Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, jacek00 napisał:
8 godzin temu, jacekzoo napisał:
Z kolorem nie moje klimaty, ja wole czarne i granatowe, ale moja Aga też potwierdza że ładny emoji4.png
 
i te felgi 20’’ :rolleyes:

Akurat Twój granatowy kolor jest mega, jeden z lepszych w C4P :-)

:yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacekzoo napisał:

Z kolorem nie moje klimaty, ja wole czarne i granatowe, ale moja Aga też potwierdza że ładny :)

 

i te felgi 20’’ :rolleyes:

a u mnie granatowy zawsze był w odwrocie, czarny się znudził. Aktualnie jest jeden beżowy metalik zwany przez niektórych jasno złotym. Samochód genialny w utrzymaniu czystości, gdyby nie czarne progi to wcale by nie było brudu widać :).  U nas teraz w grę wchodzi jakiś błękit, pomarańcz, złoty, może nawet i zielony. Najbardziej żonie podoba się turkus (ja mogę zaakceptować), lecz takich samochodów jest mało i raczej nie są to holowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maarec napisał:

a u mnie granatowy zawsze był w odwrocie, czarny się znudził. Aktualnie jest jeden beżowy metalik zwany przez niektórych jasno złotym. Samochód genialny w utrzymaniu czystości, gdyby nie czarne progi to wcale by nie było brudu widać :).  U nas teraz w grę wchodzi jakiś błękit, pomarańcz, złoty, może nawet i zielony. Najbardziej żonie podoba się turkus (ja mogę zaakceptować), lecz takich samochodów jest mało i raczej nie są to holowniki.

Ja jak tak patrzę na ulicy, to przeważające kolory to srebrne, białe i jakieś czarne (ciemne). Nawet zacząłem się zastanawiać czy Polacy się tak lubują w takich nijakich kolorach aut? Ok, sam Citroena mam w kolorze srebrnym ale gdy kupowałem z placu to do wyboru miałem czarny, brązowy i srebrny :)

Dla mnie kolor aż taki istotny nie jest, ale teraz przynajmniej auto z daleka widzę na parkingu :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacek00 napisał:

czy Polacy się tak lubują w takich nijakich kolorach aut?

Nie, jeszcze parę lat temu cała gama dostępnych barw w większości marek to był biały, mniej szary, szary, bardziej szary, jeszcze bardziej szary i czarny. Czasem gdzieś tam któryś model miał granat czy czerwień, ale to w jakichś edycjach świątecznch, jak prezesowi koncernu dziecko się urodziło. ;) Dopiero rok, dwa lata temu nieśmiało zaczęły się pojawiać ciekawsze kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Piękne auto.

Wreszcie  poczujesz komfort sytuacyjny w postaci.....wizualnie ciągle czyste auto.

Nawet jak brudne...to czyste :D.

 Na ciemnych widać ciągle bród nawet jak jest czysty i  ...świrle.

Miałem jeszcze niedawno koniakowego/piaskowego  Chryslera - mistrzostwo świata w łatwości utrzymania wizualnej czystości.

O srebrnych metalikach nie piszę bo takowe wystarczy umyć dwa razy w roku...na wiosnę ...a później na jesień :lol:

Ostatnie auto miałem czarne ....... czarne ..to białe niewolnictwo gdy ktoś chce jeździć ciągle czystym.

 

Wklej jeszcze jakieś zdjątka wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, witus napisał:

Passat kombi b7 2012 z silnikiem TSI 1.8 160km - ma ktoś ? Znajomy sprzedaje i nie wiem czy sobie nie zmienić.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

jak znajomy w fajnej wersji i ze znanym stanem i przebiegiem to czemu nie ? Automat ? manual ? do Twojej cepy będzie spoko a w środku dużo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, witus napisał:

Passat kombi b7 2012 z silnikiem TSI 1.8 160km - ma ktoś ? Znajomy sprzedaje i nie wiem czy sobie nie zmienić.

Z tych lat to raczej jeszcze silnik 1.8 z duzymi problemami z braniem oleju (słynne słabe pierścienie) sprawdź kod silnika i poszperaj w necie, odechce Ci się, nie ważne że przebieg pewny i od znajomego.

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych lat to raczej jeszcze silnik 1.8 z duzymi problemami z braniem oleju (słynne słabe pierścienie) sprawdź kod silnika i poszperaj w necie, odechce Ci się, nie ważne że przebieg pewny i od znajomego.

 

 

Trafiłem na te opinie w internecie. Twierdzi, że nic nie dolewa pomiędzy wymianami oleju.

 

Skąd wziąć kod silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witus napisał:

Skąd wziąć kod silnika?

W ksiazce serwisowej bedzie najklejka, a jak nie ma to we wnęce na koło zapasowe przyklejona gdzieś z boku. Na naklejce łatwo odnajdziesz który to kod silnika

Kwestia jaki tam ma przebieg jeszcze, ale prawdopodobienstwo jest bardzo duze, poprostu te pierscienie słabo zaprojektowali i nie ma cudów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczną nowszą wersję (poprawione tłoki) 1.8 TSi wzrokowo można poznać po tym, że na czarnej plastikowej obudowie rozrządu widać 2 okrągłe "dekle" wariatorów (nastawników faz rozrządu). Kodów silnika można poszukać. 

W ciągu ostatnich  ok. 3 miesięcy, ze 2-3 razy temat był "przerabiany" w Motorze/Auto-Świecie. 

Możliwe, że 2012 r. (ew. rok modelowy 2012, czyli od połowy 2011 r. do połowy 2012 r.) będzie już bezpieczna 3 generacja EA888: https://www.wyborkierowcow.pl/wiadomosci/polecane-i-ryzykowne-odmiany-silnikow-1-8-2-0-tsi-tfsi-porady/

Układ chłodzenia - termostat, i pompa oleju bodajże, sterowane elektronicznie, więc skomplikowane, kolektor wydechowy zintegrowany w głowicy (ale też szybko się nagrzewa).

M.zd. ten silnik ma też ewidentne plusy - podwójny układ wtryskowy (wtrysk bezpośredni i pośredni, pracujące w różnych warunkach jazdy naprzemiennie) - nie ma problemów z "zarastaniem" zaworów żużlem z wyżarzonego oleju, paliwo dozowane przez wtrysk pośredni zmywa osady z zaworów. Wersje na pasku - dość długi interwał wymiany. Fajna charakterystyka, duża moc i moment, ale dostępne na wyraźne żądanie, a tak - silnik do płynnej i spokojnej (co nie oznacza wolnej) jazdy.

U mnie co prawda nowy (B8 2017 r.), ale 4,5 miesiąca, 15,5 tkm, po autostradach i bez pieszczenia się, nie ubyło nic oleju, nawet na dotarciu, sprawdzałem wczoraj.  Spalanie w moim przypadku (w 80% trasy, lub szybkie trasy) porównywalne z B7 1.4Tsi w tych samych warunkach/przy tych samych lub nawet wyższych prędkościach.

Co do samego B7 (miałem 2014) - bez większych uwag, może tylko to, że trochę za miękkie ("pontonowate") zawieszenie. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.