Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

@infer, pewnie za bardzo Ci nie pomogę ale ja ciągnę przyczepkę moim L200 na tylnym napędzie i dołączam przód jeśli zajdzie taka potrzeba (np. w drodze na ubiegłoroczny Sylwester do Niedzicy). Ale na zlot do Tyrawy Solnej i w drodze na Tatralandię tylko tył i ciągło bez problemu a wartości KM i Nm mam dokładnie o połowę mniejsze niż Ty;)

@Cezarr dobrze prawi- tył masz dociążony i wg mnie nie ma ewentualnego poślizgu przednich kół jak Ci tył siedzi od załadowanego bagażnika. Będziesz Pan zadowolony;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=27209]infer[/mention], pewnie za bardzo Ci nie pomogę ale ja ciągnę przyczepkę moim L200 na tylnym napędzie i dołączam przód jeśli zajdzie taka potrzeba (np. w drodze na ubiegłoroczny Sylwester do Niedzicy). Ale na zlot do Tyrawy Solnej i w drodze na Tatralandię tylko tył i ciągło bez problemu a wartości KM i Nm mam dokładnie o połowę mniejsze niż Ty
[mention=7306]Cezarr[/mention] dobrze prawi- tył masz dociążony i wg mnie nie ma ewentualnego poślizgu przednich kół jak Ci tył siedzi od załadowanego bagażnika. Będziesz Pan zadowolony
Chciałbym kupić auto które mi się podoba i będzie nadawało się do ciągnięcia przyczepy. Niekoniecznie chciałbym aby przyczepa która ciagam parę razy w roku determinowala auto jakim jeżdżę bez niczego na haku przez większość roku.

Mój tok myślenia jest zbiezny z Waszym, skąd zatem na ulicach widzi się głównie suvy spięte z przyczepami ?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, infer napisał:

Pewnie niektórzy pamiętają moją przygodę z nieudanym zakupem touarega..... szukałem aż znalazłem... BMW f01 :)
Pytanie za 100pkt zanim klepne zakup. Czy ktoś holuje przyczepę autem z tylnym napędem? Potrzebuje podjąć męską decyzję. O ile do auta jestem w pełni przekonany o tyle nie wiem jak tylny napęd sprawuje się w karawaningu. Silnik to 3.0 TT 306KM/600Nm

Pozdrawiam

Ja holuje od  8lat Mercedesem E 320 CDI  z ASB bez napędu na cztery kola i nigdy nie miałem żadnych problemów w trudnych warunkach terenowych .Auto może ciągnąc przyczepę o DMC 1900 kg wg . homologacji.

PS. Czy nie masz na myśli  BMW F10 ,a nie F01.

Edytowane przez Lucek26
Dopiska. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.