Toyota 150tys, a Passek 270tys przebiegu...

W Białogardzie mają toyote, hiluxa :P

Nawet rav4 przy hybrydzie ma 700kg na haku, dopiero weraja 4x4 ma jakieś normalne wartości. Ale tak jak Bartek napisał, wir w baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białogardzie mają toyote, hiluxa :P

 

Jacek ale Hilux to ostatnia porządna Toyota.... 

 

Ten film oddaje wszystko na temat nepędów w RAV4 - najpopularniejszej Toiki w PL .... 

 

https://www.youtube.com/watch?v=DPim7CfKsR8

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZHuYnWGEItc

 

i jej bezpieczenstwo ...

 

https://www.youtube.com/watch?v=hwVltXdCZKk

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale...

Co do 1 filmu, każdy samochód można tak ustawić że nie ruszy, co do 2 filmu, bardzo łatwe do zmanipulowania bo nie widać co jest pod lewymi kołami, fakt że 4 koła nie działają tak jak powinny, ale z przeszkody którą widać to bym sharanem nawet wyjechał. A co do trzeciego, to co z tym testem nje tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...  A co do trzeciego, to co z tym testem nje tak?

 

w sumie to nic, poza tym ze koło miażdży ci nogi ;-)

 

"Provisional passenger-side rating: Poor"

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszK -Nikt nie ciąga Toyotą ????

Kolega miał chyba na myśli plaskacze .

Natomiast Toyota ma w swojej stajni odpowiednie wozidła do ciągania wszelkich przyczep - nawet tych wielkich.

Tyle ,że to nie plaskacze :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszK -Nikt nie ciąga Toyotą ????

Kolega miał chyba na myśli plaskacze .

Natomiast Toyota ma w swojej stajni odpowiednie wozidła do ciągania wszelkich przyczep - nawet tych wielkich.

Tyle ,że to nie plaskacze :-) .

 

 

Jarek mam na mysli Aurisy, Avensisy, Cariny i RAV4 ... reszta nie brana pod uwage....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ed ciągnie Corollą i jest jedną z osób które najczęściej widać na zlotach więc się da :D

Ale to taka "drobna zaczepka" i pozostawiam bez odpowiedzi :D

 

Misio - Corrolla to inna liga i inna wielkość przyczepy - może doprecyzuje ... kto ciąga przyczepę z forum, przyczepę około 5m i DMC 1300-1400 np powyższymi Tojetami...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara w markę czyni cuda. :-)

Kiedyś gdy sprzedawałem 10-cio metrowego, dwuosiowego Tabberta (DMC 2000kg - własna ca 1700) zadzwonił kupiec z dość daleka i

upierał się ,że przyjedzie po odbiór Corolką .

Twierdził ,że jak go trochę popchniemy i ruszy to reszta już jakoś pójdzie.

Dłuuuugo musiałem pacjentowi wybijać ten "świetny" pomysł z głowy.

Jarek mam na mysli Aurisy, Avensisy, Cariny i RAV4 ... reszta nie brana pod uwage....

Oczywiście -to był tekst rozluźniający.

Wiadomo ,że małymi samochodami typu Corolka nie da się ciągnąć "większych" przyczep

Do tej kategorii samochodów są bardzo małe przyczepki ale w naszych polskich warunkach nie mają one racji bytu.

Ja w tym roku zmieniłem holownik na właśnie Toyotę - tyle ,że zdecydowanie większą.

I nie jest toto za bardzo plaskate :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie mi wyglądają te opowieści o Toyotach...

Jak taka głupia A3 oficjalnie na haku ma 1400kg...to czemu taki np Awensis czy Corollka nie radziła by sobie (ale to moje już spekulacje...)

Ale jedno to przepisy, drugie to co auto potrafi a trzecie to zdrowy rozsądek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo z Toikami (Corolla) to jest tak, ze coraz cięższe i bardziej liche ....

 

Corolla VIII - DMC 1620 - przyczepa DMC 1200
Corolla IX - DMC 1655 - przyczepa DMC 1200
Corolla X - DMC 1760 - przyczepa DMC 1150
Corolla XI - DMC 1780 - przyczepa DMC 1100
 
dane dla silnika 1,6 PB - skrzynia manualna....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.