Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, w to nie wątpię.

Ale pytałem o te przepisy, bo naprawdę nie zrozumiałem o jakie chodzi. Pewnie po prostu nie jestem zorientowany. Może ktoś podpowiedzieć o co chodzi, że auta używane mają zdrożeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne potrzeby. Jeden kupi auto za bańkę, drugi za bańkę pojedzie w świat na kilka lat, trzeci za bańkę kupi coś do firmy którą prowadzi... Bardzo dobre czasy są, że jest taki duży wybór i każdy znajdzie coś dla siebie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maarec napisał:

Kary za kręcenie liczników od przyszłego roku.

Ok, teraz rozumiem. Dawno już tak powinno być. Gdy sprzedawałem samochód 23-letni z autentycznym przebiegiem 480 tys. km to "rynek" oceniał, że to za dużo. Ludzie woleli kupić w tym samym wieku, ale ze "stanem licznika" 200 tys. km.

Mimo wszystko nie jestem pewien czy ta regulacja znacząco zmieni ceny samochodów używanych. Po prostu handlarze skorygują licznik już na miejscu w De i podadzą na pierwszym przeglądzie standardowe 180 tys. niezależnie od rocznika. Jak ukarać polskim prawem Turka z komisu w Essen? A na niego będzie w razie czego, że oszukał biednego polskiego poszukiwacza tanich okazji na zachodzie.

Raczej bym nie liczył na znaczne ruchy cenowe z powodu tych przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni się, nie każde auto jest sprowadzane z niemiec. Było to widać jak rok temu sprzedawałem sharana z przebiegiem 270kkm, w tych rocznikach nie było takich po 150-180, dużo był w okolicach właśnie 280-300 a były też po 400-500. Także już powoli robi się jak w niemczech. 

 

Na razie nie ma kar ale przy przeglądzie jest wrzucane do systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacekzoo napisał:

Zmieni się, nie każde auto jest sprowadzane z niemiec. Było to widać jak rok temu sprzedawałem sharana z przebiegiem 270kkm, w tych rocznikach nie było takich po 150-180, dużo był w okolicach właśnie 280-300 a były też po 400-500. Także już powoli robi się jak w niemczech. 

 

Na razie nie ma kar ale przy przeglądzie jest wrzucane do systemu

 

Wydaje mi się, że wzrasta świadomość wśród klientów i ciężko wcisnąć taki przebieg.

Mam jedno auto z 2007 roku kupione od pierwszej właścicielki i ma faktyczny przebieg 160 tys. Próbowałem sprzedać, nikt nie wierzy w przebieg ;D więc auto zostanie z nami do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mojej Marty ma 90tys. przebiegu od 2008r. Jeżdżi nim od nowości i jak go sprzedać? A to dobry nasz zapasowy holownik.( Koleos) Chyba jest na niego skazana:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, AdamH napisał:

Auto mojej Marty ma 90tys. przebiegu od 2008r. Jeżdżi nim od nowości i jak go sprzedać? A to dobry nasz zapasowy holownik.( Koleos) Chyba jest na niego skazana:D

 

Dokładnie, na zachodnim rynku takie auta są dobrze wyceniane. U nas trzeba sprzedać z bezcen lub bujać się do końca ;). Adam, koleos ile ma dmc? Nie myślałeś nad przesiadką z amaroka biturbo na 3 litry? Zupełnie inna jazda ;)

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleos DMC 2150.    W Amaroku mam 207 KM i 450 Nm oraz lekki silnik. Do moich celów pasuje. A wydatek 250 tys zł. to trochę dużo za tę nowość. Różnicy w jeżdzie większej nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

207 km masz w oryginale czy coś zwiększane? Wydawało mi się, że w amaroku bitdi miał 180... Jeździłem taką 180 i taką 224, moim zdaniem różnice były odczuwalne...

Koleosem ciągasz swojego Fendta? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zmieniona mapa silnika. Spora różnica w stosunku do oryginału. Wyrażnie odczuwalna.  Koleos to zapasowy holownik. Okazyjnie ciągał tylko ciężkie ( 2000-2200kg) towarówki - 3 albo 4 razy. To auto ma krótkie biegi, jako holownik spisuje się znakomicie.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.