Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

To czemu omijałeś z daleka 525 tds'a ?

Ha i tu mnie masz, no cóż wybrałem silnik o większej mocy chociaż brałem pod uwagę Passata 130Km ale że nie mogłem wypróbować tego auta

w praktyce z moją przyczepką w praktyce, to kupiłem BMW czy dobrze wybrałem :hmm:  zobaczymy mam nadzieję że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś 3 litrówkę, bo ma dobrą opinię... 2,5 tds ma tragiczną i ja u mojego dobrego kumpla miałem naoczny przykład gdzie dbanie o auto nie pomoże... przychodzi pewien przebieg i kaplica, zaczynają się w tym silniku cuda. Dodam tylko, że z początku też tak gadał, "co wy gadacie jak, auto zadbane i się wszystkiego pilnuje to będzie ok", niestety nie sprawdziła się w tym przypadku jego hipoteza.



 czy dobrze wybrałem :hmm:  zobaczymy mam nadzieję że tak.

jeśli zadbane, to bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś 3 litrówkę, bo ma dobrą opinię... 2,5 tds ma tragiczną i ja u mojego dobrego kumpla miałem naoczny przykład gdzie dbanie o auto nie pomoże... przychodzi pewien przebieg i kaplica, zaczynają się w tym silniku cuda. Dodam tylko, że z początku też tak gadał, "co wy gadacie jak, auto zadbane i się wszystkiego pilnuje to będzie ok", niestety nie sprawdziła się w tym przypadku jego hipoteza.

 

jeśli zadbane, to bardzo dobrze

No cóż tak jak napisałem wcześniej, trafisz dobrze jeździsz  nie trafisz to masz przerąbane :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już nie śpie trzy noce  :] ,mam do wyboru,Zafire 2,2 tdi.125 KM  i Volvo V70 2,4 D5 163 KM.

Jak na mój gust to z tej pary zdecydowanie Volvo, potem długo nic i dopiero Zafira. Nawet nie chodzi o samą Zafirę A, która ma zalety, ale silniki w tych autach to inna liga.

 

A co do dyskusji o motorach BMW to bardzo dziękuję Tom'owi za przybliżenie swoich wiadomosci oraz dyskutantom za istotne uwagi. Mam już jakiś pogląd na kwestię BMW, o które pytałem. W tych autach wiele mi się bardzo podoba, ale nie jest łatwo o ładny egzemplarz. W każdym razie od dłuższego czasu przeglądam różne ogłoszenia dot. kilku modeli aut, które z żoną wstępnie sobie upatrzyliśmy i póki co nie jest lekko. No i nic nie kupione na razie. Chyba kolejne wakacje moim starym holownikiem bez klimy  :> .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że przy kupnie e39 nie kieruj się rocznikiem bo to nie zagwarantuje Ci że auto młodsze to jego stan techniczny

będzie lepszy. Tutaj jest jak z przyczepami nie ważny rocznik ale stan w jakim jest auto. Ja celowo wybrałem auto przed liftem aby

nie mieć tych nieszczęsnych klapek w silniku, co powinno się sprawdzić przed zakupem po kodzie VIN.

Kumpel tydzień temu kupił E39 530d rocznik 99 i auto jest w naprawdę świetnym stanie, lepsze niż nie jedno z roku 2002 lub 2003.

No chyba że polujesz n E60 wtedy silnik ten sam ale osprzęt już jest nowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja się wtrącę. Właśnie zakupiłem holownik do przyczepy i po długich rozważaniach padło na BMW 525iA ( e39 2,5 litra - 192 KM, automat w gazie). Na razie nie miałem możliwości wypróbowania ciągnięcia budki, bo zima :krzykacz: . Na razie oswajam się z automatycznią skrzynią :bzik: . Pierwsze wrażenia z ciągnięcia będą dopiero po spotkaniu w Byczynie :tuptup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

. Na razie oswajam się z automatyczną skrzynią :bzik:

nie wiem jak bmw,ma rozwiązane chłodzenie oleju asb,ale warto kontrolować temp,podczas jazdy z budką,jest to dość duże obciązenie,i temp,może zaszaleć,co sie wiąże z szybszym przepalaniem oleju w skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja się wtrącę. Właśnie zakupiłem holownik do przyczepy i po długich rozważaniach padło na BMW 525iA ( e39 2,5 litra - 192 KM, automat w gazie). Na razie nie miałem możliwości wypróbowania ciągnięcia budki, bo zima :krzykacz: . Na razie oswajam się z automatycznią skrzynią :bzik: . Pierwsze wrażenia z ciągnięcia będą dopiero po spotkaniu w Byczynie :tuptup:

Musisz tylko kupić większe lusterko wsteczne :]

 

nie wiem jak bmw,ma rozwiązane chłodzenie oleju asb,ale warto kontrolować temp,podczas jazdy z budką,jest to dość duże obciązenie,i temp,może zaszaleć,co sie wiąże z szybszym przepalaniem oleju w skrzyni

Jeżeli jest oryginalny hak to wszystko od zawieszenia po chłodzenie jest przystosowane do holowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja się wtrącę. Właśnie zakupiłem holownik do przyczepy i po długich rozważaniach padło na BMW 525iA ( e39 2,5 litra - 192 KM, automat w gazie). Na razie nie miałem możliwości wypróbowania ciągnięcia budki, bo zima :krzykacz:

a co tu próbować, nawet nie poczujesz że masz ogon..?

gratuluje zakupu niech dobrze jeździ i się nie psuje, bo Będziesz Miał Wydatki :]

  witaj w klubie e39 :ok: 

 

ps. tak z ciekawości, jeśli można jakie średnie spalanie ? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a co tu próbować, nawet nie poczujesz że masz ogon..?

gratuluje zakupu niech dobrze jeździ i się nie psuje, bo Będziesz Miał Wydatki :]

  witaj w klubie e39 :ok:

 

ps. tak z ciekawości, jeśli można jakie średnie spalanie ? :hmm:

 

Jeszcze trasy dłuższej nie zaliczyłem . Jeżeli brać pod uwagę 90 km - trowy wyjaszd to komputer pokazał 9,5 gazu przy prędkościach do 120 km/h. Po mieście w granicach 13 - 14 l/ gazu. Ale wiesz zrobiłem na razie ok. 200 km a to na litrażowanie zdecydowanie za mało. Wybieramy się do Poznania na Motor Show ( solo) to wtedy już będę mógł coś więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.