Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

ależ producent przewidział

attachicon.gifIMG_0839.JPG

:hehe:

 

No i? Napisał, że alarm związany z systemem czystości spalin. Alarm a nie unieruchomienie pojazdu. Nawet z treści jasno wynika, że auto można uruchomić mimo zamarżniętego adblue - słowo zaparkować, a nie przepchnąć, przewieźć lawetą. Właśnie przeparkować co dobitnie świadczy, że zamarźnięcie adblue nie ma żadnego wpływu na możliwość uruchomienia pojazdu jak to już tutaj zostało wcześniej napisane.

 

W przypadku C4P nowego w ogóle nie ma takich zapisów.

post-19021-0-35110700-1484145614.png

 

 

 Procedura jest taka, że auto nie pojedzie tylko w przypadku całkowicie opróżnionego zbiornika. Natomiast w przypadku "uszkodzenia" a tak jest traktowane zamarżnięcie auto normalnie powinno odpalić. System pozwala jeszcze na przejechanie 1100 km, czyli wystarczająco dużo aby grzałka rozmroziła cały płyn.

 

post-19021-0-64148800-1484145708_thumb.png

 

 

 

to o którym cały czas piszę - partner bluehdi z 2016r.  :skromny:

jak widać dla PSA -15'C to stan wyjątkowy  :oslabiony:

 

Nie stan wyjątkowy, a moment w którym +- zamarza AdBlue. W każdej innej marce zamarza tak samo.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tuareg miewa wlew w bagażniku, ale chyba nie chodziło o umiejscowienie...

Ehh, kolejny minus dla nowego touarega, domyślam się że nie każdej sztuki. Przeglądałem oferty nowych i nic takiego nie wyczytałem.

 

Koledzy, z ciekawości chciałem zapytać o wylot spalin z webasto, czy one lecą z tylnego tłumika czy przykładowo spod komory silnika? Chodzi mi głównie o touarega właśnie, a jak u innych producentów? Jestem na etapie projektu nowego małego garażu / wiaty na auto i myślę nad odprowadzeniem spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Jestem na etapie projektu nowego małego garażu / wiaty na auto i myślę nad odprowadzeniem spalin

Tylko czy warto się bawić w takie odprowadzenie spalin? zwykła, dobra wentylacja nie wystarczy?

Na pewno na forum ktoś się znajdzie co obliczy ilość spalin na godz. i ile to się ma do ilości osób oddychających w danym pomieszczeniu.

Przecież robi się wylot spalin z lodówki do przedsionka i niby ma nam nie zaszkodzić.

 

Podejrzewam, że takie webasto miałoby pracować max. kilkanaście minut

 

Nie mam porównania webasto - lodówka ale chętnie poznam. Ilość spalin itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec, spaliny z webasto nie są połączone z układem wydechowym silnika. To chyba odp. na twoje pytanie.

 

Dalej, każdy z producentów umieszcza wylot gdzie indziej. Zależne jest to od umiejscowienia samego webasta. Po prostu ma ono krótki układ wydechowy.

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy. To będzie prosty mały garaż, a ewentualne webasto podziała faktycznie kilka minut. Prawdopodobnie kolejny holownik raczej nie zmieści się w aktualnym garażu. Czas szybko leci, samochody się zmienią a garaż dalej będzie. Zrobię wentylację, w sytuacji extremalnej uchylę bramę. Nikt w garażu przebywać nie będzie dłużej niż 1 wdech..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli garaż będzie przewiewny coś w rodzaju wiaty to może da się bezpiecznie używać. Ja mam murowany i ogrzewany z wentylacją grawitacyjna. Po paru minutach od włączenia ciężko jest oddychać. Nie polecam. Jeśli ma działać raptem kilka minut to już w ogóle bez sensu bo ani auta nie zagrzeje a smrodu sporo narobi :no:

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli garaż będzie przewiewny coś w rodzaju wiaty to może da się bezpiecznie używać. Ja mam murowany i ogrzewany z wentylacją grawitacyjna. Po paru minutach od włączenia ciężko jest oddychać. Nie polecam. Jeśli ma działać raptem kilka minut to już w ogóle bez sensu bo ani auta nie zagrzeje a smrodu sporo narobi :no:

Dzięki, cenna uwaga. Nie miałem nigdy do czynienia z webasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz Daniel, przypomniałeś mi. Ja już 3 rok z rzędu zabieram się za taki pomysł:

http://allegro.pl/podgrzewacz-silnika-pompa-podgrzewajaca-plyn-1500w-i6665000777.html

 

 

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adblue, zapchane filtry, złe paliwo... kto kiedyś o tym słyszał. To auto zawsze mi odpalało i to na gazie bo pływak w gaźniku zawsze był przetarty i zalewał stare świece. Jedynie trzeba było pamiętać by na zimę zmienić olej w silniku z letniego na zimowy.DSCN1923.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rzadko włączałem webasto na dłużej niż 10min (bałem się by nie rozładował akumulatora - niestety większego się nie dało wstawić a tym bardziej drugiego), po prostu go traktowałem jak grzałka silnika by przy ujemnych temperaturach auto odpalało na plusie a jak się włączy nawiew to by odrazu leciało ciepełko...

A taki elektryczny to ciekawy pomysł - sam nawet zastanawiam się nad montażem tego w kamperze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.